Karakolluk maç (Oyuncular ve staff küfür ettiği gerekçesiyle hakemi şikayet etti) - BasketFaul.com

Karakolluk maç (Oyuncular ve staff küfür ettiği gerekçesiyle hakemi şikayet etti)

03-01-21 21:12
Samsun Doğa Koleji'nin TEMA Koleji Başkent Yenişehir'i 63-54 yendiği maçtan sonra konuk takım, kendilerine küfür ettiği gerekçesiyle karakola gidip hakem Salih Özyurt'tan şikayetçi oldu.

Hayatında ilk kez böyle bir olayla karşılaştığını belirten TEMA Koleji Başkent Yenişehir Genel Menajeri Sertaç Yeğin gelişmeleri şöyle anlattı:
"Son periyoda önde girdik ancak anlamsız kararlarla geri düştük ve 9 sayıyla kaybettik. Maç içinde bazı oyuncularımız tepkileri nedeniyle teknik faul aldı ancak bizden kimsenin ağzından kötü bir kelime çıkmadı. Buna karşılık oyuncularımız maçın içinde hakem Salih Özyurt'un bir oyuncumuzla ilgili olarak '......ğumun çocuğu. Bu ayı basketbol oynamaya mı gelmiş' şeklindeki sözlerini duymuşlar. Ayrıca maç sonunda hakemlerin elini sıkmak için yaklaştığımızda Salih Özyurt koçumuza da küfür etti ve diğerleriyle birlikte elimizi sıkmadan kaçar gibi soyunma odasına gitti.

Karşılaşma bittikten sonra kendi açımızdan olup bitenleri yazıp Federasyon Temsilcisi'ne vermek istedik ancak bu konunun muhatabı olmadığı gerekçesiyle dilekçemizi almadı.

Daha sonra avukatımı aradım ve en yakındaki Gazi Merkez Karakolu'na gittik. Burada ben, stafftan 3 kişi ve küfürü duyan 4 oyuncu, hakem Salih Özyurt için şikayette bulunduk ve ifade verdik. Ankara'ya döndüğümüzde de avukatlarımız vasıtasıyla bu şahıs hakkında suç duyurusunda bulunacak, ayrıca Disiplin Kurulu'na verilmesi için TBF'ye başvurumuzu yapacağız. Küfür eden antrenör, oyuncu ceza alırken, bu şekilde bir davranışta bulunan hakem en ağır şekilde cezalandırılmalıdır." 

Yorumlar Okunma: 6512