Son Top-Tek Top = 2 Puan...TBL 13. Hafta EN'leri (Fahri Güler) - BasketFaul.com

Son Top-Tek Top = 2 Puan...TBL 13. Hafta EN'leri (Fahri Güler)

05-01-21 14:53

TBL’nin 13. haftası oynandı. Bu sezon ilk kez iki hafta üst üstte 8 maçlık serilerin tamamı oynanmış oldu. Maçların dördünü ev sahipleri, dördünü de deplasman takımları kazandı, üç maç son toplarda bitti. Samsun Spor Akhisar’ı deplasmanda yenerek Akhisar’ın 7 maçlık galibiyet serine son verdi. Balıkesir sezonun en rahat galibiyetini aldı. Gemlik Mamak’ı yenerek rakiplerinin 4 galibiyetlik serisini sona erdirdi. Kocaeli Manisa’ya bu sezon evinde ilk yenilgiyi tattırdı. Yalova bu sezon ilk kez üç maçlık galibiyet serisi elde etti. İstanbul Basket ise 13.hafta sonunda hala maç kazanmayı başaramadı. Genel olarak keyifli bir haftayı geride bıraktık.

Ligde kopmalar yaşanmıyor. Çok uzun mağlubiyetler alan takımlar üst sıralardan kopmazken, uzun galibiyetler sonucunda da kimse en yakın takımlar ile arasındaki puan farkını çok açamadı. 13 hafta sonunda baktığımızda ilk 12 takım arasında 1. ile 12. arasında üç galibiyet fark var. Bu 12 takım içerisinden herhangi bir takım normal sezonu Şampiyonluk ile tamamlayabilir. Daha önce Yalova, Denizli gibi şampiyonluk adayları takımların normal sezon için işlerinin çok zor olduğunu yazmıştım ama ilerleyen haftalar tam tersini çıkardı. Takımların bir kazanıp bir kaybetmesi 12 takımın da aday gibi görünmesini sağladı. Hele ki Çarşamba günü oynanacak maçta Bornova Akhisar’ı yenerse çarşı iyice karışır ve sezon ilk yarı bitmeden tekrardan sıfırdan başlar duruma gelir. Tabii burada en zayıf halka ve tek zayıf halka İstanbul Basket’in yapacakları ligin şekilllenmesinde önemli rol alabilir.

İstanbul Basket deyince sezon başında hepimiz heyecanlanmıştık. Genç oyuncular oynayacak, Bandırma Kırmızı organizasyonu gibi olacak diye. Ama işler her anlamda orasıyla tezatlık gösteriyor. Bandırma Kırmızı yıllarca A Takımı olan Banvit’i beslemeyi başarmıştı. Bu organizasyon onu başaracak gibi görünmüyor, en azından gidişat onu gösteriyor. Orada da yabancılar oynadı ama buradaki gibi gençler arka planda kalmadılar. Bunları yazarken de, sadece tek maçtan yola çıkmıyorum. 13 maçlarını izlediğim için rahatça yazabiliyorum. Nick Ward döneminde de aynıydı, sadece Dante olduğu zamanda da iki yabancılı durumda daha da kötü bir hal aldı. Yabancılar sayı atsın, topları kullansın maçı kazanalım olayına dönerse organizasyonun misyonuna ters düşecektir diye düşünüyorum, değilse daha büyük problem. Genç takım olmasına rağmen TBL basketbolu oynamaya çalışıyorlar, oysa daha özgür, daha yeteneklerini kullanabilecekleri açık alanlar olursa gelişimleri için daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Oyuncuların gelişmesi için kritik dakikalarda sorumluluk alması gerekir, sadece pasör ya da sadece screenlerle bunu yapamazlar. Örneğin bir oyuncu el üstü şut atıp ve sokuyor, bench alkışlıyor. Ya da kısa oyuncu uzunların tepesine çıkarak penetre etmeye devam ediyorsa ve bu her maç yapılıyorsa, o oyuncu hatasının farkında olmadan kendine kötü bir alışkanlık kazandırıyordur. O şut tercihinin, penetrenin doğru ya da yanlış olduğunu o çocuklara anlatmak çok önemli, defalarca tekrar ve doğrulama yaparak düzeltmek onların gelişimi için daha faydalı olacaktır. Kadroda değerli oyuncu adayları var, onları geliştirmek, A takıma oynayabilir hale getirmek çok önemli bir misyon. Furkan ve Cedi de TBL'de oynamışlardı. Bunun için iyi bir plan ve program yapılması gerekmektedir ama bu sezon alel acele yapıldığını düşünüyorum. Ligde kalmak kadar bu değerleri kazanmak ve kazandırmak daha önemli.

TBL şuanda net favorisi olmayan bir lig. Her takım, her organizasyon ve her coach ne ekerse onu biçecek. Bu işe sadece çok zaman ayıranlar değil, doğru teşhisleri koyup doğru adımları atanların kazanacağı bir sezon olacak. Herkes salgından dert yandı ama şartlar hala eşit durumda ve kazananı kaybedeni (hedefler doğrultusunda) siz belirleyeceksiniz. Atılan yenilen sayıların öneminin çok fazla olduğu bir sezonda her detaya önem vermek gerekiyor. Sadece basketbola odaklanan değil her alanı doğru yönetenler fark yaratacaktır. Rekabetin en üstte olduğu sezonda 14. haftayı kimler karlı kapatacak göreceğiz, sağlıklı haftalar dilerim.

AKHİSAR BLD. (9-3) – SAMSUNSPOR (8-5) 88-90
Zirve yarışını ilgilendiren karşılaşmada heyecan ve güzel basketbol son saniyeye kadar sürdü ve kazanan takım son topta belli oldu. Akhisar Jefforson’dan eksik çıkarken Samsun ilk kez tam kadro oynadı. Samsun Jefforson’un yokluğundan dolayı maçın başında topu Uğur’a indirerek başladı ve bunda başarılı oldu. Akhisar ise Troy’un bire birleri sonucunda skor buldu. Ev sahibi ekip Dukes’un oynadığı P&R oyunlarında alttan geçince Dukes isabet sağladı ve ilk periyodda üç üçlük isabet sağlamayı başardı. iki takım da penetreler yaparak çembere gitti ve ya turnike, ya da çizgiye giderek sayı buldular. İkinci periyoda 3/3 üçlükle başlayan ev sahibi oldu ve skor üstünlüğünü ele aldı. Savunmada kolay geçilmeye ve eksilmeye başlayan Samsun ekibi şutlara engel olamadı. Molaya giden konuk ekip Dukes ile P&R oyunlarıyla dışardan isabetler buldu ve aynı şekilde Fatih’in isabetiyle onlar da moladan sonra 3/3 üçlük atarak tekrar öne geçtiler. İki takım da ilk devre sonunda yüksek yüzdeli üçlükler ile bitirdi. İkinci yarı daha sert başladı. İlk yarıdaki savunma yumuşaklığı yoktu ve iki takım da düzenden çıkarak zor atışlara kaldı, basit hata sayıları çoğaldı. Pota altında bulunan pozisyonları kaçırdıkları, sayı atmakta zorlandıkları bu periyodda iki takım 1’er üçlük isabet sağladı, periyod skoru 11-12 bitti. Son periyod yine hücumlar ön plandaydı. Doğukan 2/2 üçlükle başladı, buna Fatih 5 sayıyla cevap verdi. Takımlar 5 kısaya dönerek pozisyon zenginliği ve üretkenliği ön plana koydular. Skor 63-72 Samsun lehineyken İlker-Gökhan-Troy üçlüsünden gelen üçlüklerle 77-75 öne geçti. Tekrar iki uzuna dönen konuk ekip bunu iyi değerlendirdi. Maç boyunca etkisiz olan Tayfun bir üçlük ve bir top çalarak takımını öne geçirdi. Son 22 saniyeye 83-88 önde giren konuk ekip Troy’a yapılan faulü hakem kasti faul çaldı ve kazandık derken Troy 2/2 faul attı, zor bir üçlükle skoru eşitledi. Molaya giden konuk ekip Tayfun ile topu kullandı ve penetre sonucu bulduğu turnike ile maçı takımına kazandırmayı başardı. Dukes ilk yarıda üç faul olmasına rağmen ikinci yarıda faul almadan tamamlamayı başardı. Ona yapılan P&R savunması sonucu etkileyen unsurlardan biri oldu. Akhisar 7 maç sonunda kaybederken Samsun son 6 maçında 5. galibiyetini aldı ve iddiasını bir kez daha göstermiş oldu.

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ DENİZLİ BASKET (6-7) – FİNAL SPOR (5-8) 74-57
Denizli evinde Allen’dan yoksun Finalspor'u konuk etti. Bornova maçında olduğu gibi oyunculara eşit süreler vermeye çalışan ve sistemini oturtmak için oynamaya çalışan bir Denizli vardı. Maç çekişmeli başladı. İki takım da atılan basketlere cevap veriyordu. Final potaya yaptığı ataklar ve özellikle Murat ile çembere giderek etkili oldu. Potayı korumakta zorlanan ev sahibi ekip dışardan bulduğu sayılar ve Gökhan mücadelesi ile skorda kaldı. Dış atışlarda başarı sağlayamayan ve Harris’i etkili kullanarak oyunda kalmaya çalıştı. Gökhan ile oynanan ikili oyunlar ve kolay sayılar ile üstünlük sağlayan ev sahibi devreyi üstün kapattı. İlk devrede konuk ekip üçlük isabet bulamazken 10 tane hücum ribaundu almayı başardı. Israrla topu Colbey’e indiren ev sahibi ekip iç-dış dengesini sağlamayı başardı. Savunma sertliğini de arttıran Denizli son bölümlerde farkı iyice açmaya başladı. Collins ve Colbey ile farkı çift hanelere çıkardıktan sonra onları kenara aldı. Kalan sürelerde Final dış atışlarda kötü günde olduğu ve kısalardan yaratıcı oyuncuyu bulamayınca pozisyon bulmakta zorlandığı karşılaşmadan mağlubiyetle ayrılmak zorunda kaldı. Konuk ekip Maç boyunca 1/20 üçlük attı!. Hem hücumda hem de savunmada sistem değişikliğine gitmeye çalışan ev sahibi ekip sabırlı oyunuyla farklı bir galibiyet almayı başardı. Final son üç maçını kaybederek 5 galibiyette kalırken, ev sahibi ekip ise 6. galibiyetini almayı başardı.

MANİSA BŞB. (7-6) – KOCAELİ KAĞITSPOR (8-5) 72-75
Play-off sıralaması için çok önemli karşılaşmayı konuk ekip kazandı ve bir galibiyet üstte çıktı. Manisa ekibi ise bu sezon evinde ilk kez kaybetti. Maçın kazanılmasında en büyük faktör Can’ın performansı oldu. İlk periyodda özellikle boyalı alanda etkili olan ev sahibi ekip, potaya yapılan penetreler ve içeriye verilen paslarla farkı çift haneye çıkarmayı başardı. İkinci periyoda daha agresif başlayan konuk ekip oldu. Gokhan ile 2/2 üçlük bulan ev sahibi Kocaeli'nin hızını kesmeye başaramadı ve Kocaeli Can ile beraber oyuna ağırlığını koymaya devam etti. Savunma kaynaklı sayılarla farkı eritmeye başlayan Kocaeli oldu. Etkili üç kısası Umut-Recep-Alican kenarda olup Marcus oyuna girdiğinde işler tamamen tersine döndü. Özellikle Can 1x1 ve Spencer ile oynadığı ikili oyunlarla hem attı, hem de attırdı. Kenardan gelen Hakan 3/3 üçlükle takımının çift haneli farktan gelip ilk yarıda öne geçmesini sağlayan oyuncu oldu. Manisa ekibi kısa rotasyonunda sorun yaşayıp Can’ın oynadığı P&R oyunlarını durduramayınca 2. periyodda 30 sayı yedi. İkici yarıya daha konsantre oynayan ve iç-dış dengesini bulan ev sahibi ekip oyun kontrolünü almaya çalıştı. Rakibine karşı yine Can ile etkili olan Kocaeli bu oyuncunun bulduğu son saniye basketi ile son periyoda 3 sayı farkla geride girdi. İkili oyun savunmasında yaşadığı sorun devam eden Manisa; Sertay ve Can durdurmakta zorlandı. Hakan’ın 5. üçlük isabetiyle tekrar konuk ekip öne geçti 69-72. Maçın x faktörü olan Hakan bu sefer potaya atak edip turnikeyi atınca skor 69-74 e geldi. Takım savunmasını ikinci periyoddan itibaren daha iyi yapan konuk ekip kısalara kolay geçilmeyince rakibine kolay sayı şansı vermedi. Umut’tan gelen üçlük ile skoru 72-74 getirdiler. Bu dakikadan sonra üç tane üst üstte top kaybı yapan konuk ekip savunmada sayı yemeyince rakibinin sayı bulmasına izin vermedi. Manisa son bölümde 4 kere maçı kazanmak için top kullanan ev sahibi başarılı olamadı ve evinde ilk kez kaybederken puan olarak rakibine geçilmekten kurtulamadı.

BORNOVA BLD. (7-3) – ANKARA ANADOLU BASKET (5-8) 87-86
Bornova evinde beklemediği bir mağlubiyeti almaktan havadaki topla son anda kurtuldu ve Orbay’ın attığı son saniye üçlüğüyle kritik bir galibiyeti kurtarmış oldu. Ankara ekibi ise kazanmaya çok yaklaştığı maçlardan birinden daha son toplarda kaybetti. Bornova maç boyunca özellikle kısaların 1x1 savunmasında sorun yaşadı. Özellikle ikinci periyoddan itibaren oyun kontrolü son topa kadar konuk ekipte idi. Savunma kaynaklı sayılar ve 1x1'ler sonucunda skor bulmakta zorlanmayan bir Anadolu basket vardı. Son periyod başında fark 12 sayıya çıkmıştı. Bu andan itibaren baskıyı arttıran ve rakibine top kaybına zorlayan ev sahibi bunda başarılı oldu. Yarı saha hücumunda da Medlock ile başarılı olan ve Medlock liderliğinde 1 sayı öne geçmeyi başardılar. Bu dakikadan sonra Medlock-Clark kapışmasına dönen maçta karşılıklı basketlerle son dakikaya girildi. Skor 81-85 iken Mert’in üçlüğüyle fark bir sayıya indi ve bu dakikadan sonra ev sahibi taktik faullere başladı. Son faulde iki isabet sağlayan ve son faul atışından Kutay ile değerlendiremeyen konuk ekip Medlock’ın yaptığı penetre sonucunda Orbay’ı herkes unutması ve onun attığı üçlükle beraber maçı kazanan taraf Bornova oldu. Bu kritik top, bu kritik sayı ve kritik galibiyet belki de Bornova için kırılma anı olabilir ve onları bambaşka yerlere götürebilecek an olabilir. Ankara ekibi ise sezon başından beri yaptığı mücadeleyi bir kez daha gösterdi ama kazanmaya yetmedi. Bornova 10. maçında 7.galibiyetini almayı başardı. Konuk ekip ise son üç maçını kaybetti.

BŞB. HST. KONYA SPOR (7-5) – BALIKESİR BŞB. (8-5) 73-97
Konya Spor sezonun en kötü, Balıkesir sezonun en iyi maçı oynadı. Hal böyle olunca kadro üstünlüğü olarak avantaja sahip olan konuk ekip farklı galibiyet almayı başardı. Maça sert beşle başlayan konuk ekip Balıkesir Mack ile tempolu oynadı ve ikili oyunlar sonucunda boş atışlar buldu. Yüksek yüzdeyle başladığı maçta ilk periyodda farkı çift haneye çıkarmaya başardı. Konya ise hücumda kolay pozisyon bulamadı ve savunmada da aksayınca farklı geriye düşmekten kurtulamadı. Aynı ritm ve tempoyla oynamaya devam eden Balıkesir pas akışını iyi bir şekilde sağlayınca skor bulmakta zorlanmadı. Dış atışlarda isabet sağlayamayan ve kolay sayı bulmakta zorlanan Konya oyunda denge kurmayı başaramadı. Kararlı ve iyi oynayan konuk ekip ev sahibin yaptığı hamlelere karşılık verdi. Arayış içinde olup değişikliklere giden ev sahibi ekip ne denediyse olmadı. İyi oyununu hücumda ve savunmada sürdüren ve Mack ile farkı 20 sayılarda tutan Balıkesir sezonun en rahat galibiyetini önemli rakibine karşı almayı başardı. Konya ise eksiklerine rağmen mücadeleci basketbolundan uzak bir görüntü sergiledi ve düşüşünü sürdürdü, son 5 maçında dört mağlubiyet aldı. Balıkesir bu galibiyetle zirve takibi sürdürmeyi başardı.

SEMT77 YALOVA SPOR (6-7) – NG İSTANBUL BASKET (0-13) 63-59
Haftanın en az skor yapılan maçı oldu, Yalova savunmasıyla kazandı. Rakipte önemli skorer yabancılar var ve 59 sayının 45’ini onlar attı. Genç oyuncuları iyi savunan ev sahibi ekip son üç maçını kazanarak sessiz sedasız yukarıya doğru çıkışını sürdürmeye devam ediyor. İstanbul Basket ise 13. maçında da galibiyetle tanışamadı. Karşılaşma Jones-Morrison (36 sayı) ikilisi ile Clark-White(44 sayı) ikili arasında geçti. Maç kazanılmasında etkili olan Sercan ve Akın’dan gelen katkılar oldu. Konuk ekip topu iyi paylaşıp üçüncü oyuncuları bulamayınca mağlubiyet kaçınılmaz idi. Yalova maç sonu yaptığı hatalar olmasa belki rakibini 50 sayının altında tutabilirdi. Konuk ekip ise son anlarda toplar çalarak maçı kazanma noktasına gelebilirdi ama değerlendiremedi. İki takım da oynamak istediği basketboldan uzak görüntü verse de Yalova kazanarak kazasız yoluna devam etmeyi başardı.

SİGORTAM NET (6-7) – GCT DÜZCE (7-6) 70-76
Aynı puanda olan iki takımın mücadelesinde üstün olan taraf Düzce idi ve iyi oyunla haklı bir galibiyet almayı başardı. Sigortam ise düşüşün etkisinden kurtulamadı, kötü bir oyunla kaybetti. İlk periyoddan itibaren savunma sertliği olan taraf konuk ekip oldu. Düzce; Aziz ile Blake durdurdu, James ile pota altında etkili yarattı. Hücumda da iç-dış dengesi iyi olan konuk ekip Desmond ve Kemal’in iyi oyunlarıyla ilk yarıda farkı çift hanelere çıkardı. Ev sahibi ise hücumda organize olmakta zorlanırken kısa savunmasında da sorun yaşayınca ilk yarıda 17 sayı geriye düşmek zorunda kaldı. İkinci yarıya Blake-Wilson ikilisi ile hücumda etkili olan ve savunmada kısaların karşısında daha iyi kalan ev sahibi farkı tek hanelere indirmeyi başardı. James’e inen toplarda başarılı olan ve ona gelen ikili sıkıştırmalardan sayı çıkaran konuk ekip farkın daha da azalmasına izin vermedi. Yanlış şut tercihleri ve panik atışlarla biran önce rakibini yakalamaya çalışan ev sahibi başarılı olamadı. Son dakikaya çift haneli farkla giren konuk ekip son basketlere engel olamadı ve skor ortaya çıksa da kazanmayı başardı. Düzce belli bölümler hariç savunma sertliği yüksek bir maç çıkardı. İç-dış dengesi iyi olan takım iyi bir galibiyet alarak play-off sıralaması için önemli bir galibiyet almayı başardı. Ev sahibi ise formsuz oyuncuları ve takım olarak tekrar ritm bulamamaları neticesinde kötü oynayarak kaybettiler.

BUDO GEMLİK (5-8) – MAMAK BLD. (7-6) 93-90
Gemlik 30 dakika iyi oynadığı maçta son 10 dakika tecrübeli rakibine yakalansa da geri adım atmadan son topu akıllı bir hücumla kullandı ve çok önemli bir galibiyet alarak güven tazeledi. Mamak ise son 10 dakika haricinde kendi basketbolundan çok uzakta olduğu maçta son topu kötü savununca kaybedip galibiyet serisine son vermiş oldu. Maçın başından itibaren agresif, tempolu ve akıllı hücum eden savunmada ise kolay eksilmeyen ve P&R savunmasını iyi yapan bir Gemlik vardı. Her oyuncusundan doğru zamanda ve doğru pozisyonlarda yararlanan ev sahibi ekip Canberk’in liderliğinde topu iyi paylaştı ve skor bulmakta zorlandı. Emre ile Mustafa’ya atak eden ve bunda başarılı olan ev sahibi önemli avantaj yakaladı. Carter’ı içerden ve dışardan etkili kullanmayı başardı. Tolefree ile hücum zenginliği yaratınca farkı 20 sayılara kadar çıkardı. Son periyoda kadar Watkins’i iyi savunmayı başardılar. Son periyodda ise Mertcan-Özgür ve Watkins ile yağmur gibi sokan konuk ekip 3.30 dakika içinde farkı tek topa indirdi. Maçın son bölümleri heyecana sahne oldu. Allen ile 90-85 öne geçen ev sahibine iki pozisyonda hemen cevap veren konuk ekip eşitliği yakaladı. Molaya giden Gemlik organize bir hücumla Carter’ı tepede bomboş buldu ve savunmada sorun yaşayan konuk ekip üçlüğe engel olamadı. Mola alan konuk ekip ise iyi savunma yapan rakibine karşı kötü bir şuta kaldı ve isabet sağlayamadığı pozisyonla beraber maçı kaybetmiş oldu.

 

TBL HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
Samsunspor
BUDO Gemlik Basketbol
Haftanın Altın Karması
Canberk Cevit (BUDO Gemlik Basketbol)
Kemalcan Aktuna (GCT Düzce)
Can Altıntığ (Kocaeli BŞB. Kağıtspor)
Emre Tanışan (BUDO Gemlik Basketbol)
Gökhan Yazıcıoğlu (Merkezefendi Denizli)
Haftanın Altın Karması (Yabancı)
Carlos Medlock (Bornova Belediyespor)
Myles Mack (Balıkesir BŞB)
Braın Tolefree (BUDO Gemlik Basketbol)
Luıs Soares (Samsunspor)
Kalıf Young (Bornova Belediyespor)
Haftanın Koçu
İlker Salman (Samsunspor)
Semih Soğuksu (BUDO Gemlik Basketbol)
Haftanın Oyuncusu
Can Altıntığ (Kocaeli BŞB. Kağıtspor)
Haftanın 6.Adamı
Hakan Şanlı (Kocaeli BŞB. Kağıtspor)
Haftanın Genç Oyuncusu
Batın Tuna (BUDO Gemlik Basketbol)
Haftanın skoreri
Troy Franklin (Akhisar Belediyespor) 27 sayı
Haftanın 3’lükçüsü
Hakan Şanlı (Kocaeli Kağıtspor) 5/5
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
Troy Franklin (Akhisar Belediyespor) 7/13
Haftanın en fazla sayı atan takımı
BUDO Gemlik Basketbol (93)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
Merkezefendi BLD. Denizli Basket (57)
En fazla serbest atış kullanan takım
Sigortam.net (16/30)
En az serbest atış kullanan takım
Semt77 Yalovaspor (4/6)
En fazla ribaund alan takım
Merkezefendi BLD. Denizli Basket (48)
En fazla ribaund alan oyuncu
James White (İstanbul Basket) 14
En fazla asist yapan takım
Bornova Belediyespor (28)
En az asist yapan takım
Finalspor (14)
En fazla asist yapan oyuncu
Carlos Medlock (Bornova Belediyespor) 13
En fazla top çalan takım
Nadir Gold İstanbul Basket (10)
En az top çalan takım
Balıkesir BŞB (2)
En fazla top çalan oyuncu
Calvin Godfrey (Manisa BBSK) 5
En fazla top kaybeden takım
Akhisar Belediyespor (20)
En az top kaybeden takım
BŞB Hastanesi Konyaspor (5)

 

Gelecek Hafta Maçları ( 14. Hafta / 8 – 9 Ocak 2021)
Anadolu Basket - BUDO Gemlik Basketbol
Finalspor - Akhisar Belediyespor
GCT Düzce - Semt77 Yalovaspor
Mamak Belediyesi - Sigortam.net
Samsunspor - BŞB Hastanesi Konyaspor Basket
Kocaeli BŞB. Kağıtspor - Bornova Belediyespor
Balıkesir BŞB - Manisa BBSK
Nadir Gold İstanbul Basket - Merkezefendi BLD. Denizli Basket

 

Puan Durumu

S Takım O G M A Y P
1 Samsunspor 13 8 5 1069 1035 21
2 Akhisar Belediyespor 12 9 3 991 924 21
3 Balıkesir BŞB. 13 8 5 1030 1013 21
4 Kocaeli BŞB. Kağıtspor 13 8 5 1041 1014 21
5 Mamak Belediyesi 13 7 6 1055 1001 20
6 Manisa BBSK 13 7 6 1010 996 20
7 GCT Düzce 13 7 6 981 979 20
8 BŞB Hastanesi Konyaspor Basket 12 7 5 956 969 19
9 Sigortam.net 13 6 7 1037 1058 19
10 Merkezefendi BLD. Denizli Basket 13 6 7 1024 1005 19
11 Semt77 Yalovaspor 13 6 7 993 980 19
12 Anadolu Basket 13 5 8 1031 1046 18
13 Finalspor 13 5 8 922 953 18
14 Bornova Belediyespor 10 7 3 817 754 17
15 BUDO Gemlik Basketbol 12 5 7 934 1001 17
16 Nadir Gold İstanbul Basket 13 0 13 868 1031 13

Yorumlar Okunma: 1701