TB2L'de 7. Hafta EN'leri (Bedri Meriç) - BasketFaul.com

TB2L'de 7. Hafta EN'leri (Bedri Meriç)

18-01-21 09:42
Ligimizin bu haftası Cuma günü A Grubu'nda oynanan iki karşılaşma ile başladı. 

Ankara'daki karşılaşmada Kastamonu Yurdum, Başkent Yenişehir karşısında üç çeyrek boyunca yüksek mücadelede geçen maçı son çeyrekteki başarılı oyunuyla kazanmayı başardı. 

Nazilli Belediyespor evinde Samsun Doğa Koleji İlk Adım karşısında kazanarak grubunda ikinci galibiyetini aldı. 

Cumartesi maçlarının ilkinde ise hafta içi koç değişikliğine giden ligin yüksek bütçeli takımlarından ABB Egospor, evinde Batı Ege karşısında 21 sayılık farkla öne geçmesine rağmen, maç sonu sıkıntı yaşadı. Son çeyrek İzmir ekibi 30 sayı buldu, Ankara ekibi son topta yine de kazanmayı başardı. 

B Grubu'nun yenilgisiz takımı Beylikdüzü, Adana'da Seyhan Belediyespor karşısında üçüncü ve dördüncü çeyrekteki kararlı oyunuyla galibiyete ulaştı. 

C Grubu'nda İstanbul BBSK, evinde ağırladığı Geçit Spor karşısında, maçı başından sonuna kadar önde götürerek rahat bir galibiyet aldı. 

İstanbul'da ligimizin yeni iki ekibi Harem Spor, High Touch ile karşılaştı. Üstünlüğün el değiştirdiği, mücadele gücü yüksek geçen, son çeyreğine berabere girilen karşılaşmada High Touch maç sonunu getiren taraf oldu ve A grubunda 5'te 5 yapmış oldu.

Ligin namağlup takımlarından Etimesgut Belediyesi, Kayserigaz gençlerine şans tanımadı.

D Grubu'nda sonucu merakla beklenen müsabakada Asya Kartalları çıkışını sürdürdü, evinde Erzurum BŞB karşısında hep önde götürdüğü karşılaşmayı kazandı ve bu sonuçla grubunda 6 maçını da kazanarak liderliğini sürdürdü.
 
Aynı grubun bir diğer müsabakasında, İzmir ekibi Ege Sportif, henüz galibiyetle tanışamayan Darıca Gençlerbirliği karşısında, son çeyrekte rakibinin bir atak yapmasına rağmen galibiyeti bırakmadı.
 
C Grubu'nda son dönemde yaptığı transferlerle adından söz ettiren iki takım Çözüm Koleji ve Kadıköy İstanbul karşı karşıya geldi. Sonu büyük mücadele ve heyecana sahne olan maçı konuk ekip Kadıköy İstanbul kazandı ve ilk galibiyetini aldı, Çözüm Koleji ise henüz galibiyetle tanışamadı.
 
Haftanın kapanışı, Pazar günü iki müsabaka ile yapıldı. İlk maçta Saray Belediyesi, evinde Altınel karşısında rahat bir oyunla farklı bir galibiyet aldı.
 
Son maçımız, C Grubu'nda Lokman Hekim Üniversitesi Anadolu Panterleri ile Çorlu Belediyesi arasındaydı. Çorlu Belediyesi zorlu geçen karşılaşmayı deplasmanda kazanarak grupta ikinci sıraya yerleşti.
 
TB2L HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
Çorlu Belediyesi
Haftanın Altın Karması
Arda Akbaş (Çorlu Belediyesi)
Cem Han (Asya Kartalları)
Kerem Özkan (ABB EGO Spor )
Mehmet Oğuzhan Kızıl (İBBSK) 
Berat Kazım Gümüş (Beylikdüzü Belediyesi)
Haftanın Koçu
Kurtuluş Yağızer (Çorlu Belediyesi)
Haftanın Oyuncusu
Mehmet Oğuzhan Kızıl (İBBSK)
Haftanın Genç Oyuncusu
Selahattin Yalçın (Saray Belediyesi)
Haftanın skoreri
Mehmet Oğuzhan Kızıl (İBBSK) 27 sayı
Haftanın en fazla sayı atan takımı
Saray Belediyesi (122)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
Asya Kartalları (53)
En fazla ribaund alan takım
Saray Belediyesi (52)
En fazla ribaund alan oyuncu
Gökhan Keser (Nazilli Belediyesi) 18
En fazla asist yapan takım
Saray Belediyesi (32)
En fazla asist yapan oyuncu
Adem Ören (Harem Spor) 9
Bekir Mert Tarla (Kayserigaz) 9
Berkay Demirci (Etimesgut Belediyesi) 9

 

 

Gelecek Hafta Maçları
6. Hafta Maçları A-B Grupları (22-24 Ocak 2021)
Nazilli Belediyespor - Kastamonu Yurdum GSK
Batı Ege - Kadıköy İstanbul SK
ABB EGO Spor - Seyhan Belediyespor
Harem Spor - TEMA Koleji Başkent Yenişehir
Çözüm Ankara Koleji - Beylikdüzü Basketbol
High Touch HT - Samsun Doğa Koleji İlkadım 55 GSK
8. Hafta Maçları C-D Grupları (23-24 Ocak 2021)
İstanbul BBSK - Kayserigaz GSK
Asya Kartalları - TED Ankara Kolejliler
Ege Sportif - Erzurum BŞB. Gençlik
Etimesgut Belediyesi - Mersin BBGSK
Saray Belediyespor - Darıca Gençlerbirliği
Lokman Hekim Üniversitesi Anadolu Panterleri - Geçit Spor

 

 

Puan Durumu - Grup A

S Takım O G M A Y P
1 High Touch HT 5 5 0 406 316 10
2 Kastamonu Yurdum GSK 5 4 1 360 319 9
3 Harem Spor 5 2 3 364 345 7
4 Nazilli Belediyespor 5 2 3 371 418 7
5 Samsun Doğa Koleji İlkadım 55 GSK 5 1 4 319 374 6
6 TEMA Koleji Başkent Yenişehir 5 1 4 309 357 6

 

Puan Durumu - Grup B

S Takım O G M A Y P
1 ABB EGO Spor 5 4 1 408 334 9
2 Beylikdüzü Basketbol 4 4 0 315 243 8
3 Batı Ege 5 2 3 340 344 7
4 Seyhan Belediyespor 4 2 2 289 306 6
5 Çözüm Ankara Koleji 5 0 5 311 417 5
6 Kadıköy İstanbul SK 3 1 2 198 217 4

 

Puan Durumu - Grup C

S Takım O G M A Y P
1 Etimesgut Belediyesi 6 6 0 479 386 12
2 Çorlu Belediyesi 6 5 1 470 419 11
3 Mersin BBGSK 6 4 2 447 380 10
4 İstanbul BBSK 6 3 3 481 448 9
5 Lokman Hekim Üniversitesi Anadolu Panterleri 6 2 4 432 482 8
6 Geçit Spor 6 1 5 375 499 7
7 Kayserigaz GSK 6 0 6 392 462 6

 

Puan Durumu - Grup D

S Takım O G M A Y P
1 Asya Kartalları 6 6 0 506 391 12
2 TED Ankara Kolejliler 6 5 1 519 403 11
3 Erzurum BŞB. Gençlik 6 4 2 470 381 10
4 Ege Sportif 6 3 3 407 429 9
5 Saray Belediyespor 6 2 4 482 507 8
6 Altınel Spor 6 1 5 389 538 7
7 Darıca Gençlerbirliği 6 0 6 404 528 6

Yorumlar Okunma: 1889