Teksas lanetlenmiş olabilir mi? - BasketFaul.com

Teksas lanetlenmiş olabilir mi?

16-02-21 21:00

Teksas hem nüfus hem yüzölçümü olarak Kaliforniya'nın ardından Amerika'nın en büyük eyaleti. Yüzölçümü neredeyse Türkiye kadar olan Teksasta yaklaşık 30 milyon insan yaşıyor. Bu eyalette 3 NBA takımı bulunurken şu anda gerçekten büyük bir kaos yaşanıyor.


Teksasta şu an hava sıcaklığı eksi 20 dereceleri görmüş durumda. Şehrin altyapısı ise bu soğukluklara hazır olmadığı için şehirde elektrik ve su gibi en temel ihtiyaçlar dahi sağlanamıyor. Dallas valisi ise yarın gece oynanacak olan Dallas Mavericks-Detroit Pistons maçını elektrik temini noktasındaki sıkıntılar yüzünden ertelendiğini açıkladı. Teksas eyaleti genelinde dondurucu soğuklar kar fırtınlarıyla birleşince halk alışkın olmadığı soğuğa karşı ciddi savaş veriyor. Elektrik ünitelerine aşırı yüklenilmesiyle oluşan problemler elektrik sisteminin çökmesine yol açmış durumda. Bugün yapacağı idmanı da Dallas Mavericks salona elektrik verilememesi yüzünden iptal etti. Elektrik yokluğunda evlerde ısıtıcıların çalışmadığı ve bazı evlerde konut içi sıcaklıkların 6-7 derecelere dahi düştüğü belirtiliyor.

Teksas eyaletinin bir diğer takımı San Antonio Spurs ise Covid-19 belasıyla mücadele ediyor. 4 oyuncusunda pozitif sonuca rastlanan Spurs'ün 3 maçı ertelenirken tkaım şu anda Charlotte'da karantina altına alınmış durumda. Onların tek şansı kendi evlerine dönmek zorunda kalmayıp zorlu hava koşullarıyla mücadele etmemek olurken ritm yakalamışken yaşanan bu şanssızlık uzun vadede kendilerine yine zarar verecektir.

Eyaletin son takımı Houston Rockets ise sakatlıklarla mücadele ediyor. Takımın yıldızı Christian Wood en az 3 hafta sakatlığı yüzünden oynayamayacak. Victor Oladipo da sakatlandı ve ne zaman döneceği belli değil. Lanetten en az etkilenen Houston'ın Batı 14.sü olduğunu hatırlatmakta da fayda var.

Yorumlar Okunma: 1546