TBF: Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz - BasketFaul.com

TBF: Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz

23-02-21 16:00
Türkiye Basketbol Federasyonu, 1992-1994 yılları arasında federasyonda görev yapan ve bu dönemde sahte pasaportla 3'ü terör örgütü üyesi, toplamda 5 kişiyi ABD'ye kaçırdığı iddia edilen gazeteci İbrahim Seten'le ilgili bir açıklama yaparak savcıları göreve çağırdı. Federasyonun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:
"A Erkek Milli Takımımızın, İsveç ve Hırvatistan’ı yenerek FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandığı akşam sosyal medyada, "İbrahim Seten" isimli kişinin 1992-1994 yıllarında Federasyonumuzda çalıştığı sırada insan kaçakçılığı suçundan hakkında soruşturma başlatıldığı, kendisinin de ifadesinde suçunu ikrar ettiği haberleri yer almıştır. 

Federasyonumuzun adının, böyle ağır bir olay ile anılması bizi son derece üzmüştür.   

Buna karşılık Federasyonumuz iddialara ilişkin derhal araştırma başlatacaktır. Meselenin adlî yanının da olması nedeniyle, başta adı geçen İbrahim Seten ve dönemin Federasyon Başkanı Turgay Demirel olmak üzere diğer ilgililer hakkında soruşturma yapmak üzere Cumhuriyet Savcıları ile kamu makamlarını göreve davet ediyoruz." 

Yorumlar Okunma: 2757