Özdemiroğlu: Kupalar kazanabilecek bir Milli Takım - BasketFaul.com

Özdemiroğlu: Kupalar kazanabilecek bir Milli Takım

24-02-21 11:46
A Milli Takım'ın yenilerinden Doğuş Özemiroğlu ile İsveç ve Hırvatistan maçlarının havasını, geleceğe dönük yorumlarını sorduk.

Özdemiroğlu'ndan pasajlar...

* Çok iyi bir havamız vardı ve hepimiz çok istekliydi. Shane Larkin, Hırvatistan maçı sonlarında yaptığı savunma hepimizin duygusunu anlatıyordu.
* Orhun Abi ve Ahmet Abi ile çok iyi bir uyum içinde ve diğer kamplara göre daha fazla çalıştık. Birlikte fazla oynamamış bir grup olarak kampın çok katkısı oldu.
* Bu takımı parlak bir geleceğin beklediğini düşünüyorum. Genç, gelişime açık oyunculardan kurulu, gerek bireysel, gerek takım olarak gelişime açık... Yazın Cedi ve Furkan'ın gelmesiyle birlikte daha da güçlü olacağız.
* İsveç maçından önce takım toplantıları dışında da birbirimizle çok konuştuk. Hepimizin düşüncesi bizim İsveç'le işimiz olmaması gerektiği noktasındaydı. Türk Basketbolu'nun İsveç'e karşı gücünü sahada kanıtlamamış gerekiyordu.

* Altyapılarda kürsüye çıkmış oyuncular olarak aynısını A Takım'da da yapabileceğimize inanıyoruz. Birkaç yıl içinde ülkemize kupalar kazandıracağımız inancındayız. 

Yorumlar Okunma: 956