Mamak 4 maç sonra deplasmanda kazandı - BasketFaul.com

Mamak 4 maç sonra deplasmanda kazandı

28-02-21 16:10
TBL 20. haftasında Bornova deplasmanına giden Mamak, ikinci yarıda üstünlüğü ele aldığı karşılaşmadan 90-88 galibiyetle ayrıldı. Mamak bu sonuçla rakibi Bornova ile galibiyet sayısını eşitlemiş oldu (11). Bornova ise oynadığı son 6 maçta 5. yenilgisini aldı.

İlk 5ler
Bornova Bld: Medlock-Mert-Young-Mustafa-Ege
Mamak Bld: Umar-Watkins-Yiğit Emre-Özgür-Mustafa Baki

Karşılaşmaya Bornova, Young ile pota altında daha iyi başladı. Mamak pota altında etkisiz başlasa da uzak mesafeden bulduğu isabetlerle mücadelesini sürdürdü. 9-9 geçilen ilk 5 dakika sonrasında arka arkaya 4 üçlük isabeti bulan Bornova farkı açtı ve çeyreği 23-16 önde noktaladı.

Bornova, ikinci çeyreğe de yayın gerisinden yüzdeli oyununu Mert'le sürdürerek başladı. Umar ve Mustafa Baki ile bu dakikalarda skor bulan  Mamak özellikle Anthony Lee'nin yokluğunu sahada hissetmeye devam etti. Kalan dakikalarda farklı üstünlüğünü korumaya devam eden Bornova çeyreği 50-34 önde bitirdi. 

Üçüncü çeyreğe farkın etkisiyle daha sakin oyunla başlayan taraf Bornova oldu. Ancak çeyreğin ikinci yarısında yayın gerisinden alışık olduğumuz ritmini yakalayan Mamak skoru eşitleyerek maça bir anda ortak oldu. Son bölümün çekişmeli gittiği çeyrek 65-64 Bornova üstünlüğüyle geçildi. 

Son çeyreğe 7-1 ile başlayan Mamak öne geçti. Ata ile bu dakikalarda etkili olan Bornova, Medlock ve Ege'nin de verdiği skor katkılarıyla mücadelesini sürdürdü. Son bölümü taktik faullerle geçen karşılaşmada Mamak üstünlüğü bırakmadı ve 90-88 sahadan galip ayrılan taraf oldu.

Öne çıkanlar...
Bornova Bld: Carlos Medlock 31 sayı, Ata Kahraman 20 sayı, Ege Yaşar 10 sayı,8 ribaund
Mamak Bld: Mustafa Baki Görür 29 sayı, 8 ribaund, Diante Watkins 23 sayı, Yiğit Emre Mirza 10 sayı
 
 

Yorumlar Okunma: 861