İpin ucu kaçmadan... TBL 20. Hafta EN'leri (Fahri Güler) - BasketFaul.com

İpin ucu kaçmadan... TBL 20. Hafta EN'leri (Fahri Güler)

02-03-21 14:30

20. Hafta oynanan 8 karşılaşma ile sona erdi, 3 maçı deplasman takımları kazanmayı başardı. Samsun ve Balıkesir galip gelerek aynı puanla zirveyi averajla paylaşan iki takım oldular. Denizli 5 maç, Balıkesir 4 maç üst üste kazanan ve şuanda galibiyet serileri devam eden iki takım konumundalar. Gemlik 8 maçlık, Anadolu Basket 6 maçlık mağlubiyet serileri devam ediyor. 12 takımın play-off ve şampiyonluk mücadelesi devam ediyor. Düşme potasında da aynı üç takım kazanamadılar ve düşme tehlikeleri devam ediyor.

İkinci yarının ilk 5 haftasına baktığımız zaman Denizli 5/5 ile ile en iyi takım. Onları 4'er galibiyetle Balıkesir, Konya ve Samsun takip ediyor. İkinci yarıda henüz galibiyet alamayan takımlar Gemlik, Anadolu Basket olurken ilk yarının flaş iki takımı; Akhisar ve Bornova ikinci yarının başında 4 mağlubiyet ile bu takımları takip ettiler. Final ve İstanbul Basket te ikinci yarıda henüz 1 galibiyet alan takımlar olarak göze çarptılar.

Bu hafta değinmek istediğim bir diğer konu ise son yılların en rekabetçi sezonu oynanırken bu oyunun değişmez bir parçası olan HAKEM arkadaşlarımızın oyuna olan etkisi olacak. Süreç ilerledikçe stres artıyor, kazanmak için koçlar ve oyuncuların gerginlikleri daha da çoğalıyor. Hal böyle olunca hakemlere daha fazla iş düşüyor. Bu durumu doğru analiz etmek, oyuncular ve koçlarla iletişim kurmak, sabırlı davranmak çok önemli. Kolay düdüklere başvurmamak, sonuçlara etki etmemek adına hakem arkadaşlarımızın da mental olarak bu sürece daha fazla adapte olmaları gerektiğini düşünüyorum. Son haftalardaki durumlara bakıldığı zaman sanırım onlar da kendilerini eleştirecek çok şey buluyorlardır. Bu oyunun değişilmez parçası ama kararlarıyla kazananı kaybedeni belirleyen unsuru olmaktan, bununla lanse edilmekten hiçbiri hoşlanmıyorlardır. Dediğim gibi daha 10 hafta var ve stres, baskı, gerginlik her hafta giderek daha fazla artacak. O yüzden ipin ucu kaçmadan, oyuna etki etmeden geçen bir 10 hafta olmasını onlar için dilerim. Bunun için de öncelikle son yılların en rekabetçi sezonu olduğunu göz önünde alarak stresin ve gerginliğin çok fazla olacağını bilerek adapte olmak, konsantreyi arttırmak, iletişim kurmak, sabırlı olmak ve üçlü mekanik içindeki arkadaşlarıyla maç içinde sık sık iletişimde olmaları onların işini kolaylaştıracaktır. Ama tabii ki onlara bu ortamı sağlayacak olan antrenör ve oyuncu arkadaşlarımızın da daha fazla özveride bulunup hakemlere yardımcı olmak zorundalar, yoksa kaybettikten sonra suçu hakemlere atmak en kolayı. Herkes kendi göbeğini kendisi kessin.

Ligin üçte ikisi geride kaldı. Puan tablosunda kopmalar görünmeyebilir ama mental olarak, psikolojik olarak kopmalar başladı. Herkes şampiyonluk adaylarını dillendirmese de yavaş yavaş puanlardan bağımsız olarak hedef giden takımlar fark yaratmaya başladı. Bu sürecin devamlılığı ile beraber tabloda da kopmalar görünmeye başlayacak. Normal sezon şampiyonluğu için takım sayısı biranda azalmaya başlayacak ama asıl mücadele play-off için gerçekleşecek. İkili averajlardan daha fazlası olabilir ve bu çok enteresan tablolara yol açmaya çok müsait. Büyük sürprizler söz konusu olursa şaşırmamak lazım. Normal sezon şampiyonluğu, play-off sıralaması ve ligden düşecek takımların birbirleriyle oynayacağı bir süreç başlıyor. Bu 10 maçlık süreç hafta içi maçı da oynanacağını düşünürsek göz açıp kapayıncaya kadar bitecek. Başarılı olmak isteyen takımların bu dönemde stresi, gerginliği, başarı-başarısızlık baskısını yönetmeleri en belirleyici unsurlardan biri olacak. Soğuk kanlı kalıp, akıllı olan, doğru hamleleri yapabilen ve sağlıklı kalan ipi göğüsleyecektir. Aksi takdirde baskı ve stresin altında kalınırsa ve ipin ucu kaçarsa sıralamada aşağıdan yukarıdakilere anca el sallarsın.

21. hafta 20.haftadan daha zor geçecek, daha zorlu maçlar sahne olacaktır bu hafta. Baskının, gerginliğin daha da artacağı bir hafta olacak. alt tarafı ve üst tarafı etkileyecek önemli maçlar var. Kritik hafta sonunda neler konuşacağız bakalım. Hakedenlerin kazandığı, herkesin hakettiğini aldığı bir hafta olsun, sağlıklı haftalar dilerim.

MANİSA BŞB. (11-8) – BUDO GEMLİK (5-15) 99-71
Manisa iyi bir oyunla evinde Gemlik’i farklı mağlup etti ve son 5 maçında 4. galibiyetini elde etmeyi başardı. Gemlik ise bu mağlubiyet ile beraber son 8 maçını kaybetti ve alt sıralarda kaldı. Manisa 1 maç eksiği olmasına rağmen 11. galibiyetini almayı başardı. Maçın ilk dakikaları hariç kalan dakikalarda ev sahibi hem etkili savunma, hem de tempolu hücumlarla rakibine üstünlüğünü kabul ettirdi. Maçın başında Marcus’un asistleri ve Godfrey’in hücum performansıyla üstünlüğünü hemen eline almayı başardı. Gemlik Canberk ve Emre ile buldukları üçlükler sonucunda oyuna tutunmaya çalıştı ama ev sahibinde ikinci periyodda Alican çok etkili oldu. Marcus ve Alican ile hücum zenginliğini arttıran ev sahibi, takım savunmasını da çok iyi yaptı. P&R savunmasında rakibine sayılar vermedi. Gemlik savunma çeşitlilikleri ile rakibinin ritmini bozmaya çalıştı ama çok konsantre oynayan ev sahibinde özellikle kısa oyuncuların hücum performansı ile üçüncü periyoddan itibaren farkı 30 sayıya kadar çıkarmayı başardı. 4. periyodun başında da oyun disiplinini bozmayan ev sahibi son dakikalarda az süre alan oyuncularına şans verdi. Gemlik son periyodu skor olarak önde kapatsa da istediği basketbolu oynayamadığı günde farklı mağlup olmaktan kurtulamadı.

AKHİSAR BLD. (12-8) – SEMT77 YALOVA SPOR (11-9) 90-97
Zirveyi yakından ilgilendiren karşılaşmada Yalova maçta hiç geriye düşmeden kazanmayı başardı. Akhisar böylece son 6 maçında 5 mağlubiyet alırken bu mağlubiyetlerin üçünü evinde almış oldu. Yalova ise son 10 maçın 8'ini kazanıp yoluna devam ederken son 5 deplasman maçından 4 galibiyet çıkarmayı başardı. Akhisar 12 galibiyette kalırken, Yalova 11. galibiyetini aldı. Yunus ve Kerem gibi iki iyi kısa savunmacısı ile başlayan konuk ekip rakibini maçın başında bozmayı başardı ve Troy-Alihan ikilisini iyi savunarak oyun üstünlüğünü ele aldı. Maça Yalova, Yunus’un orta mesafeli şutları ve Morrison’un pota altında bulduğu basketler ve Troy’u iyi savunarak başlayan ve oyun üstünlüğünü ele alan taraf Yalova oldu. Alihan’ın bireysel çabaları ve bulduğu üçlüklerle Akhisar maça tutunmayı başardı. ara ara 4 numara pozisyonundaki oyuncularla topa ikili sıkıştırmalar yapan konuk ekip bunda başarılı oldu ve ev sahibinin oyun düzenini bozmayı başardı. Akhisar Doğukan ile iyi başlayan ama aldığı üst üstte teknik faullerle rakibini bir anda 24-41 gibi farklı bir üstünlük verdi, bu süreçte Sercan 6 sayılık bir katkı geldi. Bu dakikadan sonra Doğukan devreye girdi. Attığı üçlükler ve yaptığı asistler sonucunda ev sahibi 19-6 seri ile farkın daha fazla açılmasına izin vermedi. Doğukan-Alihan ikilisi ile sayılar bulan ev sahibi farkın açılmasına izin vermediği anlarda Yalova’dan Jones sahne aldı. Jones 1x1'ler ile bulduğu sayılar ve Yunus’un ona eşlik etmesi ile farkı tekrar 14 sayıya çıkardı. Ev sahibi yaptığı son atakla 12-2lik seri ile tekrar geri dönüş yaptı ama maç sonunda Yalova hata yapmadı ve kazanmayı başardı. Sert, gergin geçen ve teknik faullerin havada uçtuğu karşılaşmada iki takım da kazanmak için elinden geleni yaptı. Bu sonuçla beraber Akhisar’ın düşüşü devam ederken Yalova çıkışını sürdürmeye devam etti.

BALIKESİR BŞB. (13-7) – NG İSTANBUL BASKET (2-18) 85-79
Bu dakikadan sonra iyi yada kötü oynamaktan çok kazanmak önemli ve Balıkesir evinde istediği oyunu oynayamasa da ve son 17 dakika zone savunma yapmak zorunda kalsa da kazanmayı başardı ve Samsun ile beraber aynı puanla zirveyi paylaşan iki takımdan biri oldu. Balıkesir Şubat ayını kayıpsız geçti ve son 4 maçında da galibiyetle ayrılmayı başardı. ev sahibinde İzzet’in çıkışı devam ediyor ve şampiyonluk yolunda İzzet’in performansı çok değerli olacak. Bu maç özelinde kötü performans sergileseler de tüm takım hedefe odaklanmış, bu apapaçık ortada. İstanbul’u yenerken üç uzunu Berkay-Zane-İzzet 47 sayı 10 ass 21 ribaundluk performansları maçı kazandıran etken oldu. İzzet 7 asist yaptı ama oyuna etkisi istatistiklerden daha fazla. Özellikle geriye düştükleri anda paniğe kapılmadan düzenden kopmadan oynamaları, beraber çözüm üretip tekrar öne geçmeleri önemli bir görüntüydü. Sadece maçın sonunda konsantre sorunu yaşamaları ve yaptıkları hatalar maç genelinde en kötü görüntü oldu diyebilirim. Konuk İstanbul ise gelişimini devam ettiriyor. Maçtan hiç kopmadılar, yakaladıkları seri ile öne geçtiler ama tecrübeli rakibinin hamlesine tekrar cevap veremediler ama hiç geri adım atmadan oynadılar. Enes-Tarık-Yiğitcan etkili oldu, özellikle Enes kısalara yaptığı savunma dikkat çekici. Tarık daha özgüvenli oynuyor. Yiğitcan’ın daha fazla efektif oynaması ve maça daha belirgin katkısı olması, fark yaratan oyuncu pozisyonunda olması gerekiyor. Yabancıların da uyumuyla beraber takım kimyası daha da oturmaya devam ediyor ama onları ligde tutacak zamanları daralıyor. Kalan 10 haftada daha zor maçlar bekliyor ve ligde kalmak adına işleri hiç kolay değil. Bu sonuçla 2 galibiyette kalmaya devam ettiler. Balıkesir ise son 4 galibyetle beraber 13. galibiyetine ulaştı ve averajla ikinci sırada olmaya devam etti.

SAMSUN SPOR (13-7) – FİNAL SPOR (7-13) 85-75
Son periyoda kadar çekişmeli geçen karşılaşmayı kazanan taraf ev sahibi oldu. Samsun son 5 maçında 4. galibiyetini almayı başardı ve averaj ile lider konuma yükseldi. Finalspor ise ligin şanssız takımlarından ve iyi basketbol oynamasına karşın bunu sonuca yansıtamayan takımların başında geliyor diyebilirim. Bu sonuçla beraber Finalspor son 5 maçında 4. mağlubiyetini almış oldu. Samsun 25/27 gibi çok yüksek yüzdeyle faul atmayı başardığı karşılaşmada maçın kazanılmasında faul yüzdeleri etkin oldu. İlk üç periyod başa baş giden bir karşılaşma vardı. Her iki takım da birbirlerine her hamleye karşı cevap verebilmeyi başardılar. İki takım da hazırladıkları planlar işliyor, kimse farkın açılmasına izin vermiyordu. Taa ki son periyodda Tayfun sahneye çıkana kadar. Tayfun maçta fark yaratan oyuncu oldu. İstatistik kağıdında iki ribaundu görünüyor ama bence zaten ikiden fazla hücum ribaundu aldı. Üçüncü periyodda Dukes’un üçlüklerine takım olarak Final cevap verdi ama son periyodda Tayfun’un aldığı hücum ribaundları, yaptığı asistler ve attığı kritik sayılar farkın biranda çift haneye çıkmasını ve maçın kırılmasını sağlayan x faktör oldu. Tayfun’a en büyük katkıyı ise kenardan gelen ve her maç aynı enerjiyi sahaya yansıtan genç oyuncu Engin oldu Bu ikilinin sahanın iki tarafında koydukları enerji ev sahibinin kazanmasındaki en büyük faktördü. Finalspor o anlara kadar her hamleye cevap verdi ama son hamleyi yapamadılar. Samsun belki son periyoda kadar istediği oyunu sahaya yansıtamadı ama Final’in iyi oyunu bunda etkili olmuştu ve bu saatten sonra her maç daha zor geçeçek. O yüzden kazanmak herşeyden daha önemli ve onlar da kayıpsız yollarına devam etmeyi başardılar.

BORNOVA BLD. (11-9) – MAMAK BLD. (11-9) 88-90
İki takımda günü gününe uymayan, her maç , hatta maç içinde bile gece ile gündüz kadar farklılıklar yaşayan takımlar. Birbirleriyle oynadıkları bu maç bunu bir kere daha ortaya koydu. Bu iki takımın maçlarında resmen papatya falı açsanız her maç farklı sonuçlar çıkar. Bornova ilk yarıda 16 sayı önde bitirdiği ve devrede 34 sayıya izin verdiği maçta üçüncü periyotta 30 sayı yedi ve son periyoda 1 sayı önde girdi. Mamak cephesi ise ilk devre 34, ikinci 20 dakikada ise 56 sayı attı. Oyun içerisinde bu kadar gel-git'lerin olduğu birçok sahneyi yaşattılar bu iki takım ve karşı karşıya geldikleri maçta bir örneğini daha gösterdiler bize. Bu sonuçla iki takım da 11 galibiyette buluşmuş oldu. Bornova bu sonuçla son 6 maçında 5. mağlubiyetini almaktan kurtulamadı. Mamak ise son 4 maçında 3. galibiyeti aldı ve olası ikili averajda da rakibini iki maçta yendiği için üstünlüğünü eline almış oldu. Maçla ilgili yazılacak çok şey var ama yazmaya başlarsam ayrı bir haber olur diye düşünüyorum. Sonuç olarak hak eden kazandı karşılaşmayı. Mamak Lee’den yoksun ve bu kadar kötü oynadığı bir devreden sonra müthiş bir geri dönüşe imza attı. Bornova ekibi ise özellikle üçüncü periyotta kontak kapatınca oyun kontrolünü kaybetti ve rakiplerinin kazanma iştahının artmasına izin verdi. Mamak da hücum gücü yüksek bir takım olunca hal böyle oluyor. Maç sonu heyecan arttı ama kazanan değişmeyecekti.

ANKARA ANADOLU BASKET (6-14) – ME DENİZLİ BASKET (12-8) 78-91
Anadolu Basket iki yabancısının etkili oyunuyla oyuna tutunduğu karşılaşmada üçüncü periyodda tecrübeli rakibine üstünlüğü kaptırdı ve bu sonuçla beraber son 6 maçından da mağlubiyetle ayrıldı. Denizli cephesi ise rakibinin iki yabancısını durduramayınca devreyi geride kapattığı karşılaşmada üçüncü periyodda başta Collins’in etkili oyunu ile yakaladığı 17-31’lik periyod skoruyla maçı kazanmayı başardı. Bu sonuçla beraber Denizli son 5 maçında da galibiyetle ayrılmış oldu. Ev sahibi attığı 78 sayının 54’ünü iki yabancısından buldu. Konuk ekip ise geniş kadrosu, 6 oyuncusundan aldığı önemli katkı ve 25 asistle topu iyi paylaştığı karşılaşmayı kazanmasını bildi. Denizli yükselişini sürdürdü ve lider olan iki takımın hemen arkasında 1 puan gerilerinde yerini almış durumda. Anadolu Basket ise kötü gidişatını son veremedi ve ikinci yarıda henüz galibiyetle tanışamayan iki takımdan biri olmayı sürdürdü.

KOCAELİ BŞB KAĞIT SPOR (12-8) – GCT DÜZCE (11-8) 89-74
Kocaeli son haftaların en formda takımlarından Düzce’yi konuk etti ve onlarda son haftalarda oynadıkları en kararlı ve iyi basketbol farklı kazandı. Maçın başından itibaren üstün olan taraftı. Özellikle Mert ve Burak ile Desmond’ı iyi savunarak Düzce’yi oyun düzeninden çıkarmayı başardılar. Mutlu’ya boş şut imkanı vermeyen ev sahibi, ligin en dominant uzunlarından olan James’i de 1x1 savunarak Spencer ile boyalı alanda üstün olan taraf oldu. Sherrill’ın skorer oyununa Mert-Uğur ikilisi de eklenince ev sahibi haftayı hem galibiyetle hem de iyi basketbolla kapatarak 12. galibiyetini almayı başardı. Düzce ekibi rakibinin savunma hamlelerine karşılık veremedi. Savunma anlamında da sorunlar yaşadığı karşılaşmayı kaybetti ve 4 maçlık galibiyet serisi sonlanmış oldu. Düzce sanırım son haftalarda hiç bu kadar çaresiz kalmamıştı ve mağlubiyeti kabullenmek zorunda kaldı. Ev sahibinin galibiyetinde Mert-Burak ikilisinin Desmond’a, Uğur’un Mutlu’ya yaptığı savunma ve Mert-Uğur ikilisinin hücum performansı onların elini çok rahatlattı. Spencer’ın üçüncü periyoddaki James’e karşı pota altı üstünlüğü maçı getiren önemli etkenlerden biri oldu. James’i 1x1 tutan ve ona boyalı alanda üstünlük kuran çok fazla oyuncu olmamıştı. Her oyuncusından maksimum verimlilik alan Kocaeli play-off yolunda önemli bir rakibine karşı ikili averaj konusunda da üstünlüğü eline almış oldu.

BŞB. HST. KONYA SPOR (12-8) – SİGORTAM NET (10-10) 82-55
Sanırım Konya’nın her maçını TRT verirse Konya ekibi şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olurdu. Sezonun en güzel, en agresif ve en kolektif basketbolunu oynayan ev sahibi maçın başından itibaren farkı çift haneye çıkardı ve tek hanelere indirmeden önemli rakibine karşı üstünlük sağladı. Konya ekibi lider takımların bir galibiyet altında onların hata yapmasını bekleyen takımlardan biri olacak. Konuk ekip Sigortam Net ise sahada her iki tarafta istediklerini ortaya koyamadı. Hücumda yaşadığı düzen ve organizasyon sorunu savunmaya da yansıdı ve sahadan beklemediği bir skorla ayrıldı. Konya’da Oğulcan’ın dönmesi takıma güven veren bir unsur bana göre. Hazer’in performansı son yılların en iyisi, takımın sahadaki koçu gibi. her alanda takımına inanılmaz katkı veriyor. Isiah hücumda etkili olup takımına bu şekilde katkı verince Konya farklı bir seviyeye çıktı. Konya ekibi takım savunmasını ve hücumu takım olarak iyi oynayınca Sigortam’ın yapacağı çok şey kalmadı. Oyuna girmek için her şeyi denediler ama hani tabir vardır ya, sabaha kadar maç oynansa Konya bu maçı vermezdi. Bu sonuçla beraber Konya son 6 maçında 5. galibiyetini aldı. Onların yapacağı yabancı takviyesi onları bambaşka bir pozisyona sokabilir. Türk kadrosu kimden neyleri eksik?

 

TBL HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
Mamak Belediyesi
Haftanın Altın Karması
Yunus Akçay (Semt77 Yalovaspor)
Alican Güney (Manisa BBSK)
Mustafa Baki Görür (Mamak Belediyesi)
Hazer Avcı (Konyaspor)
Berkay Genç (Balıkesir BŞB)
Haftanın Altın Karması (Yabancı)
Diante Watkins (Mamak Belediyesi)
Lamont Jones (Semt77 Yalovaspor)
Keshun Sherrill (Kocaeli BŞB Kağıtspor)
Calvin Godfrey (Manisa BBSK)
Horrace Spencer (Kocaeli BŞB Kağıtspor)
Haftanın Koçu
Murat Dikmen (Mamak Belediyesi)
Haftanın Oyuncusu
Mustafa Baki Görür (Mamak Belediyesi)
Haftanın 6.Adamı
Mert Ulutaş (Kocaeli BŞB Kağıtspor)
Haftanın Genç Oyuncusu
Engin Kalkan (Samsunspor)
Haftanın skoreri
Jahmal Mc Murray (Anadolu Basket) 36 sayı
Haftanın 3’lükçüsü
Carlos Medlock (Bornova Bld) 7/9
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
Carlos Medlock (Bornova Bld) 7/9
Haftanın en fazla sayı atan takımı
Manisa BBSK (99)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
BŞB Hastanesi Konyaspor Basket (55)
En fazla serbest atış kullanan takım
Sigortam.net (21/31)
En az serbest atış kullanan takım
Akhisar Belediyespor (9/10)
BŞB Hast. Konyaspor Basket (7/10)
En fazla ribaund alan takım
Manisa BBSK (44)
Bornova Belediyespor (44)
En fazla ribaund alan oyuncu
Joel Njonjo James (GCT Düzce) 13
En fazla asist yapan takım
Balıkesir BŞB (32)
En az asist yapan takım
Sigortam.net (12)
En fazla asist yapan oyuncu
Marcus Anthony Hall (Manisa BBSK) 11
En fazla top çalan takım
Kocaeli BŞB. Kağıtspor (11)
En az top çalan takım
Bornova Belediyespor (2)
En fazla top çalan oyuncu
Horace Spencer (Kocaeli Kağıtspor) 5
En fazla top kaybeden takım
Bornova Belediyespor (19)
GCT Düzce (19)
En az top kaybeden takım
Mamak Belediyesi (6)

 

Gelecek Hafta Maçları ( 21 Hafta / 5 - 8 Mart 2021)
Mamak Belediyesi - Kocaeli BŞB. Kağıtspor
Nadir Gold İstanbul Basket - Samsunspor
Merkezefendi BLD. Denizli Basket - Akhisar Belediyespor
BUDO Gemlik Basketbol - Bornova Belediyespor
GCT Düzce - Balıkesir BŞB
Finalspor - Anadolu Basket
Sigortam.net - Manisa BBSK
Semt77 Yalovaspor - BŞB Hastanesi Konyaspor Basket

 

Puan Durumu

S Takım O G M A Y P
1 Samsunspor 20 13 7 1642 1575 33
2 Balıkesir BŞB. 20 13 7 1633 1586 33
3 Akhisar Belediye Basketbol 20 12 8 1686 1606 32
4 BŞB Hastanesi Konyaspor Basket 20 12 8 1592 1547 32
5 Merkezefendi BLD. Denizli Basket 20 12 8 1600 1481 32
6 Kocaeli BŞB. Kağıtspor 20 12 8 1631 1571 32
7 Mamak Belediyesi 20 11 9 1684 1632 31
8 Bornova Belediyespor 20 11 9 1547 1519 31
9 Semt77 Yalovaspor 20 11 9 1588 1538 31
10 GCT Düzce 19 11 8 1433 1439 30
11 Manisa BBSK 19 11 8 1545 1462 30
12 Sigortam.net 20 10 10 1601 1638 30
13 Finalspor 20 7 13 1433 1511 27
14 Anadolu Basket 20 6 14 1542 1662 26
15 BUDO Gemlik Basketbol 20 5 15 1499 1664 25
16 Nadir Gold İstanbul Basket 20 2 18 1364 1589 22

Yorumlar Okunma: 1366