Manisa'nın evinde bileği bükülmüyor - BasketFaul.com

Manisa'nın evinde bileği bükülmüyor

03-03-21 18:56

İSTATİSTİK

TBL 18. hafta erteleme maçında Manisa BBSK, GCT Düzce'yi konuk etti ve ikinci yarıda kontrolünü eline alıp 68-60 galip geldi. Manisa bu sezon evindeki 11 maçın 10'unu kazandı ve galibiyet sayısı bu sonuçla 12'ye çıkardı.

İlk 5ler:
Manisa BBSK: Hall-Ramazan-Gökhan-Godfrey-Recep
GCT Düzce: Yunus-Washington-Azizcan-James-Mutlu

Kısır skorla başlayan karşılaşamanın 5. dakikasında kaptan Recep'in sayılarıyla Manisa 9-3 önde geçti. Yayın gerisinden isabetli atan Düzce, farkı eriterek 1 dakika kala öne geçti ve çeyreği 19-16 önde bitirdi.

İkinci çeyreğe James ve Mutlu'nun 5 sayısı ile iyi başlayan Düzce karşısında Manisa erken bir molaya gitti. Moladan Godfrey ve Umut'un sayılarıyla dönen Manisa, yakaladığı tempoyla farkı hızla eritmeye başladı. Ancak yayın gerisindeden yüksek yüzdeyle atan Düzce rakibinin geçmesine izin vermedi. İkinci çeyrek 35-35 eşitlikle sona erdi.

Üçüncü çeyreğe 10-0 ile çok iyi başlayan Manisa farkı da açmaya başladı. Düzce de pota altındaki sert savunma karşısında James'le sayı bulmakta zorlandı. Dış şutlara kalan Düzce bu dakikalarda isabet bulamadı. İlk altıbuçık dakika sadece 1 sayı atabilen Düzce ilk saha içi sayılarını da 04.30 dakika kala Mutlu ile çizgiden kaydetti. Kalan dakikalarda üstünlüğü koruyan Manisa çeyreği 50-43 önde noktaladı.

Son çeyreğe kadar henüz üç sayı çizgisinden isabet kaydedemeyen Manisa'da ilk üçlük isabeti Umut'tan geldi. Düzce, Azizcan'ın arka arkaya sayılarıyla çeyreğe iyi başlasa da devamını getirmekte zorlandı, farkın çift haneye çıkmasıyla birlikte sahada daha düzensiz hücum görüntüsü çizmeye başladı. Düzce birebirlerden skor üreterek 2 dakika kala farkı tekrar tek haneye çekti. Manisa kalan sürede savunmasını yeniden toparladı ve karşılaşmadan 68-60 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar..
Manisa BBSK: Marcus Hall 17 sayı, Recep Doğrusöz 13 sayı, Tolga Kaan Birer 11 sayı
GCT Düzce. Azizcan Özdemir 16 sayı-6 ribaund, Desi Washington 15 sayı-8 ribaund
 
 

Yorumlar Okunma: 876