Fenerbahçe 17'de 15 ile play-off yolcusu - BasketFaul.com

Fenerbahçe 17'de 15 ile play-off yolcusu

31-03-21 00:03

İSTATİSTİK

Fenerbahçe Beko, Münih deplasmanında Bayern Münih'i 77-68 yenmeyi bildi. Rakibine karşı ilk maçı 4 sayıyla yitiren temsilcimiz ikili averajı alırken 5.lik yolunda çok büyük bir adım attı. Fenerbahçe play-offları garantilerken son 19 maçında 17. galibiyetine de imza atarak muhteşem bir başarıyı elde etti.

Karşılaşmaya Alman temsilcisi çok etkili başladı. İlk 4 dakikada 10-3'lük üstünlük yakalayan Bayern'e karşı Melih ve Vesely ile ayakta kaldık. 5 dakika boyunca rakibine sadece 2 sayı imkanı veren Fenerbahçe bir anda skorda öne geçti. İlk çeyreği De Colo'nun üçlüğüyle 18-15 önde tamamladık.

İkinci çeyreğe de sert savunmayla girdik ama Sisko'nun üçlüğü ile skor eşitlendi. Oyun son derece dengede giderken tempo biraz düşüktü. Skorun aşağılarda kaldı mücadelede mini seriler skoru belirledi. Bayernin serisine aynı şekilde karşılık verince çeyrek sonunda skor da eşitlendi. İlk devre 35-34 Fenerbahçe üstünlüğü ile sonuçlandı.

Üçüncü çeyrek ilk iki çeyreğe benzer başlasa da 3. dakikadan itibaren ağırlığımızı koyduk. Vesely'nin etkili oyunuyla fark yaratan Fenerbahçe'de Guduric sonunda üçlük isabetini bulabilince fark da çift hane sınırına geldi. Çeyrek sonund aserbest atışlarla farkı koruduk son çeyreğe 53-44 önde girdik.

Guduric son çeyreğe de üçlükle girerken fark 12 sayıya çıktı. Zipser ve Sisko ile etkili olan Bayern yine farkı eritti. Önce Pierre sonra günün etkili ismi Guduric'in isabeleriyle nefes aldık. Baldwin'in üçlüğü korkutsa da De Colo ve Vesely ile maçı bitirdik havasına girdik. Bu gevşeme hiç iyi olmadı. 11 sayıdan fark çok kısa sürede 5 sayıya indi ve 35 saniye kala Vesely'nin hücum faulüyle topu rakibe teslim ettik. Fakat son bölümde hiç hata yapmayan Fenerbahçe çok iyi savunma yapıp serbest atışlarda da isabet bulunca karşılaşmadan 77-68 galip ayrıldı.
Öne çıkanlar...
Bayern Münih: Wade Baldwin 20 sayı, 7 ribaund, 5 asist, Vladimir Lucic 11 sayı, 7 ribaund, Paul Zipser 12 sayı, 2 ribaund
Fenerrbahçe BEKO: Marko Guduric 18 sayı, 2 ribaund, Nando De Colo 21 sayı (3/6 üçlük), 6 ribaund, Jan Vesely 15 sayı, 6 ribaund, 5 asist

Yorumlar Okunma: 2569