Manisa'dan kritik galibiyet (Karadağ diskalifiye) - BasketFaul.com

Manisa'dan kritik galibiyet (Karadağ diskalifiye)

01-04-21 17:02
TBL 25. hafta açılış mücadelesinde BŞ Hastaneleri Konyaspor'a konuk olan Manisa karşılaşmayı 73-63 kazanarak galibiyet sayısını 15'e yükseltti ve 15 galibiyeti bulunan Konyaspor karşısında ikili averajı da eline alan taraf oldu. Konyaspor'da yeni transfer Robert Upshaw 06:23 dakika sahada kalıp 2 sayı, 4 ribaundla karşılaşmayı tamamladı. Manisa da ise sakatlığı sebebiyle Umut Geçen maçta süre almadı.

İlk 5'ler: 
BŞ Hastaneleri Konyaspor: Oğulcan, Kaan, Dusan, Arda, Ercan
Manisa BBSK: Godfrey, Hall, Recep, Ramazan, Gökhan 

Karşılaşmaya 11-0 ile başlayan Manisa, farkı çift hanelere çıkardı. Pota altında Ercan ile cevap veren Konya farkı tekrar tek haneye çekti.  İlk çeyreği 21-13 Manisa önde tamamladı.

İkinci çeyreğe 7-0 ile başlayan Konya, rakibine yaklaşmaya devam etti. 10-0 ile cevap Manisa farkı tekrar çift haneye çıkardı ve çeyreği 40-30 önde kapattı.

Üçüncü çeyreğe iyi savunmayla başlayan Manisa karşısında Konya hücumda zorlandı.  Ancak çeyreğin ikinci yarısında Erkin ve Murat Can ile uzak mesafeden şutları sokan Konya farkı 02.24 dakika kala 1'e çekti (47-48). Alican'dan gelen kritik üçlükle rakibini geri püskürten Manisa çeyreği 52-49 önde bitirdi. 

Son çeyreğe Gökhan ve Alican'ın arka arka sayılarıyla başlayan Manisa farkı çift hanelere çıkardı (60-49). Sahada bir türlü doğru beşini bulamayan Konyaspor, rakibi karşısında skor bulmakta zorlandı. Bitime 02.18 dakika kala Konyaspor coachu Cengiz Karadağ ikincisi çok ucuz iki teknik faulle diskalifiye edildi. Kalan dakikalarda farkı tekrar açan Manisa, karşılaşmayı 73-63 kazandı.

Öne çıkanlar...
BŞ Hastaneleri Konyaspor: Erkin Şenel 10 sayı-5 ribaund, Murat Can Esen 10 sayı
Manisa BBSK: Marcus Hall 15 sayı-5 asist, Gökhan Aydın 15 sayı-5 ribaund-4 asist, Alican Güney 11 sayı-7 ribaund-6 asist
Basketfaul'un notu: Cengiz Karadağ'a verilen ikinci teknik faul anlamsızdı. Koçların en ufak bir ihlalini, tepkisini kovalarsanız sahada hiçbiri kalamaz. Onları da anlayabillmek gerekir. Elbette oyuna rahatsızlık verenler değerlendirilmeli ancak özellikle takip altına alınmamalı.
 

Yorumlar Okunma: 1417