Real Madrid Lasosuz kazandı - BasketFaul.com

Real Madrid Lasosuz kazandı

02-04-21 23:50

İSTATİSTİK

Hücum noktasında basketbolun can çekiştiği mücadelede Real Madrid evinde Olympiakos'u 72-63 yenmeyi başardı. Maçın başından sonuna kadar iki takımda hücum konusunda istediklerini yapamazken daha az kötü olan Real Madrid koçunun cezalı olduğu mücadeleden galibiyetle ayrıldı. Pablo Laso'nun cezası nedeniyle takımın başında olmadığı mücadelede takımı asistan koç Mateo Jesus yönetti.

İlk çeyrekte basketbol adına doğru yapılmış neredeyse hiçbir şey göremedik. İki takımın berbat şut yüzdesinin yanı sıra bol bol top kaybı izlendi. Olympiakos'un aşırı dağınık oyunu sayesinde Real Madrid daha iyi gözükürken ilk çeyreği 20-11 önde tamamladı.
İlk çeyrekte yakaladığı farkı ikinci çeyrekte de koruyan Real Madrid devre arasına 36-26 önde girdi. Üçüncü çeyrekte Olympiakos hücumu yine can çekişti ve Yunan temsilcisi sadece 12 sayı üretebildi. Son çeyreğe Real Madrid 53-38 önde girdi. 
Son çeyrekte gevşeyen Real Madrid savunmasına karşı kaybedecek bir şeyi kalmayan Olympiakos daha iyi hücum etti. Fark 9 sayıya kadar inse de Real maçı hiç riske atmadı ve karşılaşmadan 72-63 galip ayrıldı.

Maç boyunca Real Madrid , Olympiakos ise top kaybetti. Maçta 5 asist yapabilen oyuncu çıkmazken takımlar toplam asist yapabildi.

Real Madrid'de Gabriel Deck 18 sayıyla sahanın en iyi ismiydi. Olympiakos'ta ise sadece Sasha Vezenkov 22 sayıyla ayakta kalabilen isim oldu.

 

Yorumlar Okunma: 775