Orman uçurumun kenarında - BasketFaul.com

Orman uçurumun kenarında

03-04-21 22:01
ING BSL 27. haftasında OGM Ormanspor'a konuk olan Büyükçekmece Basketbol karşılaşmayı 85-74 kazanarak ligdeki 10. galibiyetini aldı. OGM Ormanspor ise Fethiye, Telekom'u mağlup ederek 7. galibiyetini aldığı için  6 galibiyetle ligin son sırasına düştü. OGM Ormanspor'da Jamelle Hagins, Büyükçekmece de ise Karvel Anderson hastalıkları sebebiyle oynamadı.

İlk 5'ler:

OGM Ormanspor: Kikanovic, Erol Can, Kadir, Cevher, Kloof
Büyükçekmece Basketbol: Olaseni, Farrell, Enes Berkay, Klobucar, Oliver

İçerden Kikanovic'le karşılaşmaya iyi başlayan Ormanspor skoru 6 dakika kala 11-6 getirdi. Eldridge'nin üçlükleriyle cevap veren Büyükçekmece farkı eriterek öne geçti (14-12). Kalan dakikalarda üstünlüğün el değiştirmeyi sürdürdüğü çeyreği 22-21 Orman önde kapattı.

İkinci çeyreğe Enes Berkay ile iyi başlayan taraf Büyükçekmece oldu. Yakaladığı ritmi skora yansıtan Büyükçekmece rakibine molayı aldırdı. Orman skordan molayla dönemezken Büyükçekmece farkı açmayı sürdürdü ve çeyreği 41-32 önde kapattı.

Üçüncü çeyreğe uzak mesafe şutlarında bulduğu isabetlerle iyi başlayan Büyükçekmece farkı da açmaya başladı. Bu dakikalardan temposu düşen Ormanspor geri gelmekte zorlandı. Üçüncü çeyrek 68-57 Büyükçekmece önde bitirdi.

Son çeyrekte de yakaladığı ritmi sürdüren Büyükçekmece 13-3 seriyle farkı 20'lere çıkarttı. Bu dakikalarda birebir hücumlardan sayı bulan Orman, ayakta kalmaya çalıştı. Ancak Orman'a geçit vermeyen Büyükçekmece farklı üstünlüğü korudu ve karşılaşmadan 85-74 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...
OGM Ormanspor: Terrell Holloway 16 sayı, Elmedin Kikanovic 14 sayı, Adreian Payne 14 sayı
Büyükçekmece: Devin Oliver 20 sayı-8 ribaund, Matt Farrell 16 sayı, Jaka Klobucar 14 sayı

Yorumlar Okunma: 1879