Bursa derbisi Gemlik'in - BasketFaul.com

Bursa derbisi Gemlik'in

04-04-21 16:24

TBL 25. haftasında Finalspor'u konuk eden Budo Gemlik Basketbol karşılaşmayı 83-74 kazanarak ligde kalma yolunda önemli bir galibiyet elde etti. Gemlik'te Berkan Aksu, Canberk Cevit ve Ömer Yavaş sakatlıkları sebebiyle oynamadı. Bu sonuçla Gemlik galibiyet sayısını 8'e çıkararak düşme potasıyla farkı 2 galibiyete çıkardı.


İlk 5'ler:
Budo Gemlik Basketbol: Emre, Carter, Watson, Batın, Bartu
Finalspor: Harris, Allen, Ömer Faruk, Gurur, Alparslan

Carter ve Emre ile iyi başlayan Gemlik skoru 15-5'e getirdi. İlk dakikalarda sadece yabancılardan skor üreten Final, son bölümde Göktürk'ten aldığı katkılarla rakibini yakın takibi sürdürdü. İlk çeyrek 22-16 Gemlik üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyrekte 10-2 seri yakalayan Final farkı eriterek öne geçti (28-26). 11-0 ile cevap veren Gemlik tekrar öne geçerek farkı açmaya başladı. Son bölümde yayın gerisinden etkili olan Final farkı tek topa indirdi. İkinci çeyrek 39-37 Gemlik üstünlüğüyle sona erdi.

Üçüncü çeyreğe de iyi seriyle başlayan Final bir kez daha öne geçti. Carter ve Watson ikiliiyle çeyreğin ikinci yarısı Gemlik tekrar üstünlüğü eline aldı. Kalan dakikalarda da çekişmenin sürdüğü çeyreği 62-60 Gemlik önde kapattı.

Son çeyrekte hücumda daha etkili olan Final içerden bulduğu sayılarla skoru 5 dakika kala eşitledi (69-69). Üstünlüğün el değişitirmeye devam ettiği karşılaşmada Gemlik, serbest atışlardan kayıpsız dönmesiyle avantajı yakaladı. Bitime 8 saniye kala iki tarafta da oyuncular skor farkı sebebiyle maçı bırakmışken, Gemlik'te Carter'ın çembere gitmesi ortamın gerignleşmesine sebep oldu. Onur Sonsırma ve Myles Carter karşılıklı teknik aldı. Carter'ın bu ikinci tekniği olduğu için diskalifiye edildi. Finalspor ise son 8 saniye kala protesto molasına gitti. Mola dönüşünde de topu yere koyarak maç tamamlandı. Karşılaşmayı Gemlik 83-74 kazandı.

Öne çıkanlar...
Budo Gemlik Basketbol: Maurice Watson 25 sayı-9 asist, Emre Tanışan 19 sayı-7 ribaund, Myles Carter 14 sayı
Finalspor: Göktürk Ural 18 sayı, Chris Harris 13 sayı, Terrell Allen 13 sayı
 
 
 

Yorumlar Okunma: 972