Bornova, Konya'yı mağlup etti - BasketFaul.com

Bornova, Konya'yı mağlup etti

11-04-21 16:02

İSTATİSTİK

TBL 26. haftasında BŞ Hastaneleri Konyaspor'u konuk eden Bornova Belediyesi  baştan sona üstün götürdüğü maçtan 94-77 galibiyetle ayrılarak 13. galibiyetini aldı. Konyaspor ise 15 galibiyette kaldı. Sakatlıkları sebebiyle Kaan Sarıaslan ve Oğulcan Baykan Konyaspor maç kadrosunda yer almadı. Bornova da ise sakatlığı sebebiyle Mustafa Erdoğan, covid sebebiyle Mert Çevik maç kadrosunda yer almadı

İlk 5'ler.
Bornova Bld: Orbay, Medlock, Ata, Yiğitcan, Young
BŞ Hastaneleri Konyaspor: Murat, Murat Can, Hazer, Dusan, Umipig

Karşılaşmaya iyi başlayan Bornova 8-0 ile üstünlüğün ilk dakikalardan sahibi oldu. Dusan ve Upshaw ile içerden skor bulan Konyaspor farkın açılmasını önledi. İlk çeyrek 26-20 Bornova üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe tempolu başlayan Bornova yakaladığı ritmle farkı çift hanelere çıkardı (41-29). Skor bulmakta zorlanan Konyaspor, ilk 5 dakika sadece Umipig'den iki basket kaydedebildi. Kalan dakikalarda da farklı üstünlüğünü elinde tutan Bornova çeyreği 45-34 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe iki ekip de iyi savunmayla başladı. Ata'dan gelen kritik üçlüklerle Bornova tekrar farklı üstünlüğü eline aldı. Bu çeyrekte skorları çoğunlukla Upshaw ve Hazer'den kaydeden Konya toplamda sadece 16 sayı bulabildi. Üçüncü çeyrek 69-50 Bornova'nın farklı üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyreğe Konyaspor 11-2 ile daha iyi başladı. Farkın da etkisiyle çeyreğe rahat başlayan Bornova rakibinin ritm yakaladığı dakikalarda Medlock önderliğinde cevap vererek üstünlüğünü korudu. Karşılaşmadan Bornova 94-77 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar..
Bornova Bld: Carlos Medlock 22 sayı-8 asist, Ata Kahraman 14 sayı, Kalif Young 13 sayı-14 ribaund
BŞ Hastaneleri Konyaspor: Robert Upshaw 22 sayı-5 ribaund, İsiah Umipig 17 sayı-5 asist, Dusan Cantekin 13 sayı-7 ribaund
 

 

Yorumlar Okunma: 831