Dönmez: Play off'ların fanusta oynanması düşünülmeli - BasketFaul.com

Dönmez: Play off'ların fanusta oynanması düşünülmeli

15-04-21 18:43
Deplasmanda Kocaeli BŞB Kağıtspor'u yenen Semt77 Yalovaspor'da genel menajer Murat Dönmez, covid nedeniyle zor bir süreçten sonra toparlanmaya çalıştıklarını belirtip, "Hedefimiz normal sezonu ilk 5 arasında bitirip saha avantajını elimize geçirmek." dedi. 

Play off'ların fanusta oynanmasının da değerlendirilmesini isteyen Dönmez şunları söyledi.

"Kazandığımız Bornova maçından sonra yapılan testler neticesinde takımımızda  sporcularımızda ve teknik kadromuzda pozitif bulguya rastlandı, bu süreçte erken teşhis ve tedbir amaçlı 2 günde bir testleri tekrarladık. Bu süreç bizim için zor ve yorucu geçti çünkü teknik heyetimizin neredeyse tamamının testleri pozitif çıktı. Bir süre antrenman yapamadık ve yakalamış olduğumuz ritmi kaybettik. Deplasmanda oynamamız gereken Kocaeli Kağıtspor ve evimizde oynamamız gereken Balıkesir BŞB maçları ertelendi. Takımımız üç haftayı maç yapmadan geçirmek zorunda kaldı. 

Samsunspor deplasmanına izalasyon süreçleri devam eden bir oyuncumuzdan, teknik ekibimizden üç kişiden ve sakatlığı bulunan bir oyuncumuzdan eksik gitmek zorunda kaldık. Samsunspor ile deplasmanda oynadığımız maçı kötü oynayarak kaybettik. Kocaeli deplasmanı öncesi tekrar tam takım olarak 2 antrenman yapma fırsatını bulabildik. Çok iyi konsantre olduk ve iyi müdafaa yaparak rakibimizi 60 sayıda tuttuk, ikili averajı da alarak kazandık. 

Şimdi önümüzde çok önemli 5 maç daha var. Kazanabildiğimiz kadar maçı kazanarak normal sezonu ilk beş içerisinde tamamlamak istiyoruz. 

Maçların seyircisiz olması hem bizi hem de taraftarımızı üzüyor ama tedbir amaçlı bir uygulama. Önemli olan insanların sağlığı. Covid'in tekrar etkisini arttırması BSL dahil birçok ligde maçların ertelenmesine sebep oluyor. Normal sezon tamamlandıktan sonra play off'a kalan takımların da görüşü alınarak play offlar Federasyon Kupası'nda olduğu gibi izalasyonun üst düzeyde olduğu kapalı bir sistemde oynanması düşünülebilir." 

Yorumlar Okunma: 1213