Gözümüz Aydın Olsun (Necip Kapanlı) - BasketFaul.com

Gözümüz Aydın Olsun (Necip Kapanlı)

23-04-21 09:40
Aydın Örs'ün Eylül ayı gibi hastanede küçük bir işi vardı. Kural gereği covid testi yaptılar ve pozitif çıktı ama Aydın o test sonucuna hiç inanmadı: "En ufak bir belirti hissetmiyorum ama covidmişim..." Doğal olarak karantinada kaldı.

Aşılar Türkiye'ye gelmeye başladığında, "Senin sıran gelmiş olabilir." dedim ama kontrol ettiğinde henüz o hakkı elde etmediğini gördü... Nedeni de covid geçirmiş olanların vücudun ürettiği antikorla 6 ay virüse geçit vermemesinin kabul edilmesiydi.

6 ay dolduktan sonra ilk aşısını oldu, bir tören için İstanbul'a gitti ve aşı olduktan 10 gün sonra da covid oldu... Bu defa semptomlu... Hastaneye yatmadan bir gün önce Aydın'ı yine aradım. Öksürmekten zor konuşuyordu... Onu yormamak için konuşmayı kısa kestim ve sonrasında gelişmeleri oğlu Doruk ve eşi Ferzan'dan takip ettim.

Oksijen oranı düşünce yoğun bakıma alındı, ilaç takviyesi yapıldı... Aydın inatçıdır ama virüs de inatçı... Halat çekme yarışında iki tarafın da bütün gücünü kullandığını ama kimsenin bir adım yerinden kıpırdamadığını düşünün... Günler böyle geçti...

Aydın kazanmayı sever... Basketbolumuzun bugünlere gelmesi için yıllarca nefes tüketmiş bir kişi olarak bir vürüsün nefesini etkilemesinedaha fazla  izin verecek değil ya!

Eşi Ferzan'la bu sabah konuştum... İşte en güzel rapor... "İyiye gidiyor, yemek yiyebiliyor ve en önemlisi telefonla konuştuğumuzda cümlesini tamamlıyor... Eşiği atlattık..."

Umarız birkaç gün içinde sevgili Aydın servise çıkarılır, en kısa zamanda da evine döner... Onunla basketbol konuşmayı özledim...

Aydın'a, covidle boğuşan basketbol insanlarımıza ve tüm hastalarımıza şifalar dileriz...

Not: Eşi Ferzan da ikinci aşıyı olduktan 20 gün sonra viruse yakalandı ancak asemptomatik geçirdi. Aşı olanların maksimum dikkat göstermeye devam etmeleri şart, çünkü en azından taşıyıcı olarak başkalarına bulaştırabilirler.  

Yorumlar Okunma: 3551