Şahin Ateşdağlı oyuncusunu kurtardı - BasketFaul.com

Şahin Ateşdağlı oyuncusunu kurtardı

23-04-21 17:48
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin High Touch'ı 85-78 yenerek TBL'ye yükseldiği TB2L yarı final maçında iki talihsiz olay yaşandı.

Maçın beşinci dakikasında Mersin Büyükşehir Belediye'den Cihan Amasyalı'nın omuzu çıktı ve hastaneye götürüldü.

İkinci olay ise çok daha korkurtucu idi. High Touch'tan Soner Şahin, kendisini savunan Mersin BŞB'den Serhad Çorumlular'ın yüzüne üçüncü çeyrekte dirsek attı. Çorumlular sersemledi ancak ayakta kaldı. Şahin, Serhad Çorumlular'ın yüzüne ikinci defa dirseğiyle vurdu ve Mersinli oyuncu bu defa yere düştü ve bir süre sonra hareketsiz kaldı.

Tam Mersin benchinin önünde meydana gelen olay sırasında Mersin BŞB Koçu Şahin Ateşdağlı sahaya girdi ve oyuncunun dilinin gırtlağına kaçtığını farkedip müdahale etti, böylece Çorumlular çok ciddi sonuçlar verebilecek bir durumdan kurtulmuş oldu.

Şahin Ateşdağlı, "Cankurtaran eğitimi aldığım için bu tür olaylara nasıl müdahale edileceğini biliyorum. İlk anda dilinin gırtlağına kaçtığını farketti." dedi.

Basketfaul'un notu: Hakemler bu pozisyonda başka bir eyleminden değil, rakibinin yüzüne dirsek attığı için Soner Şahin'e kişisel faul verdiler. Yüze vurulan darbenin karşılığının diskalifiye edici faul olduğunu bilmeyen hakemin bu seviyede işi ne? Ayrıca hakemler atmamış olsa bile bu gaddarca faulünden dolayı Soner Şahin'e görüntülerin izlenerek (geçmişte örnekleri de var) en ağır cezanın verilmesini bekliyoruz. 

 

Yorumlar Okunma: 5026