Gaziantep, play-off şansını sürdürüyor - BasketFaul.com

Gaziantep, play-off şansını sürdürüyor

24-04-21 11:44

İSTATİSTİK

ING BSL son haftasında Büyükçekmece'ye konuk olan Gaziantep karşılaşmayı 90-71 kazanarak galibiyet sayısını 14.galibiyetini aldı. Sekizinci sıradan play-off'lara girmeye çalışan Gaziantep Basketbol, Afyon Belediyesi kalan 3 maçını kazanamazsa çeyrek finalde Anadolu Efes'in rakibi olacak

İlk 5'ler: 
Büyükçekmece Basketbol: Anderson-Ömer Utku-Eldridge-Mehmet Fırat-Mert
Gaziantep Basketbol: Kelly-Hacıyeva-Jaiteh-Hayes-Can Uğur

Gaziantep, Jaiteh'in sekanslarıyla ilk dakikalarda öne geçti. Son bölümde Enes Berkay'ın oyuna girmesiyle tempoyu yukarı çeken Büyükçekmece öne geçti ve çeyreği 18-14 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Gaziantep 8-0 ile başlayarak tekrar öne geçti. Arka arkaya yapılan top kayıplarıyla Büyükçekmece bu dakikaları kötü geçirdi. Yakaladığı bir diğer seriyle farkı Gaziantep çift haneye kadar çıkardı. İkinci çeyrek 37-24 Gaziantep üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyrekte de hücumda daha iyi başlayan taraf Gaziantep, yabancılarıyla yakaladığı seriyle farkı açmaya devam etti. Bu dakikalarda hücumda daha dağınık olan Büyükçekmece uzak mesafeden kaydettiği şutlarla maçın içinde kalmaya çalıştı. Üçüncü çeyrek 64-37 Gaziantep üstünlüğüyle geçildi.

Farkın da etkisiyle rahat bir son çeyrek geçiren Gaziantep karşılaşmadan 90-71 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...
Büyükçekmece Basketbol: Jaka Klobucar 12 sayı, Cengizhan İvedi 10 sayı
Gaziantep Basketbol: Mam Jaiteh 23 sayı-14 ribaund, Rashard Kelly 19 sayı

Yorumlar Okunma: 868