Ernak: Milli Takım sorun yaşamadan Olimpiyatlar'a gider - BasketFaul.com

Ernak: Milli Takım sorun yaşamadan Olimpiyatlar'a gider

28-04-21 11:00
Darüşşafaka Tekfen Koçu Selçuk Ernak, BSL'yi değerlendirirken "Mücadele açısından beğendim ama lige basketbol kalitesi katamadık." dedi.

Birçok takımda Türk oyuncuların ön plana çıkmasının sevindirici olduğunu da ifade eden Ernak, "Milli Takımımızın Olimpiyat Elemeleri'nde sorun yaşamayacağını ve Tokyo'ya gideceğini düşünüyorum." yorumunu yaptı.

Ernak şunları söyledi:
* Ligi mücadele seviyesi açısından beğendim ama basketbol kalitesi açısından beğendiğimi söyleyemem. Bu sene lige kalite katamadık ama Türk oyuncuların ön plana çıkması sezonun en olumlu tarafıydı.

* Yerliler Büykçekmecede, Afyon'da daha büyük roller oynadılar. Beşiktaş'takiler zaten Banvit'te de oynuyorlardı. TOFAŞ'taki yerliler önemli sorumluluklar alırken, tamamlayıcı rollerde genç Türkler'i de gördük. Bizde Türklerin sistemimde yeri olduğunu herkes biliyor.

* Euroegaue'de takımlarımızda Türklerin rolü fazla değişmedi,  o takımların doğal olarak farklı amaçları var

* Çok ümit veren bir jenerasyona sahibiz ve Olimpiyat Elemeleri'nden sorunsuzca çıkıp Tokyo'ya gideceğimizi düşünüyorum. Bu takım üstüne koyarak madalyalara ulaşacak kalibreye gelecektir.

* Alperen, Avrupa'da daha kavrularak NBA'e gitse dahi oranın basketboluna adapte olmak için bir sürece ihtiyacı olacak. Bence zaman kaybetmeden gidip NBA basketbolunu öğrenmeye başlaması onun için daha yararlı olur.

* Alperen'in çok iyi yaptığı şeyler var ama üstüne daha çok şeyler koyması gerekiyor. Yüzü dönük oyununu geliştirmesi, pasını ilerletmesi lazım.

* Doğal istekliliği ve sezgisi harika ama bunun üzerine basketbol bilgini, daha iyi pick and roll oynamayı, savunmasını eklemek durumunda.  

Yorumlar Okunma: 1528