Sonkol: Bu salon Denizli'deki basketbol sevgisine yetmeyecek - BasketFaul.com

Sonkol: Bu salon Denizli'deki basketbol sevgisine yetmeyecek

02-05-21 11:34
TBL'de şampiyon olarak BSL'ye yükselen Merkezefendi Belediyesi'nin kaptanı Ümit Sonkol, "Denizli'de basketbola olağanüstü bir ilgi var. Gelecek sezon bu salon büyük maçlar dışında da dolar." dedi.

Sezona kötü başladıklarını ancak 13. sıraya düştüklerinde bile ümit kaybına uğramadıklarını söyleyen Sonkol'dan pasajlar...

* Pandemi olmasa şampiyonluğu belirleyen Samsunspor maçına 15-20 bin kişi gelmek isterdi. Denizli'de basketbola büyük bir sevgi var. Gelecek sezon bu salon hiçbir maçta seyircinin talebine yetmez. Büyük takımlarla oynanacak maçları düşünemiyorum dahi.
* Denizli kültürlü, potansiyeli olan büyük bir kent. Basketbolda güçlü bir yapı oluşturmak için her şey var ve BSL'yi her yönüyle hak ediyor.
* Geçen sezon tamamlanabilmiş olsaydı bizi kimse durduramazdı ama belki de böylesi daha iyi oldu. Biraz acı çektik ama sonunda amacımıza ulaştık.
* Sezona çok kötü başladık ve alt sıralara düştük ama moralimiz bozulsa dahi o günler de ümidimizi hiç bir şekilde kaybetmedik ve büyük bir seriyle buralara geldik.

* TBL'nin BSL'ye göre farklı dinamikleri var. Her takımda yabancılar katkı veriyor ama kararın verilmesinde çok yetenekli yerli oyuncuların payı çok büyük. Ayrıca lig BSL'ye göre daha sert oynanıyor ki, söz ettiğim basketbolun istediği bir sertlik. Hakemler de oldukça başarılıydı. Hiç bir maçımızı ne hakemle kazandık, ne hakemle kaybettik. 

Yorumlar Okunma: 1552