Akhisar'dan önemli galibiyet - BasketFaul.com

Akhisar'dan önemli galibiyet

02-05-21 13:08

TBL 29. haftasında Finalspor'u konuk eden Akhisar, karşılaşmadan 88-83 kazanarak play-off yolunda kritik bir galibiyet elde etti.


İlk 5'ler:
Akhisar Bld: Franklin, Jefferson, Deniz, Ömer, İlker
Finalspor: Harris, Allen, Ömer Faruk, Gurur, Alparslan

Finalspor ilk çeyreğe Harris'in sekanslarıyla iyi başladı ve skoru 8-2 getirdi. Jefferson ile içerden skor bulan Akhisar son bölümde İlker'in üçlükleriyle skoru yakın tuttu. İlk çeyrek 23-19 Finalspor'un üstünlüğüyle geçti.

İkinci çeyrek karşılıklı üçlüklerle başladı. Savunmanın düşük olduğu bu dakikalarda Allen'la yakaladığı seriyle Final farkı tekrar açtı. Deniz ve Doğukan'la Akhisar son bölümde iyi bir geri dönüş yakaladı ve farkı tek topa çekti. İkinci çeyrek 43-41 Finalspor üstünlüğüyle geçildi. 

8-3 ile üçünü çeyreğe başlayan Akhisar üstünlüğü eline aldı. Bu dakikalarda Fatih ile pota altında Akhisar etkili olsa da Final, Allen'la ile oyunda kaldı. Üçüncü çeyrek 62-61 Akhisar'ın üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyreğe Akhisar, Deniz ve Doğukan'la yayın gerisinden bulduğu isabetlerle başlayarak farkı tekrar açtı. Alparslan'la cevap veren Final, farkı yine tek topa çekti. Son bölümde yakaladığı 8-2 seriyle farkı tekrar açan Akhisar, karşılaşmadan 88-83 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar..
Akhisar Bld: Doğukan Şanlı 19 sayı-6 asist, Berkay Kansu 15 sayı, Marvin Jefferson 13 sayı-10 ribaund
Finalspor: Terrell Allen 22 sayı-9 asist, Alparslan Uruk 16 sayı, Gurur Baybora 13 sayı-5 ribaund
 
 

Yorumlar Okunma: 992