Son şampiyonun elenme korkusu - BasketFaul.com

Son şampiyonun elenme korkusu

03-05-21 10:00
Son 7 maçın 6'sını kaybeden ve yıldız oyuncuları; Anthony Davis ile LeBron James döndükten sonra da galibiyet alamayan son şampiyon Los Angeles Lakers'ı play-off'lara kalamama korkusu sardı.

Statüye göre her konferansı ilk 6 takımı play-off'lara direkt katılacak, diğer iki takım play-in turnuvası ile belirlenecek.

Normal sezon sona erince yedinci ile sekizinci arasında tek maç oynanacak, kazanan takım play-off'lara kalmış olacak, kaybeden ise 9-10 eşleşmesinden gelenle mücadele edecek. 

Dokuzuncu ile onuncu arasındaki maçın kaybedeni sezonu kapayacak, kazanan takım 7-8'den gelen takımla karşılaşacak. Bu eşleşmede yukarıdan gelen takımın play-off yapabilmesi bir, aşağıdan gelenin ise iki maç kazanması gerekiyor.

Ligi yedinci veya sekizinci bitirme olasılığı da bulunan Los Angeles Lakers'ta LeBron James play-in sistemine isyan etti ve "Bunu kim bulduysa kovulmalı." dedi.

Halen beşinci sırada yer alan ve yedinci ile arasında bir maç fark bulunan Los Angeles Lakers'ın kalan maçları şöyle:
Denver Nuggets, Los Angeles Clippers, Portland Trail Blazers, Phoenix Suns, New York Knicks, Houston Rockets, Indiana Pacers, New Orleans Pelicans.

Yorumlar Okunma: 2501