Karadağ: Upshaw ile oynamayı öğrenemedik - BasketFaul.com

Karadağ: Upshaw ile oynamayı öğrenemedik

04-05-21 00:06
Fatih Şeker
TBL’de evinde Samsunspor’u 84-78 mağlup eden ve ikincilik iddiasını sürdüren Konyaspor’da koç Cengiz Karadağ, özellikle yerli oyuncuların performansından memnun olduğunu belirtirken, Robert Upshaw ile oynamayı henüz öğrenemediklerini söyledi

Karadağ’ın açıklamaları şu şekilde: 

"Öncelikle Samsunspor teknik heyeti ve oyuncularına bu güne kadar gösterdikleri üstün performanstan ve bugünkü mücadelelerinden ötürü tebrik ediyorum. Özellikle yerli oyuncularım müthiş katkı verdi. 

Bu maçta Dusan sakatlandı ve sadece 13 dakika oynayabildi. Hazer Avcı da kurallar gereği oyun dışı kaldı ve çok fazla sahada kalamadı. Bu önemli iki uzunumuzu kaybetmemize rağmen kazanmasını bildik. Oyuncularımı tebrik ediyorum. 

İlk yarı hem defansif hem de ofansif olarak istediğimiz hiçbir şeyi yapamadık. Ancak özellikle 3. çeyrekte istediğimize yakın bir oyun sergiledik. Maçın sonunda ikili averajı alabilirdik ama olmadı. Her koşulda galibiyet değerli. 

Gelecek hafta ligin son maçını oynayıp 3-4 gün sonra da play-off’taki rakibimizi bekleyeceğiz. Pandemi koşullarından ötürü play-off’larda ev sahibi ya da deplasman farkı yok. Sadece seyahat ve coğrafi koşullar farklılık gösterecek. Kim daha sağlıklı kalırsa, kim daha iyi savunma yaparsa, kim daha enerjik olursa ve kim daha takım basketbolunu sahaya yansıtırsa avantaj sağlayacak. 

Biz daha henüz Upshaw ile oynamayı öğrenemedik. Artık hatanın telafinin olmadığı döneme giriyoruz. Genel anlamda oyuncularımın, özellikle de yerli oyuncularımın performanslarından memnunum. Ancak takım oyunu oynuyoruz, kimseyi ayırt etmeden sahada kim daha iyi işler yapıyorsa özellikle play-off’ta daha çok süre alacak. Kim istediklerimi yapmıyorsa daha az süre alacak. Bu bütün takımlar için böyle olacak. Tüm takımlara sağlıklı ve güzel bir play-off dönemi diliyorum." 

Yorumlar Okunma: 1799