Ataman: Şampiyonluğu hak ediyoruz - BasketFaul.com

Ataman: Şampiyonluğu hak ediyoruz

04-05-21 18:52
Anadolu Efes Koçu Ergin Ataman, Real Madrid'i eledikleri maçtan sonra yayıncı kuruluşa açıklama yaptı.

"2019’da Final Four oynadık. 2020’de biz birinciyken sezon pandemiden ötürü iptal edildi. Şimdi 2021’deyiz ve tekrar Final Four’dayız. Çok büyük duygular. Son iki sezonda Final Four’da olmayı hak ettik. Kupa için savaşmayı, şampiyonluk için savaşmayı hak ettik. Madrid’de kaybettik. Bizim için utanç verici iki maçtı. Bugün bence en kötü maçımızı oynadık ama mükemmel bir oyuncumuz vardı, Chris Singleton. Bizdeki kariyer maçını oynadı.

Real Madrid’i tebrik ediyorum. Çok tecrübeli bir takım, çok tecrübeli bir koçları var. 12 sayıya çıkardık farkı, yine geri döndüler yine geri döndüler. Asla pes etmiyorlar. Ama sayı atmanın bir yolunu bulduk. Şimdi Final Four’a gidiyoruz. Yeniden orada savaşacağımız için oyuncularımla gurur duyuyorum. Çok fazla oyuncumuz var. Bugün oyunumuzu oynamadık. Larkin son 5 dakikaya kadar sayı atmadı. Normal performansımızı bulamadık bence. Pivottan sayıyı bulamadık. Kazanmayı bildik.

Bu sabah antrenmana gelirken çok değerli bir büyüğümden bir mesaj aldım. ‘Ergin siz iki senedir bunu hak ettiniz. Bugüne kadar sana hep inandım. Benim durumumu yakından takip ediyorsun. Yoğun bakımdan çıktım. Kazanacağınıza inanıyorum’ dedi. Buradan Aydın Örs’e çok teşekkür ediyorum. 

Çok zor günler geçirdik. Bir kupa, bir Final Four uğruna çok mücadele ettik. Geçen sene tamamlanamadı. Bu sene kötü başladık ama sonradan toparlandık. Çok sert bir takımla, Real Madrid’le eşleştik. Burada rahat kazandık ama orada basketbol tarihinde yapılmayacak hatalar yaptık ve bugüne kaldık. Büyük bir stres. Karşımızda çok ciddi bir takım var. Bu akşam aslında çok iyi oynamadık. Her ribauntu verdik. Sayıları bulamadık. 12 sayı öne geçtik, tam kopardık derken yine geri döndüler.

Biz bu şampiyonluğu hak ediyoruz diyoruz. İki senedir bunun mücadelesini veriyoruz. Şimdi bunun için elimizde fırsat var. Önümüzde iki maç var. Sezon boyunca sakatlıklar, hastalıklar yaşandı. Bir türlü ritmimizi bulamadık ama sonra takım dengesini buldu ve Euroleague’in ikinci yarısında sadece üç maç kaybettik. 2021’de kendi sahamızda hiç maç kaybetmedik. Bunu sabah takıma da söyledim. Rahat oynayalım dedim. Biz bu salonda kolay kolay kaybetmedik. Ama neticede play off beşinci maçı. Bugün bazı oyuncularımızda gerginlikler vardı ama maçın kahramanı Singleton oldu. 34-35 dakika müthiş bir performans sergiledi.”

Yorumlar Okunma: 1280