Aday kadroda dikkat çeken ayrıntı (İlker Yıldız) - BasketFaul.com

Aday kadroda dikkat çeken ayrıntı (İlker Yıldız)

05-05-21 07:25

A Kadın Basketbol Milli Takımımızın, FIBA 2021 Avrupa Şampiyonası aday kadrosu açıklandı. A Milli Takım aday kadrosuna gerek salgın döneminde olmamızdan kaynaklı gerekse de yakın gelecekteki iskelet kadromuzu oluşturacak olan potansiyelli genç oyuncularımızın erkenden A Milli Takım atmosferine alıştırılmaları ve tecrübelerinin artmasını sağlamak adına 24 oyuncunun çağrıldığı görüyoruz. Baş antrenörümüz Sayın Ceyhun Yıldızoğlu ve teknik ekibinin, aday kadroyu geniş tutma ve büyük potansiyele sahip genç oyuncularımızı da aday kadroya alma yaklaşımını çok doğru buluyorum. Sayın Yıldızoğlu’nun kadın basketbolumuza gerek kulüp takımlarında çalışırken gerekse de Milli Takımımızda görev aldığı dönemlerde ne kadar önemli katkılar sağladığını biliyoruz. Sayın Yıldızoğlu’nun ülke basketbolumuz adına değerler üreten antrenörlerimizin başında gelmesi ve A Milli Takımımızla birçok ilkleri gerçekleştirmesinden dolayı, ismi şimdiden kadın basketbol tarihimize altın harflerle yazılmıştır. Aday kadroya baktığımızda birçok oyuncumuzun kariyerinin gelişiminde Sayın Yıldızoğlu’nun büyük katkıları olduğunu görüyoruz. Sayın Yıldızoğlu, baş antrenörlerin sadece taktik bilgiyle ön plana çıkmalarının dışında ülke basketbolumuza büyük oyuncular ve değerler de kazandırma sorumluluğuna sahip olmaları gerektiğini en güzel şekilde uygulamalarıyla göstermiştir. Bu açıdan Sayın Yıldızoğlu’nun A Milli Takımımızın başında olmasını bir şans olarak görüyorum. Kendisine ve ekibine gerek önümüzdeki şampiyonada gerekse de daha da önemli olanı ise millilerimizin uzun vadeli başarılarının temelinin atıldığı bu geçiş sürecindeki çalışmalarında başarılar diliyorum.

Kamp Süreci Başlıyor
A Kadın Basketbol Milli Takımımız, 10 Mayıs 2021 tarihinde İstanbul’da kampa girecek ve Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi final maçı olan Fenerbahçe Öznur Kablo-Galatasaray (final serisi 6 Mayıs’ta başlayacak) maçında yer alacak oyuncuların kampa daha sonra katılmasıyla birlikte; ilki 25 Mayıs'ta Belarus, ikincisi de 27 Mayıs’ta Rusya olmak üzere iki özel maç yapacak. Avrupa Şampiyonası’nda C Grubu’nda yer alan millilerimiz maçlarını Fransa’nın Strasbourg kentindeki Rhenus Sport Salonunda oynayacak ve sırasıyla; 17 Haziran’da Slovenya, 18 Haziran’da Bosna Hersek ve 20 Haziran’da Belçika ile karşılaşacak. FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nın statüsü gereği gruplarını birinci sırada bitirecek ülke takımları direkt olarak çeyrek finale yükselirken, gruplarını ikinci ve üçüncü sırada bitirecek olan ülke takımları ise çapraz eşleşme ile karşılaşarak çeyrek finale kalma mücadelesi verecekler. Çeyrek finalden sonra da maçlar eleme usulü şeklinde oynanacak.
 
Rakiplerimizi Kısaca Tanıyalım
FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası kura çekimine üçüncü kategoriden katılan millilerimizi grupta zorlu mücadelelerin beklediğini söylemeliyiz. Rakiplerimizle ilgili tekrardan kısa bir bilgilendirme yapacak olursak;

Slovenya: FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası kura çekimine ikinci kategoriden katıldı. Elemelerde ise A grubunda oynadıkları 6 maçı da kazanarak; Yunanistan, Bulgaristan ve İzlanda’nın önünde grubu lider tamamladılar ve rahat bir şekilde finallere kaldılar. Peş peşe üçüncü kez finallerde yer alacak olan Slovenya’nın son yıllarda ciddi bir gelişim gösterdiğini görüyoruz. FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda yer alan ülkeler arasında finallere en az katılan ülkelerin başında geliyorlar. Bu şampiyona ile birlikte finallerde 3. kez yer almış olacaklar ve geçmişte katıldıkları finallerdeki en iyi dereceleri onunculuk.

Bosna Hersek: Kardeş ülke Bosna Hersek, FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası kura çekimine dördüncü ve son kategoriden katıldı. Elemelerde büyük bir başarıya imza atarak C grubunu lider tamamlayan Rusya ile aynı puan ve ikili averaj farkı ile ikinci sırada tamamladılar. Elemelerde oynadıkları 6 maçın 5’ini kazandılar ve İsviçre ile Estonya’yı geride bırakarak finallere katılmaya hak kazandılar. FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Finallerine katılan 16 ülke arasında Slovenya ile birlikte şampiyona tarihinde finallere en az katılan ülke takımı durumundalar. Bu şampiyona ile birlikte yaklaşık 20 yıl aradan sonra 3. kez finallerde yer almış olacaklar. Avrupa Şampiyonası Finallerindeki en iyi dereceleri onunculuk.
 
Belçika: FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası kura çekimine birinci kategoriden katıldılar. Elemelerde ise G grubunda yer aldılar. Grupta oynadıkları 6 maçı da kazanarak, elemelerde bütün maçını da kazanan Slovenya ve Sırbistan ile birlikte üç ülke takımından biri olma başarısı gösterdiler. Aynı zamanda Ukrayna, Portekiz ve Finlandiya ile birlikte yer aldıkları gruptan finallere kalan tek ülke takımı oldular. Finallere 13. kez katılıyorlar ve 1 bronz madalya kazandılar. 2017 yılında Çekya’da yapılan finallerde büyük bir başarıya imza atarak turnuvayı üçüncü sırada tamamladılar ve son yıllarda ciddi bir atılım içerisindeler.

Tecrübe ve Genç Birlikteliği
A Milli Takımımızın aday kadrosuna baktığımızda en dikkat çeken noktanın, kadroda birçok tecrübeli ve birçok genç oyuncumuzun yer almasıdır. 2019 FIBA Avrupa Şampiyonası’ndaki 12 kişilik nihai kadroda yer alan; Işıl Alben (1986, Botaş) ve Tilbe Şenyürek (1995, Botaş) sezon içinde yaşadıkları ciddi sakatlıklardan dolayı maalesef aday kadroda yer alamadılar. Bununla birlikte Cansu Köksal (1994, Galatasaray) ve Ayşe Cora (1993, Botaş) da aday kadroda olmayan diğer isimler oldular. Manolya Kurtulmuş (1998, ÇBK Mersin Yenişehir Bld.), Meltem Yıldızhan (1999, Galatasaray), İnci Güçlü (1999, İzmit Belediyespor), Gökşen Fitik (2002, ÇBK Mersin Yenişehir Bld.), Melek Uzunoğlu (2002, Beşiktaş), Sude Yılmaz (2002, Galatasaray), Zeynep Şevval Gül (2001, Saint Louis Billikens) ve Derin Erdoğan (2002, Arizona Wildcats) gibi bu sezon çok önemli gelişim gösteren ve yakın bir süreçte gösterecek olan büyük potansiyele sahip birçok genç oyuncumuzun da aday kadroda yer aldığını görüyoruz.
 
Dikkat Çeken Önemli Bir Ayrıntı
Aday kadroda en dikkati çeken ayrıntı ise 2018 yılında Litvanya’da düzenlenen FIBA U16 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda, baş antrenörlüğünü Sayın Halil Demirbilek’in yaptığı 16 Yaş Altı Kız Milli Takımımızdan üç ismin, sadece üç yıl sonra A Milli Takım aday kadrosunda yer alıyor olmasıdır. Litvanya’daki turnuva öncesinde milli takımımız Sakarya’da kamp yapmış ve Sakarya’da öğretmen olduğumdan dolayı da bu kamp sürecindeki antrenmanları sıklıkla izleme fırsatı bulmuştum. Sayın Halil Demirbilek ile bu kamp döneminde tanışmış ve basketbol derinliğinden istifade etme imkânı bulmuştum. Birçok takım kampına ve antrenmanına iştirak etmeme rağmen, Sayın Demirbilek, Sayın Yusuf Arkadaş ve diğer teknik ekibin çalışmaları bana çok farklı ve etkileyici gelmişti. Çok küçük yaşlardan itibaren basketbolcularla kamp sürecinde çoğunlukla maça odaklı ve set ezberleme adına çalışmaların yapıldığına sıklıkla tanık olmuşumdur. Ancak Sayın Demirbilek’in, bu anlayışların tersi yönde tamamen fundamental çalışmalarına ve oyuncuların bireysel özelliklerinin gelişimine odaklı bir anlayışa ağırlık veren antrenman programına şahit olmuştum. Bu beni çok etkilemişti ve de çok da mutlu etmişti. Daha sonra ise Litvanya’daki şampiyona öncesinde İstanbul’daki son kampta belki de ilk defa özel maçların yapıldığını hatırlıyorum. Kısacası şampiyona öncesindeki en önemli ve en uzun kamp döneminde yapılan çalışmalar, bu gençlerimizin geleceğine yatırım yapılan çalışmalardı ve ben de bunun canlı şahidi olmaktan dolayı çok mutluyum. Milli takım yaz kampında oyuncu mu gelişir diyenleriniz olacaktır. Evet, olur diye karşılık vermek istiyorum. Bunun apaçık cevabı o kamp döneminin ne kadar doğrular içerdiğinin de apaçık göstergesi olarak; Melek Uzunoğlu (2002, Beşiktaş), Sude Yılmaz (2002, Galatasaray) ve Derin Erdoğan (2002, Arizona Wildcats)’ın gencecik yaşlarda şimdi A Milli Takım aday kadrosunda olmalarıdır. Halil Hocamız ve onun gibi düşünenler; ülke basketbolumuza düşünsel anlamda derinlik katanlar ve basketbolumuzun dünya çapında zirveye çıkmasını sağlayacak olan “oyuncu merkezli” anlayışın günümüzdeki devam ettiricileridirler. Sadece bu kızlarımız değil; Manolya Kurtulmuş (1998, ÇBK Mersin Yenişehir Bld.), Meltem Yıldızhan (1999, Galatasaray), İnci Güçlü (1999, İzmit Belediyespor), Gökşen Fitik (2002, ÇBK Mersin Yenişehir Bld.) gibi gençlerimizin bu seviyelere gelmelerinde hangi basketbol anlayışının ve kimlerin emeğinin olduğuna bakmamız, demek istediklerimin daha iyi bir şekilde anlaşılması adına yeterli olacaktır. Sayın Ceyhun Yıldızoğlu ve Sayın Halil Demirbilek gibi değerlerimizin basketbol felsefelerine ve basketbolumuza kattıkları değer üretimine baktığımızda ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacağınızdan eminim. Kendilerine, ülke basketbolumuz ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum ve teşekkürü bir borç biliyorum. 

Umarım basketbol paydaşları olarak bizler, basketboldaki öncelikler hiyerarşisinde değer üretiminin ilk sırada gelmesi gerektiğini anlar ve bunu da pratiğe geçirme başarısı gösteririz.
 
İstatistiklerde Gelişim Devam Ediyor
Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde yabancı oyuncu sayısı ideale yakın bir noktaya getirildikten sonra, birçok yerli oyuncumuzun basketbol kariyerinde önemli ilerlemeler kaydedilmeye başlandığını görüyoruz. Özellikle yabancı oyuncu sayısının azaltılması ile birlikte; Gizem Yavuz (1988, Çankaya Üniversitesi), Özge Yavaş (1991, Hatay BŞB), Harika Gözde Eldaş (1990, Nesibe Aydın) ve Gizem Başaran Turan (1992, Hatay BŞB) gibi tecrübeli oyuncularımızın hem kulüp takımları hem de milli takımımız adına çok önemli isimler olma noktasına gelmeleri bir tesadüf olmasa gerek. Bir basketbolsever olarak ister istemez şu soruyu sorma ihtiyacı hissediyorum; “bu değerlerimizin, basketbol kariyerleri adına çok daha önce bu seviyeye gelmeleri sağlanamaz mıydı?”.

2018 ve 2019 yıllarında A Kadın Milli Takımımızın nihai kadrosunda yer alan oyuncularımızın lig istatistiklerine baktığımızda, yerli oyuncularımızın istatistiklerinde hemen her alanda ciddi anlamda artış olduğunu görüyoruz. 2018 yılında Milli Takımımızın 12 kişilik nihai kadrosundaki oyuncularımızın süre ortalaması 21:16 dakika iken, 2019 yılında 22:16 ve 2021 yılında ise 24:58’e çıktığını görüyoruz. Üç yıllık bir süreçte hem de aday kadrodaki oyuncularımızın süre ortalamasında 3 dakika gibi ciddi bir artış olduğuna tanık oluyoruz. Bu üç yıllık süreçteki istatistik gelişimini; 1,5 sayı- 0,6 ribaunt- 0,9 asist- 0,3 top çalma- 0,7 verimlilik puanı artışı olarak özetleyebiliriz. 2018 ve 2019’daki istatistiklerin 12 kişilik nihai kadroya giren oyunculara ait olduğunu; 2021’deki istatistiklerde ise henüz yavaş yavaş takımlarına adapte olmaya başlayan birçok genç oyuncumuzun istatistiklerinin yer aldığını düşündüğümüz de bu küçük istatistiki değerlendirmeye bakarak bile kadın basketbolumuz adına umut verici gelişmelerin olduğundan söz edebiliriz. 

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi (KBSL)’deki yerli oyuncularımızın hem istatistik anlamında hem de potansiyelli genç oyuncu sayısındaki artış anlamında A Milli Takımımız adına yavaş yavaş olumlu sinyaller verdiğini görüyoruz. A Kadın Basketbol Milli Takımımız adına geleceğe umutla bakabilmemizi ve yavaş yavaş ama sağlam adımlarla gerçekleşen bu olumlu gelişmelerin mimarı olan başta TBF yönetimine, Altyapı Kadın Milli Takımlar Koordinatörü Sayın Zeynep Gül Ene’ye, A Kadın Milli Takım Menajeri Sayın Yasemin Horasan’a, A Kadın Milli Takım Baş Antrenörü Sayın Ceyhun Yıldızoğlu ve ekibine, ayrıca emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Milli Takımımızın, kamp sürecinin verimli ve sorunsuz geçmesini ve FIBA 2021 Avrupa Şampiyonası’nda elde ettiği sonuçlarla yüzümüzü güldürmesini bekliyoruz. Her şey A Milli Takımlarımız için…

Herkese mutlu, huzurlu, sağlıklı ve basketbol dolu günler diliyorum. Saygılarımla.

 

2021 FIBA KADINLAR AVRUPA BASKETBOL ŞAMPİYONASI FİNALLERİ
(17-27 HAZİRAN 2021, İSPANYA VE FRANSA)
C GRUBU MAÇ PROGRAMIMIZ
TARİH / SAAT (TSİ)
ÜLKE / SALON
RAKİP
1
17.06.2021, Perşembe / 19.00
Fransa / Strasbourg, Rhenus Sport
Slovenya
2
18.06.2021, Cuma / 13.00
Fransa / Strasbourg, Rhenus Sport
Bosna Hersek
3
20.06.2021, Pazar / 16.00
Fransa / Strasbourg, Rhenus Sport
Belçika
Şampiyona Statüsü: Gruplarını birinci sırada bitirecek ülke takımları direkt olarak çeyrek finale yükselecekler. Gruplarını ikinci ve üçüncü sırada bitirecek olan ülke takımları ise çapraz eşleşme ile karşılaşacaklar (A2-B3, B2-A3, C2-D3, D2-C3) ve kazanan takımlar çeyrek finale yükselecekler. Grup sonuncuları ise turnuvaya veda edecekler. Turnuva çeyrek finalle birlikte eleme sistemi devam edecektir.

 

A KADIN BASKETBOL MİLLİ TAKIMIMIZIN İDARİ VE TEKNİK KADROSU
S
ADI SOYADI
DOĞUM
TARİHİ
GÖREVİ
KULÜBÜ
1
Yasemin Horasan
01.08.1983
A Kadın Milli Takım Menajeri
TBF
2
Orhan Demirel
21.06.1975
A Kadın Milli Takım İdarecisi
TBF
3
Ceyhun Yıldızoğlu
16.04.1967
A Kadın Milli Takım Baş Antrenörü
TBF
4
Osman Olcay Orak
09.03.1974
Yardımcı Antrenör
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
5
Erman Okerman
06.11.1982
Yardımcı Antrenör
Nesibe Aydın
6
Ömer Buharalı
23.11.1978
Yardımcı Antrenör
Fenerbahçe Öznur Kablo
7
Murat Üner
22.08.1980
Kondisyoner
TBF
8
Berhan Bayram
02.02.1988
Doktor
-
9
İbrahim Ethem İraz
19.09.1989
Diyetisyen
-
10
Betül Akyünci
05.08.1991
Fizyoterapist
Beşiktaş JK
11
Merve Yıldız Bayraktar
11.07.1994
Fizyoterapist
-
12
Cüneyt İnce
30.05.1980
Masör
-
13
İbrahim Koç
04.11.1990
Masör
Fenerbahçe Öznur Kablo
14
Barış Yılmaz
07.10.1977
Malzeme Sorumlusu
TBF
NOT: İdari ve teknik kadro, TBF resmî sitesinde açıklanan listelere göre hazırlanmıştır.

 

2021 FIBA KADINLAR AVRUPA BASKETBOL ŞAMPİYONASI FİNALLERİ (17-27 HAZİRAN 2021, İSPANYA VE FRANSA)
A KADIN BASKETBOL MİLLİ TAKIMIMIZIN ADAY KADROSUNDA YER ALAN OYUNCULARIN LİG İSTATİSTİKLERİ
 
S
ADI SOYADI
DOĞUM
TARİHİ
BOY
(cm)
KULÜBÜ
2020-2021 SEZONU LİG İSTATİSTİKLERİ
 
LİG
MAÇ
SÜRE
SAYI
SR
HR
TR
ASİST
BLOK
TK
FAUL
+/-
VP
 
1
Gizem Yavuz
10.03.1988
170
Çankaya Üniversitesi
KBSL
30
17:33:50
327
75
39
114
127
0
30
62
69
104
357
 
00:35:08
10,90
2,50
1,30
3,80
4,23
0,00
1,00
2,07
2,30
3,47
11,90
 
2
Özge Yavaş
27.06.1991
167
Hatay BŞB
KBSL
15
08:38:03
158
40
8
48
111
1
10
42
33
34
193
 
00:34:32
10,53
2,67
0,53
3,20
7,40
0,07
0,67
2,80
2,20
2,27
12,87
 
3
Melis Gülcan
28.05.1996
187
Bellona Kayseri Basketbol
KBSL
25
13:59:16
352
114
36
150
54
2
27
50
67
-16
381
 
00:33:34
14,08
4,56
1,44
6,00
2,16
0,08
1,08
2,00
2,68
-0,64
15,24
 
4
Gökşen Fitik
11.08.2001
175
ÇBK Mersin Yenişehir Bld.
KBSL
27
13:48:57
295
127
10
137
154
5
39
78
65
112
385
 
00:30:42
10,93
4,70
0,37
5,07
5,70
0,19
1,44
2,89
2,41
4,15
14,26
 
5
Bahar Çağlar Ökten
28.09.1988
190
Botaş
KBSL
26
12:45:50
167
108
19
127
78
9
25
35
60
59
258
 
00:29:27
6,42
4,15
0,73
4,88
3,00
0,35
0,96
1,35
2,31
2,27
9,92
 
6
Manolya Kurtulmuş
01.01.1998
184
ÇBK Mersin Yenişehir Bld.
KBSL
28
13:42:53
390
52
35
87
109
4
43
75
68
119
376
 
00:29:23
13,93
1,86
1,25
3,11
3,89
0,14
1,54
2,68
2,43
4,25
13,43
 
7
Büşra Akbaş
08.03.1995
170
Botaş
KBSL
28
13:31:30
235
65
12
77
143
0
32
64
57
25
280
 
00:28:59
8,39
2,32
0,43
2,75
5,11
0,00
1,14
2,29
2,04
0,89
10,00
 
8
Şerife Alperi Onar
02.01.1996
170
OGM Ormanspor
KBSL
28
12:59:45
381
53
11
64
131
0
23
55
54
281
371
 
00:27:51
13,61
1,89
0,39
2,29
4,68
0,00
0,82
1,96
1,93
10,04
13,25
 
9
Tuğçe Canıtez
10.11.1990
188
Fenerbahçe Öznur Kablo
KBSL
27
12:24:26
279
97
51
148
73
3
18
35
56
482
336
 
00:27:34
10,33
3,59
1,89
5,48
2,70
0,11
0,67
1,30
2,07
17,85
12,44
 
10
Kiah Irene Stokes
30.03.1993
190
Fenerbahçe Öznur Kablo
KBSL
27
12:11:03
166
158
86
244
34
29
40
34
49
416
405
 
00:27:05
6,15
5,85
3,19
9,04
1,26
1,07
1,48
1,26
1,81
15,41
15,00
 
11
Pelin Derya Bilgiç
15.07.1994
173
Galatasaray
KBSL
33
14:48:29
341
113
31
144
172
1
44
62
45
315
482
 
00:26:55
10,33
3,42
0,94
4,36
5,21
0,03
1,33
1,88
1,36
9,55
14,61
 
12
Melek Uzunoğlu
26.02.2002
188
Beşiktaş JK
KBSL
18
07:57:37
130
62
17
79
21
7
23
33
45
-83
161
 
00:26:32
7,22
3,44
0,94
4,39
1,17
0,39
1,28
1,83
2,50
-4,61
8,94
 
13
Harika Gözde Eldaş
15.05.1990
182
Nesibe Aydın
KBSL
24
10:23:04
202
58
15
73
96
3
26
40
54
197
231
 
00:25:58
8,42
2,42
0,63
3,04
4,00
0,13
1,08
1,67
2,25
8,21
9,63
 
14
Asena Yalçın
04.04.1991
166
Galatasaray
KBSL
31
13:05:18
201
63
20
83
110
1
36
49
64
295
246
 
00:25:20
6,48
2,03
0,65
2,68
3,55
0,03
1,16
1,58
2,06
9,52
7,94
 
15
Gizem Başaran Turan
28.09.1992
192
Hatay BŞB
KBSL
25
10:32:27
225
121
49
170
19
10
16
41
65
-192
325
 
00:25:18
9,00
4,84
1,96
6,80
0,76
0,40
0,64
1,64
2,60
-7,68
13,00
 
16
Olcay Çakır Turgut
13.07.1993
182
Fenerbahçe Öznur Kablo
KBSL
30
12:30:45
203
67
16
83
138
5
43
46
70
462
337
 
00:25:01
6,77
2,23
0,53
2,77
4,60
0,17
1,43
1,53
2,33
15,40
11,23
 
17
Esra Ural Topuz
18.08.1991
198
Bellona Kayseri Basketbol
KBSL
23
07:23:58
158
93
61
154
35
13
14
32
51
-32
257
 
00:19:18
6,87
4,04
2,65
6,70
1,52
0,57
0,61
1,39
2,22
-1,39
11,17
 
18
Sevgi Uzun
25.11.1997
175
Fenerbahçe Öznur Kablo
KBSL
30
09:21:32
226
43
16
59
69
4
35
28
54
240
248
 
00:18:43
7,53
1,43
0,53
1,97
2,30
0,13
1,17
0,93
1,80
8,00
8,27
 
19
Kuanitra Holingsvorth
15.11.1988
197
Galatasaray
KBSL
20
06:08:00
190
62
30
92
11
8
13
29
41
104
231
 
00:18:24
9,50
3,10
1,50
4,60
0,55
0,40
0,65
1,45
2,05
5,20
11,55
 
20
Meltem Yıldızhan
05.08.1999
188
Galatasaray
KBSL
24
06:33:07
113
55
28
83
18
3
14
21
45
118
135
 
00:16:23
4,71
2,29
1,17
3,46
0,75
0,13
0,58
0,88
1,88
4,92
5,63
 
21
İnci Güçlü
26.02.1999
205
İzmit Belediyespor
KBSL
12
02:46:57
73
43
13
56
7
3
1
8
8
-135
103
 
00:13:55
6,08
3,58
1,08
4,67
0,58
0,25
0,08
0,67
0,67
-11,25
8,58
 
22
Sude Yılmaz
15.03.2002
182
Galatasaray
KBSL
33
06:28:04
101
53
24
77
38
2
23
22
54
170
147
 
00:11:46
3,06
1,61
0,73
2,33
1,15
0,06
0,70
0,67
1,64
5,15
4,45
 
23
Derin Erdoğan
28.06.2002
170
Arizona Wildcats
(ABD)
NCAA
14
00:53
14
7
0
7
5
0
0
4
8
 
 
 
00:03:47
1,00
0,50
0,00
0,50
0,36
0,00
0,00
0,29
0,57
-
-
 
24
Zeynep Şevval Gül
01.01.2001
193
Saint Louis Billikens
(ABD)
NCAA
2020-2021 sezonu istatistiğine ulaşılamamıştır.
 
2020-2021
GENEL ORTALAMALAR
25,98
YIL
182,58
cm
-
-
578
240:27:51
4927
1729
627
2356
1753
113
575
945
1182
3075
6245
00:24:58
8,52
2,99
1,08
4,08
3,03
0,20
0,99
1,63
2,04
5,32
10,80
2018-2019
GENEL ORTALAMALAR
26,85
YIL
184,6
cm
-
-
351
130:14:30
2593
1042
367
1409
1022
67
353
525
629
2366
3533
00:22:16
7,39
2,97
1,05
4,01
2,91
0,19
1,01
1,50
1,79
6,74
10,07
2017-2018
GENEL ORTALAMALAR
26,42
YIL
184,3
cm
-
-
338
123:33:20
2356
309
868
1177
721
50
232
323
623
-
-
00:21:56
6,97
2,57
0,91
3,48
2,13
0,15
0,69
0,96
1,84
-
-
Açıklamalar:
1) Tablodaki oyuncu sıralaması, oyuncuların maç başına aldıkları süre ortalamalarına göre yapılmıştır.
2) 2017-2018 ve 2018-2019 sezonu genel ortalamaları, nihai kadroda yer alan 12 oyuncunun sezon istatistikleri olurken; 2020-2021 sezonu genel ortalamaları ise aday kadroya çağrılan 24 oyuncuya ait sezon istatistikleridir.

Yorumlar Okunma: 3891