BSL oyuncuları “eğitimde fırsat eşitliği” için birleşti - BasketFaul.com

BSL oyuncuları “eğitimde fırsat eşitliği” için birleşti

05-05-21 10:30
Darüşşafaka Kulübü bir açıklama yaparak, annesi veya babası olmayan çocukların katılabildiği Darüşşafaka sınavının duyurusuna katkı veren BSL oyuncularına teşekkür etti.

Daraüşşafaka'nun açıklaması şöyle: 
"1863 yılından bu yana eğitimde fırsat eşitliği ilkesi ile annesi veya babası hayatta olmayan, maddi imkanları yetersiz, yetenekli çocuklara şefkat dolu bir yuvada tam burslu  ve yatılı eğitim imkanı sunan Darüşşafaka’nın bünyesinden doğmuş bir spor kulübü olarak, bu sene 30 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Darüşşafaka Sınavı’nı kulübümüzün Twitter hesabında yine bir Darüşşafaka mezunu olan, camiamızın sembol ismi Doğuş Özdemiroğlu ile duyurmuştuk.

Türkiye genelinde annesi veya babası hayatta olmayan daha çok çocuğa ulaşabilmek amacıyla Darüşşafaka Sınavı duyurusu için çağrıda bulunduğumuz ING Basketbol Süper Ligi’ndeki 14 rakibimiz büyük bir içtenlikle için destek verdi.

Doğuş Özdemiroğlu’nun çağrısına sırasıyla;
Pınar Karşıyaka / Yunus Emre Sonsırma
Frutti Extra Bursaspor / Metin Türen
HDI Sigorta Afyon Belediyespor / Sinan Sağlam
Lokman Hekim Fethiye Belediyespor / Barış Hersek
Empera Halı Gaziantep Basketbol / Doğan Şenli
Galatasaray / Göksenin Köksal
OGM Ormanspor / Cevher Özer
Fenerbahçe Beko / Kenan Sipahi
Beşiktaş Icrypex / Egehan Arna
Tofaş / Berk Uğurlu
Bahçeşehir Koleji / Erkan Yılmaz
Petkimspor / Yiğitcan Turna
Türk Telekom / Muhammed Baygül
Büyükçekmece / Mert Celep ile destek verdi.

Sporun yalnızca spor olarak kalmadığını, eğitim gibi geleceğimizi şekillendiren çok önemli bir konuda içtenlikle kenetlendiğimizi gösteren tüm takımlara, yöneticilerine ve oyunculara Darüşşafaka Camiası adına teşekkürlerimizi iletiyoruz. 
Darüşşafaka Eğitim Kurumları sınavı başvurusu ve ayrıntılı bilgi için www.darussafaka.org web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Saygılarımızla,

Darüşşafaka Spor Kulübü" 

Yorumlar Okunma: 678