Kağıtspor, Manisa'yı geçti, play-off'u garantiledi - BasketFaul.com

Kağıtspor, Manisa'yı geçti, play-off'u garantiledi

05-05-21 14:48

TBL 28. hafta erteleme maçında Manisa BBSK'yı konuk eden Kocaeli BŞB Kağıtspor karşılaşmadan 75-68 galibiyetle ayrıldı ve play-offlara kalmayı garantiledi. Manisa'da yabancı sınırına takılan Calvin Godfrey maç kadrosunda yer almadı.


İlk 5'ler:
Kocaeli BŞB Kağıtspor: Can, Mert, Spencer, Sertan, Sherrill
Manisa BBSK: Hall, Eren, Ramazan, Recep, Hinds

Karşılaşmaya Kocaeli 6-0 ile başladı. Hinds ve Hall ikilisini birlikte kullanan Manisa, arka arkaya bu ikilinin kaydettiği sayılarla farkı yakın tuttu. Spencer ve Sertan ile içerden Manisa düşük savunmasını iyi kullanarak arka arkaya skor buldu. Son bölümde 7-2 seri yakalayan Manisa çeyreği de 22-20 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe 10-2 ile başlayan Kağıtspor skoru 30-24 getirdi ve rakibine molayı aldırdı. Moladan 6-0 ile dönen Manisa skora dengeyi getirdi. Hücum tercihini arka arkaya Alican'dan yana kullanan Manisa arka arkaya hepsinden eli boş döndü ve farkı açılmasını önleyemedi. Kerem'in son saniye basketiyle farkı 7'ye çıkaran Kağıtspor çeyreği 39-32 önde noktaladı.

Üçüncü çeyrekte Sherrill ve Recep'in karşılıklı sayılarıyla iki takım da skor üretmekte zorlanmadı. Bu dakikalarda daha iyi ritm yakalayan Manisa farkı tekrar tek topa çekti. Pota altında Sertan ile Manisa'nın yabancı uzunu olmaması sebebiyle de etkili olan Kağıtspor yakaladığı 10-0 seriyle de son bölümde farkı çift haneye çıkardı. Kalan bölümde de farklı üstünlüğü bırakmayan Kağıtspor çeyreği 64-54 önde bitirdi.

Farkın da etkisiyle Kağıtspor son çeyreğe daha rahat bir başlangıç yaptı. Çeyreğin ikinci bölümünde Umut'un sahaya koyduğu enerjiyle Manisa iyi bir geri dönüş yakalasa da devamını getiremedi. Karşılaşmadan Kağıtspor 75-68 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar..
Kocaeli BŞB Kağıtspor: Horace Spencer 21 sayı, Keshun Sherrill 13 sayı-5 ribaund-5 asist, Sertan Sarı 10 sayı-5 ribaund
Manisa BBSK: Marcus Hall 17 sayı-5 ribaund-5 asist, Jabarie Hinds 13 sayı, Eren Ocaktürk 11 sayı
 

Yorumlar Okunma: 1001