Deveciler ve Tefenlili'nin ağzından Merkezefendi'nin geleceği - BasketFaul.com

Deveciler ve Tefenlili'nin ağzından Merkezefendi'nin geleceği

06-05-21 11:53
Merkezefendi Belediyesi Başkanı Veli Deveciler ve Asbaşkan Veli Tefenlili, Ayak Çizgi platformunda Efe Can Önal ve Necip Kapanlı'nın sorularını yanıtladı.

Yöneticilerden pasajlar...

VELİ DEVECİLER
* Mali yapı açısından TBL ile BSL arasındaki farkı biliyoruz ve yapamayacağımız işlerin peşinden koşacak insanlar değiliz. Zafer Hoca BSL'de, Avrupa'da oynadığı için bir şans, onun yönlendirmeleri de bize katkı sağlayacak.
* Play off'u ucundan yakalar mıyız? İlk yıl için hedefimiz bu. Yönetim ekibimiz çok güçlü. 
* Denizliler bu takımın sürekli maç kazanmasına alıştı ama BSL'de tabii ki mağlubiyetler de alacağız. Seyirciye bunu da alıştırmamız lazım ki sevgileri ve aidiyet duyguları da devam etsin.
* Denizli'de altyapı için ciddi bir potansiyel var. Birçok oyuncunun başka kulüplere gittiğini de biliyoruz. Önümüzdeki yıl BGL'de de Merkezefendi'nin ismini duyacaksınız.
* BGL'den ilk sene bir ikinci sene iki, üçüncü sene üç oyuncu almayı planlıyoruz. Aksi halde yaptığımız işin bir anlamı olmaz.
* A Takım hocalarının genç oyunculara bakışı da önemli. Bazıları gençlerle zaman kaybetmek istemiyor ama Zafer Hoca gençlere de inanıyor ve fırsat veriyor.
* Düzce'deki kupa törenine Belediye Başkanımız Şeniz Doğan hanım da katılacak. Denizli'ye döndükten sonra da salonumuzda medya günü yapacağız. Aynı gün takımı da şehir turu yaptırıp Denizlili ile buluşturacağız.
* Hakan Yapar BSL'nin de iyi oyuncusu, ondan maksimum verimi alacağız. zafer Hoca'yla da uyumları çok iyi. Hakan Yapar da, Ümit Sonkol da etrafındakileri yukarı çekebilen oyuncular.
* Oyuncu olarak harika adamlarla çalıştık. Hepsi birbirinden karakterli. Başka türlü 14 maçı üst üste kazanamazsınız.
* Mustafa Kurtuldum'dan çok memnunuz, umarım Efes önümüzdeki sezon için de izin verir.
* İnsanların bizi seyretmesi için sebep yaratmak, bizi izlerken gülümsemelerini istiyoruz.

VELİ TEFENLİLİ
* Denizli çok başarılı bir şehir. Kentin de gücünü arkamıza alarak ve altyapımızı da kurarak yoluna devam eden bir kulüp olmak istiyoruz.
* Antrenman salonu için projemiz ve yeri hazır. Önümüzdeki aylarda inşasına başlanacağını umuyoruz. Belki de proje değişikliğine gidip 3 bin kişilik yapabiliriz.
* Çok yeni bir kulübüz, iki-üç yılda BSL'ye yükseldik. TB2L'de dahi 5.500 kişilik salonumuz doluyordu. Salonumuzun yetmeyeceğini biliyoruz.
* Altyapı için genel menajerimize ve koçumuza bizden istedikleri bütçeyi sorduk ve bunu sağlayacağımızı söyledik.
* Pandemi nedeniyle malçları seyircisiz oynadık ama Potaaltı grubu sezon boyunca bizleri perde arkasından yalnız bırakmadı.
* Sezon boyunca çok bütçeli olduğumuz konuşuldu. Bütçemiz düşük değildi ama aynı hedef için çaba gösteren kulüpler arasında üçüncü sırada olabiliriz. Geçen sezondan bazı oyuncularımızı kadroda tuttuk, onlar da fedakarlık yaptı. Gelecek sezona para aktaracak bir kadro oluşturduk.
* Pazartesi sabahı itibariyle hem sponsorluk, hem kadro kurma çalışmalarına başlıyoruz.
* Zafer Aktaş'la, Ümit Sonkol'la, Altan Erol'la, Hakan Yapar'la, Gökhan Yazıcıoğlu ile sözleşmemiz devam ediyor, Mehmet Özdoğan'la da opsiyonlu sözleşmemiz var. 

* Denizli Basket'in çıkması kadar, Denizlispor'un ligden düşmesine üzüldük. 

RÖPORTAJIN TAMAMI AŞAĞIDA

Yorumlar Okunma: 1770