Ataman: CSKA ile hesabımız var - BasketFaul.com

Ataman: CSKA ile hesabımız var

06-05-21 12:46
Anadolu Efes Koçu Ergin Ataman AKŞAM Gazetesi’nden Kenan Karcı’ya özel bir röportaj verdi.

Kupayı hak ettiklerini yineleyen Ergin Ataman şunları söyledi:

“CSKA ile bir hesabımız var. 2019’da finalde kaybetmiştik. Bu kez yarı finalde karşılaşacağız ve onları yenip kupaya uzanmak için oynayacağız. Biz kendimize inanıyoruz. Biz bu kupayı kazanacağız. Biz oynadığımız basketbolla son 2 sezondur, hak ediyoruz. Basketbol otoriteleri bunu belirtiyor. Anadolu Efes‘in oynadığı basketbolun Avrupa’nın yeni modern basketbolu olduğunu söylüyorlar. Çok büyük övgüler yağdırdılar. Geçen sene maalesef pandemi sebebiyle şampiyonluk yürüyüşümüz sonuçlanmadı ama bu sezon bunu sonlandıracağız. Şampiyonluğa iki maç kaldı. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bizim için en zor maç, son maçtı. Bundan sonra daha iyi oynayarak şampiyonluğa ulaşacağımızı düşünüyorum.”

Takım olarak fark yarattıklarını dile getiren deneyimli çalıştırıcı, şöyle konuştu:

“Sporda isimler önemli ama önemli olan takımların birlikteliği, takım oyunu. Yoksa bireysel isimlerle şampiyon olunmuyor. Bizim en önemli özelliğimiz takım olmak. İşte ‘Larkin, Micic oynarsa Efes kazanır’ diyorlardı. Ama bana göre sezonun en büyük kahramanı Simon. Müthiş bir takım oyuncusu. Müthiş bir lider. Kahramanlar değişebiliyor. Singleton’dan geçen sezonki verimi tam alamamıştık ama o da son maçın yıldızı oldu. Takımı birçok maçta sürükleyen Sertaç Şanlı‘ydı. Takım olmak çok önemli.”

Real Madrid galibiyetinin hemen ardından oğlu Sarp ile sarıldığı anlar sosyal medyada sıkça paylaşılan Ataman, bu konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Sarp, Madrid’de de vardı. Biz ailece çok büyük bir heyecan, çok büyük bir stres yaşadık bu dönemde. Bunu en çok yaşayanlardan biri de Sarp’tı. Madrid’de hayal kırıklığına uğramıştık. Ama son maçta kazanacağımıza en çok o inanıyordu. Maçtan sonraki kucaklaşmamız da o haftalardır, aylardır üzerimizde oluşan baskının getirdiği bir sevinç oldu. Ama bu sadece Final Four’a ulaşmanın kucaklaşması. Esas kucaklaşmayı kupayla beraber yapacağız.” 

Yorumlar Okunma: 2331