Kokoskov: Topu iyi paylaştık - BasketFaul.com

Kokoskov: Topu iyi paylaştık

15-05-21 17:47
Fenerbahçe Beko KOçu Igor Kokoskov, takımının Darüşşafaka Tekfen’i eleyerek yarı finale çıktıkları maçtan sonra yayıncı kurula konuştu.

Kokoskov’un ifadeleri şu şekilde:
“İlk olarak oyuncuları kutluyorum. Arzulu bir basketbol oynadık. İyi savaştık. Uzun bir maç oldu. Darüşşafaka‘yı da kutluyorum. Hiçbir zaman kolay maç olmuyor. İyi bir koçları var, çok sıkı bir takım. İyi mücadele ettiler. Bu yüzden oyuncularıma daha fazla kredi vermek istiyorum. Hiç kolay bir mücadele değildi. İniş çıkışlı bir mücadeleydi. Birlikte kaldık ve bir şekilde maçı kazanmayı başardık. 

İstatistikleri kontrol etmedim ama özellikle ribaundlar önemliydi. Topu iyi paylaşıp dolaştırarak boş oyuncuyu bulmaya çalıştık. Bu da belirleyici oldu. Önemli olan topa sahip olmamızdı. O yüzden performansımızdan memnun olmalıyız. 

Play off'larda çok iyi takımlar var. Tabii ki finale yaklaştıkça işler ve rakipler zorlaşıyor. O yüzden kendi oyunumuza odaklanmamız gerekiyor. Biraz yorgunuz, dinlenmeliyiz. Kiminle oynarsak oynayalım bunun kolay olmayacağını biliyoruz. Finale gidip şampiyon olmak istiyorsanız rakibi düşünemezsiniz.” 

Yorumlar Okunma: 764