Karadağ: Havamız yerinde - BasketFaul.com

Karadağ: Havamız yerinde

26-05-21 11:34
Fatih Şeker
TBL’de play-off yarı final serisinde Yalovaspor ile eşleşen Konyaspor, Cuma günü oynayacağı ilk maça hazırlanıyor. 

Koç Cengiz Karadağ, Yalova serisi öncesi açıklamalarda bulundu. Karadağ, “Çeyrek finalde bu ligin en kıymetli, kadrosu en geniş ve en yüksek bütçeli takımlarından birkaçından olan Balıkesir’i 2-0’la geçmek özgüvenimizi tazeledi. Yarı finalde bence karşılaşacağımız rakipler arasında en sert ve mücadeleci takımla karşılaşacağız. Bizim için oldukça zorlu geçecek. Yalovaspor, bu ligin en değerli teknik ekiplerinden birine sahipler. 3 yabancısı ve iyi bir kadroları var. Onların da hedefi Süper Lig. 

Oğulcan’da çekme vardı. Balıkesir serisinde sakat sakat oynadı. Cengiz sakatlıktan yeni çıktı. Dusan da ayak bileği sakatlığı yaşadı. Dusan’ı bu seride daha verimli kullanacağız. Çalışmalarımız güzel geçiyor. Takımın ortamı iyi. Artık rakip çok fark etmiyor. Şanslar dört takım için de yüzde 25. Yükselen bir form grafiğimiz var. Oyuncularımın hepsinin enerji ve savunma kısmına iyi odaklanması olması bizi umutlandırıyor. Bu takımın ve oyuncularımın herhangi bir maçta yüksek skor yapacak potansiyeli var. Ancak önemli olan tüm takımın savunmanın içinde olması. Bunu yaparsak inşallah başarılı olacağız” dedi.

Deneyimli antrenör, oyuncularıyla saha içinde yaptığı toplantıda ise “Korkaklar her gün ölür, cesurlar ise bir kere ölür. Biz de cesur oynayacağız” açıklamasıyla takımını motive etti. 

GÖKTAŞ: YOLUMUZ SÜPER LİG

Kaptan Murat Göktaş ise “Yalovaspor çok güçlü ve zorlu bir ekip. Zor bir seri bizi bekliyor. Buraları oynamış, çok tecrübeli oyuncuları var. Başlarında da tecrübeli bir antrenör var. Bizim yolumuz Süper Lig. Konyaspor camiasını Süper Lig’e çıkarak mutlu etmek istiyoruz. Takım olarak da buna kenetlenmiş durumdayız.  Taraftarlarımız maçlara gelemese de bizlere sosyal medyadan çok iyi destek oluyor. Mesajlarıyla bizleri yalnız bırakmıyorlar. Pozitif enerjilerini hissediyoruz” açıklamasında bulundu. 

Yorumlar Okunma: 1150