TBL yarı final eşleşmesi öncesi Can Özcan ve Mustafa Baki Görür'ün görüşleri - BasketFaul.com

TBL yarı final eşleşmesi öncesi Can Özcan ve Mustafa Baki Görür'ün görüşleri

26-05-21 13:56

Ece Ergez ve Bağcan Günay'ın hazırlayıp sunduğu TBL Günlüğü'ne TBL yarı finalinde birbirlerine rakip olan Samsunspor kaptanı Can Özcan ve Mamak Belediyesi kaptanı Mustafa Baki Görür konuk oldu.

Can Özcan'dan pasajlar...

- Maçlarımız zaman zaman son topa kalsa da kazanma alışkanlığı olan bir takımız.

- Manisa ile oynadığımız çeyrek final serisi çok da kolay geçmedi. Eksiklerine rağmen iyi mücadele eden bir takıma karşı oynadık ve bizde de eksikler olduğu için kolay bir seri olmadı.

- Biz liderken de direkt çıkacağız havasında değildik. Hep maç maç ilerlemeye gayret gösterdiğimiz için Merkezefendi Bld mağlubiyetinden sonra üzülsek de  toparlanarak yolumuza devam ettik.

- İlk yaş olarak en büyük olarak sayıldığım bir takımdayım Bu benim için bir ilk. Hala işte yeni bir şeyler öğrenmeye devam ediyorum. Zaman zaman zorlansam da benim için keyifli bir tecrübe oluyor. 

- Hepimizin kafasındaki kazanma arzusu son saniye kadar sürüyor. Belki de son toplarda aldığımız galibiyetlerde bunun da etkisi çok olmuştur.

- Bu saatten sonra kim gelirse bizim en iyi oyunumuzu oynamamız gerekiyor. Sakatlıklarımızın da olacağı zor bir seri bizi bekliyor. Kazanmak için elimizden geleni yapacağız.

- İç sahada bir avantajımız olsa da play-off'un havası bir başka oluyor. Bizim için de psikolojik bir rahatlığa sebep oluyor.

- Sezon boyunca her test öncesi "acaba covid miyim" endişesi çok zor bir süreçti ama zamanla buna da alıştık. 

- Maçlar seyircili olsaydı bizim için çok müthiş bir avantaj olurdu diyebilirim.Şehir sporu çok seviyor ve bizi sahiplendiklerini her yerde hissettiriyorlar. Biz de onları yolun sonunda mutlu edebilmeyi çok isterim. 


Mustafa Baki Görür'den pasajlar....

- Akhisar aslında çok da istediğimiz bir rakip değildi çünkü oyun olarak ikimiz de aynı tarzda oynayan benzeyen takımlarız. İlk maçın öneminin farkındaydık . İstediklerimizi yer yer uygulayarak seriyi geçen taraf olduk. Umarım yarı finalde de bunu sürdürebiliriz.

- Artık kimle oynarsak oynayalım kaybeder miyiz diye düşüncemiz kalmadı. Maç kazanmakla birlikte özgüvenimiz çok yükseldi. Ne yapmamız gerekiyor nasıl yaparsak rakibimizi yenerize odaklanmış durumdayız.

- Takımdaki arkadaşlık inanılmaz. Ben 32 yaşındayım, ilk bu kadar birbirine bağlı bir takımın parçasıyım. Aramızdaki bu arkadaşlığın da sahaya yansıdığını söyleyebilirim.

- Murat abi bize sahada bir konfor alanı bırakıyor. Herkes o özgüvenle sahada oynuyor. Son maç ben 0 sayı attım, takım 91 sayıyla maç kazandı. Bazen maçlardan sonra birbirimize bakıp gülüyoruz.Birimizi tutsalar diğeri atıyor,diğerini tutsalar başkası atıyor. Formülü olmayan bir takımız.

- Seride saha avantajı Samsun'da olacağı için deplasmandan maç çalmaya çalışacağız. Biz kendi oyunumuzu sahaya yansıtabilirsek belki 2 maçı dahi kazanarak dönebiliriz. 
 
 
Programının tamamını dinlemek için  burayı tıklayın 

Yorumlar Okunma: 839