TBL yarı final eşleşmesi öncesi Hazer Avcı ve Melih Kapucu'nun görüşleri - BasketFaul.com

TBL yarı final eşleşmesi öncesi Hazer Avcı ve Melih Kapucu'nun görüşleri

27-05-21 09:57

Ece Ergez ve Bağcan Günay'ın hazırlayıp sunduğu TBL Günlüğü podcastine birbirlerine rakip olan BŞ Hastaneleri Konyaspor'dan Hazer Avcı ve Semt77 Yalovaspor'dan Melih Kapucu konuk oldu. 

 

Hazer Avcı'dan pasajlar...


- Balıkesir çok güçlü ve iyi bir takım. Ama biz onları iyi analiz etmeye çalıştık. Daha az hata yapan biz olunca turu geçen taraf da biz olduk. 

- Sezondan 10 gün önce kurulan hiçbir takım için yarı final hedefi konulmazdı. Biz elimizden geldiğince doğru basketbol oynamaya çalıştık. 
- Sezon boyunca ana rotasyon parçalarımızda çok ciddi sakatlıklar yaşadık. Sezondaki iniş çıkışlarımızda en çok bu sakatlıklar etkili oldu. 

- Ben hayatımda bu kadar çalışmayı seven bir takım daha görmedim. Bu sebeple toparlanma sürelerimiz nispeten daha kısa oldu.

- Sezon başında yabancı yasağımız olsaydı bizde de elbette yabancı oyuncu transferi yapılırdı. Ama biz elimizdeki yerli kadroyla diğer rakiplerden eksik olduğumuzu düşünmeden sonuna kadar sahada mücadelemizi sürdürdük.

- Bu sezon taraftarımızdan uzak olmak epey bizi üzdü. Umarım bir daha bu kadar ayrı kalmayız.

- Yarı final serisinde bir takım için favori demek zor. Rakibimizde çok iyi bir ekip, Daha az hata yapan takım seriyi geçecektir. 

- Biz sahada hangi pozisyonda daha kuvvetliysek öyle oynamaya çalışıyoruz. Şu an Upshaw'la yaptığımızda bu. Kabuk değişitrmekten ziyade adaptasyonumuz tamamlandı diyebiliriz.

- Cengiz abi bize saha içinde özgürlük veriyor,Yakalanan bu başarı ve uyumda da bunun çok etkili olduğunu düşünüyorum. 


Melih Kapucu'dan pasajlar...

- Son haftalara gelmeden bir covid süreci yaşadık. Ama buna rağmen en kritik yerde toparlanarak arka arkaya çok önemli galibiyetler aldık.

- Zor gözükse de 2-1 ile yarı finale çıktık. Belki böylesi daha iyi oldu. İlk iki maçta istediğimiz oyunu tam olarak sahaya yansıtamamıştık ama son maçta herşey daha istediğimiz gibi oldu. 

- Seyircinin eksikliği çok hissedildi. Çünkü burada gerçekten ciddi bir basketbol seyircisi oluşmaya başladı. Salonda veremedikleri desteği sosyal medyada hissettirmeye devam ediyorlar. 

- Sezonda tam ritme girdiğim an covid olmam benim için çok talihsizlik oldu. Semptomsuz geçirsem de antrenmansız olduğum için kendimi toparlamakta zorlanmıştım.

- Konyaspor gerçekten güçlü rakip. Bu sezon onlarla oynadığımız iki maçı da kaybetmiştik. İki ekip de birbirlerinin bilmediği uzun transferleri yaptı. 

- Sezon başında ilk hedefimiz ilk 4 sonrasında ise BSL'ye çıkmaktı.. Federasyon kupasında finale kaldıktan sonra sezonda biraz ritmimiz düşmeye başladı. Bu süreçte koç değişikliği ve oyuncu takviyeleriyle iyi duruma geldik. Şimdi hepimiz ikinci hedefimize konsantre olmuş durumdayız. 

Programın tamamını dinlemek için burayı tıklayın 

Yorumlar Okunma: 760