Itoudis: Efes harika bir takım - BasketFaul.com

Itoudis: Efes harika bir takım

27-05-21 11:24
Turkish Airlines EuroLeague’de Final Four’da Anadolu Efes‘in rakibi CSKA Moskova’da koç Dimitris Itoudis düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Itoudis, “Bu sene herkes için çok zorlayıcıydı. Pandemi yüzünden yaşanan zorluklar, sakatlıklar. Oyuncularıma her zaman ‘Bir şey başarırsanız, bu anılarla hatırlanacaksınız.’ derim. Biz de bu zorlukların üstesinden gelmeye çalıştık. Bu zorlukların üstesinden gelme yolunda size yardımcı olan insanlar olduğunda bambaşka duygular uyanıyor. Bu sayede bu zorlukların üstesinden gelebiliyorsunuz. Bence basketbolseverler de bu sene muhteşem bir basketbol izledi.” açıklamalarını yaptı.

Kariyerinde yardımcı antrenör ve koç olarak 14. kez Final Four deneyimi yaşayacak olan Itoudis, geçmiş başarıları ve onların bu sezonki takıma etkisiyle alakalı “Panathinaikos’ta yaşadığım 8 Final Four çok önemliydi. Müthiş taraftarların olduğu harika bir organizasyondaydım. Daha sonra CSKA Moskova gibi çok büyük bir kulüpte 6 kez Final Four oynadım. Bizim de gurur duyduğumuz şey bu. CSKA’nın tarihine yeni bir başarı eklemek benim tek amacım. Andrei ve tüm yönetim kurulundaki üyelere minnettarım. Son 6-7 yıldır burada güzel şeyler yapıyoruz ve bunu daha uzun sürelere yaymak istiyoruz. Hep beraber çalışıyoruz, ortak beklentileri paylaşıyoruz ve aynı tutkulara sahibiz. İçimizdeki istek hala çok kuvvetli. Yaptığım işten müthiş keyif alıyorum. Böylesine memnuniyetle işinize gittiğiniz zaman çalışmak, çalışmak değil büyük bir keyif oluyor. Bu kulüp için, böyle oyuncularla çalışmak benim için iş değil keyif.” sözlerini söyledi.

Daha sonra özellikle Mike James’in takımdan ayrılmasının ardından kadronun yaşadığı değişim sürecinden nasıl başarıyla çıktığını detaylandıran Itoudis, “Bu soruya aslında yanıt verdiğimi düşünüyorum ama şunu ekleyebilirim: Will Clyburn ve diğer oyuncularım bir aradaydı. Çok kolay olmadı ama bunu oyuncularım başardı. Bir araya geldiler, potansiyellerine yürekten inandılar. Ben de bundan çok büyük gurur duyuyorum. Belki bu soruyu Will’e sorduğunuz zaman sakatlıklarını ya da diğer zorluklarını söyleyebilir. Ama biz bunların üstesinden gelmeyi başardık. Kol kırılır yen içinde kalır mantığıyla hareket ettik ve sorunlarımızı kendi içimizde çözdük. Will ve diğer 14-15 oyuncumuz çok emek verdi ve şu anda onlar sayesinde Final Four’da CSKA’yı ve Rusya’yı temsil ediyoruz.” açıklamalarını yaptı.

Daha sonra yarı final eşleşmesindeki rakipleri Anadolu Efes‘in gücü hakkında da konuşan Itoudis, temsilcimiz hakkında "Basketbolun biraz daha teknik konularına giriyoruz ve bu da benim hoşuma gidiyor. Anadolu Efes çok uzun süredir bir arada olan harika bir takım. Yarı final maçını 2019 finalinin rövanşı olarak görebilirsiniz. Aynı koça ve kadroya sahipler. Kadrolarına bazı önemli oyuncular eklendi ve muhteşem bir basketbol oynuyorlar. Biz sezon boyunca bazı zorluklar yaşadık ama tek değiliz. Biz daha önce de bu durumları yaşadık. Antrenmanlarımızı buna göre ayarladık. Efes’in çok iyi şutörleri var. Topu iyi dolaştırıyorlar, benchten gelen çok iyi oyuncuları var. Simon, çok önemli bir oyuncu. Micic ve Larkin’i herkes biliyor. Bu isimlerin dışında da Beaubois gibi bir şutöre sahipler. İsim isim hepsini sayabilirim. Onları yenebilmek için çok iyi şut atmamız, topu iyi çevirmemiz lazım. Tabii ki size şu anda söyleyebileceğim tek bir şey yok. Fazla hazırlık yapma şansımız olmadı. Rusya’da play-off oynar oynamaz buraya geldik. Daha önce favori olduğumuz Final Four’larda son dakikalarda rağmen kaybettiğimiz durumlar da oldu. Tabii ki rakibimizi durdurmaya çalışacağız. Simon, Larkin ve Micic gibi isimleri durdurmak çok zor ama en azından onları yavaşlatabilmeyi umuyoruz. “değerlendirmelerini yaptı. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 771