Samsunspor 1-0 öne geçti (Fatih Cantitiz triple double kaçırdı) - BasketFaul.com

Samsunspor 1-0 öne geçti (Fatih Cantitiz triple double kaçırdı)

27-05-21 16:00

TBL play-off yarı final ilk maçında Mamak Belediyesi, Samsunspor'a konuk oldu. Karşılaşmada ilk 3 periyodu Mamak önde götürdü. Son çeyrek iyi savunmayla üstünlüğü eline alan Samsun karşılaşmadan 89-84 galibiyetle ayrılarak seride 1-0 öne geçti. Samsunspor'da maçı 17 sayı, 9 ribaund, 10 asistle tamamlayan Fatih Cantitiz triple double 1 sayıyla kaçırdı.


İlk 5'ler..
Samsunspor: Can-Dukes-Fatih-Soares-Mert Ali
Mamak Bld: Umar-Watkins-Özgür-Mustafa Baki-Samardjiski

Mamak'ın 7-0 lık başlangıcına Samsun 8-0 ile cevap verdi. Bu dakikalarda Mamak'ın istediği tempo hakim olurken Watkins ve Yesukan'ın kritik sayılarıyla da üstünlüğü eline alan taraf oldu. İlk çeyrek 29-24 Mamak Bld üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe 5-0 ile başlayan Mamak farkı çift haneye çıkararak Samsun'a molayı aldırdı (34-24). Savunmanın yukarı çekildiği bu dakikalarda iki ekip de sayı bulmakta zorlandı. Kritik eşiği Watkins ve Umar'ın basketleriyle geçen Mamak skor üstünlüğünü korudu. Çizgide hata yapmayan Samsun ise farkın açılmasına izin vermeyerek tek haneye tekrar çekti. İkinci çeyrek 46-41 Mamak üstünlüğüyle sona erdi.

Üçüncü çeyreğe 6-0 ile başlayan Samunspor farkı eriterek öne geçti (47-46). Mustafa Baki'nin 7 sayılık sekansıyla cevap veren Mamak tekrar üstünlüğü eline aldı. Molaya giden Samsunspor, sayıyla dönemedi. Yakaladığı ritmi koruyan Mamak karşılaşmada bir kez daha farkı çift haneye çıkardı (58-48). Tecrübeli oyuncular Fatih ve Berkay ile cevap veren Samsun, bu kez Mamak'a molayı aldırdı. Moladan Watkins'le dönen Mamak üstünlüğü elinde tutmaya çalışsa da Samsun son 1 dakikaya önde giren ekip oldu. Son bölümün çekişmeli geçtiği üçüncü çeyrek 67-66 Mamak üstünlüğüyle noktalandı.

Son çeyrekte savunmayı yukarı çeken Samsun, Mamak'ı hücumda zorladı .Mert Ali'nin üçlüğüyle Samsun skor üstünlüğünü de eline aldı. 9 sayı geri düşen Mamak Belediyesi, Mustafa Baki Görür'ün uzun menzilli üçlükleri ile geri dönse de Watkins'in top kayıpları ve yanlış seçimleri ile ibre yeniden Samsun lehine döndü. Kalan dakikalarda üstünlüğü bırakmayan Samsun karşılaşmadan 89-84 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar..
Samsunspor: Kahlil Dukes 23 sayı, Fatih Cantitiz 17 sayı-9 ribaund-10 asist, Mert Ali Sert 17 sayı-6 ribaund
Mamak Bld: Mustafa Baki Görür 26 sayı-10 ribaund, Umar Atın 19 sayı, Diante Watkins 16 sayı-6 asist
 

Yorumlar Okunma: 1354