Başaran: Ormanspor'da yeniden BSL hedefine odaklanacağız - BasketFaul.com

Başaran: Ormanspor'da yeniden BSL hedefine odaklanacağız

29-05-21 14:14
BSL'deki ikinci sezonlarında ligden düşen Ormanspor, TBL'de çalışmalarına erkenden başladı. Biz de kulübün yeni baş antrenörü Volkan Başaran'dan geliş süreci ve şu anki mevcut durumla ilgili bilgi aldık.

-Antrenörlükte 8. yılım, baş antrenörlükte ise bu sene ikinci yılım olacak. Ben ilk antrenörlük deneyimimi de burada yaşamıştım. İlk baş antrenörlük deneyimim ise geçen sezon Düzce'de idi. Benim için şanssız geçen bir yıl olmuştu. Umarım yeni sezon daha iyi geçecektir.


-Kötü gidişattan dolayı şu an burada kırgınlıklar, üzüntüler var. Biz bunları tekrar sevince çevirmek için çalışacağız. Burası sağlam adımlarla ilerleyen bir külüp olduğu için yakın zamanda tekrar BSL hedefine odaklanacağız. Ancak bu sene genç ağırlıklı bir kadroyla öncelikle play-off hedefiyle yola çıkıyor olacağız.

-Yavaş yavaş bir yol haritası çıkarmaya baslasak da transfer çalışmalarına resmi olarak başlamadık. Yiğit Baran Sarıkaya ve Mert Alemdar'ın sözleşmeleri devam ediyor. Altyapımızdan kadroya almayı düşündüğümüz oyuncular var. Sonrasında buraya yakışacak olan, iyi oyun kadar karakterine de iyi diyebileceğimiz oyuncuları dahil ederek kadromuzu tamamlayacağız.

-Ormanspor'un ailevi yapısı var. Hep uzun süreli ve kendilerinin çok iyi bildikleri kişilerle aile ortamı yaratılıyor. Serhan Aydanarığ zaten buranın yarışmacı bir kulüp olduğunu sanırım ilk gösteren antrenörlerdendi. Ondan sonrakilerde de hep güzel bir aile ortamıyla kulüp yönetildi. Şimdi bayrağı ben devraldım. Umarım her şeyin istediğimiz gittiği bir sezon olur.

Yorumlar Okunma: 1395