Komsuoğlu: Heyecan verici bir takım kuruyoruz - BasketFaul.com

Komsuoğlu: Heyecan verici bir takım kuruyoruz

08-06-21 13:13
Fenerbahçe Beko’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu, sezonunun tamamlanmasının ardından Fenerbahçe TV’ye değerlendirmelerde yaptı.
 
Sertaç Komsuoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:
 
“Öncelikle seriyi kazanarak Basketbol Süper Ligi’ni kazanan Anadolu Efes takımını kutluyoruz. Bununla birlikte biz de maalesef bu seride istediğimiz oyunu sergileyemedik ve bu şekilde de bu sezonu kapatmış olduk.
 
Sezona esasında çok kötü başladık. Sonra takım toparlandı, çok güzel maçlar çıkardı ve sezon başında bırakın ilk 8’e girmeyi, EuroLeague’de sonlarda kalır denilen Fenerbahçe ilk 8’e girdi. Aşı sorunu olmasaydı veya sakatlıklarımız olmasaydı takım Final Four'u da görürdü. Sonra Türkiye Ligi’ne döndükve finale kaldık. Finalde çok daha iyi mücadele edeceğimize inanıyordum fakat maalesef istediğimiz oyunu oynayamadık ve sonuçta da ligi ikinci olarak tamamladık.
 

Fenerbahçe için başarı şampiyonluktur. Fenerbahçe için başarı yarıştığı her kategoriyi birinci tamamlamaktır. Bu sene bu doğrultuda kendimize özeleştiri yapmamız da gerekiyor. Kolay bir sezon olmadı. Gerek pandemi, gerek taraftarlarımızdan uzak olmak, gerek sakatlıklar… Birçok neden sıralayabiliriz. Bugün sıralayacağımız her şey bence bir anlamda bahane gibi görülebilir. Biz Fenerbahçe’nin önümüzdeki sezon taraftarımızın beklediği kavgacı, mücadeleci, sahaya yüreğini, vücudunu tam yansıtan hale gelmesi için aylardır çalışıyoruz. Aylardır her türlü konuyu değerlendiriyoruz. Gelecek sezon taraftarlarımız çok daha iyi bir takım görecek. Taraftarlarımız arenaya geri döndüklerinde özledikleri Fenerbahçe’ye kavuşacaklar. Özledikleri Fenerbahçe derken sadece takımımız kastetmiyorum, oyun tarzını da kastediyorum. Çok iyi isimlerle takımımızı güçlendirdik, güçlendiriyoruz, güçlendireceğiz ve çok heyecan veren bir takım olacağız. Önümüzdeki 15-20 günü çok iyi çalışarak geçireceğiz ve taraftarlarımızı çok heyecanlandıracak hamlelerimizi duyuracağız. Bununla birlikte genel değerlendirmelerimizi de önümüzdeki günlerde gerekli arkadaşlarımızla yapıp ondan sonra yılın değerlendirmesini daha net, daha somut bir şekilde yapacağımıza inanıyorum.” 

Yorumlar Okunma: 2512