Yalova seriyi eşitledi - BasketFaul.com

Yalova seriyi eşitledi

10-06-21 17:12
TBL play-off final serisi ikinci maçında Yalovaspor baştan sona çekişmeli giden maçı son bölümde Sercan Topçu'yla yayın gerisinden yakaladığı ritm sayesinde 77-69 yenerek seriyi 1-1 getirdi. 3 maç kazananın şampiyon olarak BSL'ye yükseleceği final serisinin 3. ve 4. maçları Pazar ve Salı günü Yalova'da oynanacak.

İlk 5'ler:
Samsunspor: Can, Dukes, Soares, Fatih, Mert Ali
Semt77 Yalovaspor. Jones, Berkan, Gates, Kerem, Ali

Samsun karşılaşmaya Soares'in mesafeli şutlarıyla başladı. Yalova ise ilk sayılarını 2,5 dakika sonra Ali ile kaydetti. Çeyreğin ikinci yarısında yakaladığı 7-0 ile Yalova skorda üstünlüğü eline aldı (9-7). Samsun dış şut denemeleriyle skor üstünlüğü eline almaya çalışsa da Yalova üstünlüğü bırakmadı ve çeyreği 15-14 önde bitirdi.

İkinci çeyrekte iki takım da savunmayı yukarı çekti. Soares veFatih ile pota altında çok kritik iki basket kaydeden Samun, skor üstünlüğünü de tekrar eline aldı. Berkan ve Jones ile iyi bir seri yakalayan Yalova üstünlüğünü hemen geri almasını bildi. İkinci çeyreği 35-32 Yalova önde noktaladı.

Samsunspor üçüncü çeyreğe tempolu başladı. Yalova, skorda Jones dışında yayın gerisinden Ali ve Tunahan'dan da isabet kaydederek skora 45-45 eşitlik getirdi. Son bölüme kadar karşılaşmada eşitlik bozulmadı. 38 saniye kala Jones'un basketiyle öne geçen Yalova, çeyreği 51-48 önde tamamladı.

Son çeyrek karşılıklı sayılarla başladı. Yalova pota altında skor bulurken, Samsun ise bu dakikalarda uzak mesafeden isabet kaydetti. Süre azaldıkça heyecan dozunun da yükseldiği karşılaşmada 5 dakika kala Fatih'in üçlüğüyle Samsun bir kez daha üstünlüğü eline aldı. Yalova, Jones ile skora denge getirdi ve son 03.30 dakikaya 63-63 eşilikle girildi. Son bölümde Sercan'ın arka arkaya kritik basketleriyle Yalova tekrar öne geçti (71-64) Kalan dakikalarda da üstünlüğü bırakmayan Yalova karşılaşmadan 77-69 üstünlükle ayrılarak seride durumu 1-1 getirdi.

Öne çıkanlar...
Samsunspor: Timothy Soares 25 sayı-13 ribaund, Fatih Cantitiz 24 sayı-6 ribaund, Kahlil Dukes 10 sayı-6 asist
Semt77 Yalovaspor: Lamont Jones 26 sayı-5 ribaund, Tunahan Dikmen 10 sayı-9 ribaund, Sercan Topçu 10 sayı
 
 

Yorumlar Okunma: 1710