Emre Ekim: 41. maçımızı Samsun'da oynamak istiyoruz - BasketFaul.com

Emre Ekim: 41. maçımızı Samsun'da oynamak istiyoruz

14-06-21 21:18
Samsunspor Kulübü Genel Menajeri Emre Ekim, yarın oynayacakları Semt77 Yalovaspor maçı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Öncelikle Samsunspor Kulübü Basketbol Şubesi olarak, bu sezon 39 tane resmi müsabaka oynadık. Genel anlamda baktığımız zaman takımımızın verdiği mücadeleden, aldığımız sonuçlardan hem bütün basketbol camiası hem de Samsun kamuoyunda çok ciddi bir başarı elde ettiğimizi düşünüyorum. Gerçekten çok mücadele eden, son topa kadar savaşan, bu armanın hakkını veren bir takımımız var. O yüzden de böyle bir takımın Genel Menajeri olmaktan ve Samsunspor’a hizmet etmekten çok mutluyum.

Bu süreçte başkanımız başta olmak üzere bizimle beraber olan yöneticilerimiz, teknik ekibimiz, seyircilerimiz ve oyuncularımızla birlikte çok güzel bir şeye imza attık. Şimdi başkanımızın vizyonu önderliğinde bu yapı uzun vadeli bir şekilde süreceğini düşünüyorum. Şu anda da geldiğimiz durumda da son 2 maçımız var. Yani 41’inci maçımızı Samsun’da oynamak istiyoruz. Yalova’da yarın çok önemli bir maça çıkacağız. Normal sezonu ikinci bitirerek büyük bir başarı elde ettik. Sezon sonunda yaşadığımız şansız sakatlıklardan dolayı bütün Play-Off’ları ilk 5 oyuncumuz olan Berkay Sinirlioğlu, Tayfun Erülkü ve Uğur Can Aksoy’dan yoksun bir şekilde oynuyoruz. Böyle önemli bir dönemde 3 oyuncuyu kaybetmek bizi inanılmaz derecede üzdü. Ancak çeyrek final ve yarı finalde Manisa BBSK ve Mamak Belediyesi'ni bu kadar eksiğimize rağmen çocukların yaptığı mücadele, oynadıkları basketbol ve inançla yenerek finale kadar geldik.

Yarın çok önemli bir maça çıkacağız. Semt77 Yalovaspor bizim önceki rakiplerimizden biraz daha iyi durumda ve kadrosu geniş bir takım. Dünkü maçta 12 oyuncusundan da yararlanabildiler. Biz ise maalesef sakatlıklardan dolayı rotasyonu fazla kullanamıyoruz. 2 tane yabancımız 40 dakika sahada kalmak zorunda kalıyor. Öyle olunca da her maç aynı performansı göstermekte zorlanıyoruz. Bizim maçları kazanabilmemiz için bütün oyuncularımızdan verim almamız ve maçın sonunda diri kalmamız gerekiyor. O da kolay olmuyor. Dünkü maçın sonlarına doğru diri kalamadığımızdan dolayı da ribaund verdik ve maalesef maçı kazanamadık. Ancak buradan bizim çıkarttığımız dersler de var. Yapabileceklerimiz de var. Çocuklar buna çok inanıyor. Bizler de inanıyoruz. Teknik ekibimiz iyi hazırlanıyor.  İnşallah yarınki maçı kazanıp, serinin son maçını Samsun’a taşımak istiyoruz. Orada şampiyon olup, Süper Lig’de Samsunspor Basketbolu görmek istiyoruz. Bütün mücadelemiz bunun için. ” 

 

Yorumlar Okunma: 1364