U19 Milliler tatsız başladı - BasketFaul.com

U19 Milliler tatsız başladı

03-07-21 22:25

İSTATİSTİK: 

U19 Dünya Kupası'nda ilk maçına çıkan Milli Takımımız en büyük favori ABD karşısında direnemedi 83-54. Rakibin müthiş başlangıcına karşı koyamayınca skorda çok erken geriye düştük. İlk şok sonrasında oyunu nispeten dengeye getirsek de farkı hiç eritemedik. ABD her zaman olduğu gibi geniş rotasyon ve üstün atletizmini kullanarak fark yarattı. Millilerde Furkan ve Adem zaman zaman parlasa da oyun kurucu eksikliği çok dikkat çekti.


U19 Milli takımımız maça şok etkisinde başladı. Rakibin atletizmine hiç karşı koyamazken hücumda neredeyse hiçbir şey üretemedik. İLk çeyrekte denediğimiz 15 atışta 3 isabet bulabilirken ABD çok üstün bir hücum performansı gösterdi. Hem içerden hem dışardan çok iyi hücum eden ABD skoru yukarılara taşırken fark da giderek arttı. İlk çeyrek sonunda 29-9'luk ABD üstünlüğü bulunuyordu.

İkinci çeyreğe çok daha derli toplu girdik. Savunmada rakibin karşısında kalmaya çalışırken rakibe hızlı hücum imkanı da tanımayınca ilk 4 dakika sayı yemedik. Fakat hücumdaki yaratıcılık problemlerimiz farkı eritmemize engel oldu. Süperstar adayı Holmgren'in etkili performansıyla Amerika toparlandı. Farkı koruyan ABD devre arasına 46-20 skoruyla üstün girdi.

Üçüncü çeyrekte oyun çok daha dengede başladı. Sert savunma yaptık hücumda ise potaya yakın oynamaya çalıştık ve rakibi faul sıkıntısına soktuk. Bol bol çizgiye gelsek de istediğimiz gibi üretim yapamayınca farkı da eritemedik. ABD de düşük tempoda oynayınca skor kısıtlı kaldı. Son çeyreğe 63-38 skoruyla girildi.

Son çeyreğe iki takım da çok dağınık başladı. Hem kolay atışlar kaçtı hem de top kayıpları geldi. İlk basket 3. dakikanın içinde Berke'den gelirken rakibin ritmini iyice bozduk. Adem Bona'nın rakibi üst üste pota altında durdurmasıyla mola aldırdık. Skor olarak olmasa da basketbol anlamında maçın içine girmeyi başardık. Kombine savunmalar ile rakibi zorlamaya devam ettik. ABD'nin üst üste gelen üçlükleri farkı korumalarını sağlarken maçın en iyi performansını son çeyrekte sergiledik. Karşılaşmadan ABD 83-54 galip ayrıldı. 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 3572