Popovich ile medya arasında sıcak dakikalar - BasketFaul.com

Popovich ile medya arasında sıcak dakikalar

13-07-21 15:06
ABD Milli Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyatları hazırlıkları kapsamında oynadığı ilk iki hazırlık maçında Nijerya karşısında 87-90 ve Avustralya karşısında 81-93 mağlup oldu.

2019 FIBA Dünya Kupası’nda yaşanan hüsranın ardından gelen bu mağlubiyetler, ABD Milli Takımı’na yönelik eleştirileri de beraberinde getirirken basketbolseverler ve spor medyası, bu durumun sorumlularını aramaya başladı.

Avustralya karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında ABD Milli Takımı baş antrenörü Gregg Popovich ile toplantıya katılan bir gazeteci arasında hararetli anlar yaşandı.

Kendisine ABD Milli Takımı’nın rakiplerini neden domine edemediği sorulan Popovich, cevap verdiği sırada basın mensubunun araya girmesi sonrası daha da öfkelendi ve ikili arasında gerilim arttı.

Popovich daha sonrasında devam ettiği açıklamasında şunları söyledi:

“Geçen sefer de aynı şekilde bir soru sorup doğru olmayan şeyleri varsaydın.

Geçmişte bu takımlara fark atmamız konusunda bir şey sorduğun zaman öncelikle bu takımlara saygısızlık ediyorsun. Geçen sefer de aynı şeyi konuştuk seninle. Bu turnuvalarda beş takımın dördüne karşı çok yakın maçlar oynadık. İyi takımlar öyle kolay fark yemiyor.

Dünya Kupası ve Olimpiyatlar gibi bu turnuvalarda bazı maçlarda bu durum yaşanabilir ama genel olarak hiçbir iyi takımı, başka iyi takıma o kadar rahat fark atamaz. Dolayısıyla böyle bir şey söylediğin zaman bir varsayımda bulunuyorsun ve bu doğru değil.”
 
Damian Lillard ise FIBA kurallarına adapte olmakta zorlandıkalrını, özellikle savunma 3 saniyesinin olmamasının oyun düzenlerini bozduğunu söyledi. (Eurohoops)

Yorumlar Okunma: 1305