Schröder sigorta bedeli yüzünden Olimpiyat kadrosunda yok - BasketFaul.com

Schröder sigorta bedeli yüzünden Olimpiyat kadrosunda yok

17-07-21 00:31
Tokyo 2020 Olimpiyatları’na kısa süre kala Dennis Schröder yüksek sigorta bedeli nedeniyle Almanya Milli Takımı’nda oynayamayacağı duyuruldu.

Almanya Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, “Dennis Schröder, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarında Almanya için oynamayacak. Bunun sebebi, Hırvatistan’daki Olimpiyat Elemeleri’nde olduğu gibi Schröder’in karşılanamayan ve dolayıslya oyuncunun kadroda olmasını engelleyen yüksek sigorta bedelleri.” denildi.

Dennis Schröder ise “Tokyo’da olmayı çok isterdim. Olimpiyat Oyunları bir sporcu için en büyük onurdu ve her zaman Olimpiyatlar’da olmayı hayal etmişimdir. Bu önemli turnuvada takımla birlikte olamamak ve mücadele edemeyecek olmak beni çok üzüyor. Fakat şimdi Tokyo’ya gidecek 12 adam için mutluyum. Birlikte harika bir eleme oynadılar ve bunun bir parçası olmayı hak ettiler. Takım olarak muazzam bir birliktelik gösterdiniz ve bununla birlikte Tokyo’da başarılı olacağınıza inanıyorum.” dedi.

Almanya, daha önce de Dirk Nowitzki'de benzer bir sorun yaşamış, yıldız oyuncu sigorta bedelini kendisi ödeyerek milli takımda oynamıştı. 

Yorumlar Okunma: 1618