Olimpiyat Köyü'nde covid vakaları artıyor - BasketFaul.com

Olimpiyat Köyü'nde covid vakaları artıyor

19-07-21 12:27
Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle önümüzdeki Cuma günü yoğun tedbirler altında başlaması beklenen Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları için geri sayım sürerken, dev organizasyonla ilişkili 10 yeni Covid-19 vakası doğrulandı.

Tokyo’daki Olimpiyat Köyü’nde sporcu olmayan bir kişide doğrulanan ilk vakanın kamuoyuna duyurulmasının ardından, Olimpiyat Köyü’nde kalan sporcular arasında ilk enfeksiyonların doğrulandığı bildirildi. 2’si Olimpiyat Köyü’nde kalan 3 sporcu dahil organizasyonda görevli 10 kişinin Covid-19 testinde pozitif sonuç verdiği kaydedilirken, son gelişme ile birlikte 1 Temmuz’dan bu yana olimpiyat organizatörleri tarafından duyurulan oyunlarla ilişkili toplam vaka sayısı 55’e yükselmiş oldu.

Geri sayım sürüyor

2020 Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları Covid-19 salgını konusunda uluslararası kamuoyunda dile getirilen endişelerin ardından bu yıla ertelenmiş, olimpiyat oyunlarının 23 Temmuz-8 Ağustos 2021, paralimpik oyunlarının ise 24 Ağustos-5 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirileceği açıklanmıştı. Japonya’da etkisini sürdüren Covid-19 salgınına rağmen dev organizasyonun gerçekleştirilecek olması kamuoyunda tepkilere neden olurken Japonya hükümeti ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ise itirazlara rağmen oyunların yoğun salgın tedbirleri kapsamında yapılacağını açıklamıştı. 

Yorumlar Okunma: 1338