NBA'in Dünya'ya bakışı ve ABD'nin korkuları - BasketFaul.com

NBA'in Dünya'ya bakışı ve ABD'nin korkuları

20-07-21 17:24
NBA açık ara basketbolun en büyük organizasyonu. Son yıllarda artan TV gelirleriyle birlikte dünyayla arasındaki makas iyice açıldı ve NBA'in diğer organizasyonlara saygısı da ters orantılı olarak azaldı. Yaşamını basketboldan kazanan gerek oyuncuların, gerekse teknik adamların hayallerini süsleyen NBA, paranın gücüyle dünyayı kontrol ediyor. Dallas Mavericks'in kadroların kurulup yeni sezonla ilgili planlamaların yapıldığı şu günlerde Fenerbahçe'den Igor Kokoskov'a talip olması da diğer organizasyonlara saygı duymadığının bir örneği. Kötü zamanlama karşısında Fenerbahçe'nin zor duruma düşecek olması, Dallas'ı ilgilendirmiyor.

Son Dünya Şampiyonası'nda yaşadığı hayalkırıklığından sonra Amerika, Olimpiyatlar'a en güçlü kadrosu ile gitmeye çalıştı ancak sezon içinde sakatlıklar geçiren, ya da kendilerini yorgun hisseden yıldızlarının milli takıma katılmamasıyla kuşkular uyandıran bir kadroyla Tokyo'ya uçtu. Amerika Milli Takım kafilesinde sadece 8 oyuncu vardı. Bunun nedeni Zach LaVine'in son anda covide yakalanması ve kadrodaki 3 oyuncunun hala final serisinde oynuyor olmaları idi. Milwaukee ve Phienix'ten kadroya katılacak Khris Middleton, Jrue Holiday ve Devin Booker sadece play-off'larda 22 maç oynamak durumunda kaldı. Üstelik hedefe yaklaştıkça rotasyonlar daraldığı için bu üç oyuncu da çok fazla sürelerle sahada kaldı ve aşırı yıprandı. Gregg Poppvich'in "Ne olursa olsun" gelsinler deyip kadroda değişiklik yapmaması, Tokyo'ya korkular içinde gittiğinin açık belirtisi. Finalin altıncı maçı bugün oynanacak ve Milwaukee kazanırsa seri tamamlanacak. Yani bugün Popovich, yaşamında hiç olmadığı kadar Milwaukee'yi tutacak ve 3 oyuncunun Tokyo'ya biran önce gelmesini isteyecek.

Amerika'nın hiçbir şekilde mutlak favori olmadığını düşünen, Fransa, Avustralya, İspanya ve Slovenya'yı da adaylar arasında gösteren Yasin Yıldırım konuyla ilgili öngörülerini önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacak.  

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2796