Koşut: O sene bu sene - BasketFaul.com

Koşut: O sene bu sene

20-07-21 19:57
Emircan Koşut'un özellikle altyapı milli takımlarındaki performansı kendisiyle ilgili beklentilerimizi yükseltmişti ancak kabul etmeliyiz ki, A Takım seviyesinde hayal ettiğimiz Emircan'ı göremedik. Emircan şimdi yeni kulübü Merkezefendi Belediye'de bir çıkış yakalamaya çalışacak.

Emircan'la son yılları ve kendisiyle ilgili beklentilerini sorduk... İşte yanıtları...

* Gelişmeler benim de istediğim gibi olmadı. Bunda benim hatalarım da vardır, sistemin engelleri de... Geçen sezonun özelinde konuşacak olursak covide yakalandım, el bileğim kırıldı, omuzun çıktı ve tabii bunlar performansımı etkiledi.
* Kilo ve kuvvet problemim olduğunu biliyorum. Sezon bittiğinde Ertan Bedir'le kuvvet babamın kulübünde de basketbol çalıştım. Yani ölü sezonu iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Şu an 110 kiloyum, sezona 115 kilo ve daha kaslı başlamak istiyorum.
* Denizli'de iyi bir sezon geçireceğimi hissediyorum. Bu sezon süremin 15-10 dakika arasında olmasını bekliyorum. Denizli kadrosuna aç oyuncuları transfer etti, o açlardan biri de benim. Son yıllarım iyi geçmedi ama 2021-22 ile ilgili parolam, "O sene bu sene."

* Altyapılarda Avrupa'da kupalar kazandık. O formayı da çok özledim. Bu sezon A Milli Takım'a davet edilmek için bütün gücümle mücadele edeceğim. 

Yorumlar Okunma: 2831