U20 Milliler kazanarak başladı - BasketFaul.com

U20 Milliler kazanarak başladı

20-07-21 20:59

İSTATİSTİK:

U20 Milli takımımız Gürcistanda düzenlenen Challenger Turnuvasında ilk maçında Bulgaristan'ı 78-71 yenmeyi başardı.U18 takımına sadece Ahmet Safa Yılmaz'ı ekleyerek turnuvaya katılan milliler turnuvanın da en genç takımı. İlk devrede yakaladığı fark ile maç boyu skoru önde götüren milliler maç sonunda az da olsa krize girdi ama kazanmayı bildi. Millilerde 4 oyuncu çift hanelere çıkarken takımın tek 2001'lisi Ahmet Safa Yılmaz 13 sayı 7 ribaund ile fark yarattı. Yiğit Hamza 13, Yiğit 12 ve Koralp de yine 12 sayıyla katkı sağladı. İki takımın da çok sayıda top kaybı yaptığı mücadelede 12 oyuncumuza da süre verirken 10 tanesinden skor katkısı almayı bildik.


Maç dengede başlasa da Bulgaristan'ın hücumdaki problemleriyle üstünlüğü elimize geçirdik. Pota altından kolay isabetler bulan milliler ilk çeyreği 16--11 önde tamamladı. İkinci çeyrekte hem rakibi top kayıplarına zorladık hem de iyi hücum ederek farkı açtık. Ritm yakaladığında çok iyi oynayan millilerde Koralp'in dışarıdan katkılarına kısa oyuncular da hızlı hücumlarla katılınca fark açıldı. Devre arasına 37-26 önde girdik.

İkinci yarıda daa dirençli bir Bulgaristan vardı. Pota altındaki dev oyuncularıEmil Stoilov ile çok etkili olan Bulgarlarda kenardan gelen Minkov da iyi katkı verdi. SAvunmasını sıkılaştıran komşu bize kolay sayı şansı tanımadı. 3. çeyreği 15-14 Bulgaristan kazandı. 

Son çeyrekte daha çok tempo ve hücum izledik. Kolay top kayıpları yapmamızla Bulgaristan zaman zaman umutlandı. Basketfaullerle yaklaşan rakibimize karşı  farklı oyunculardan ürettiğimiz isabetlerle yanıt verdik. Maç boyu çift hanelerde giden fark bir anda azalmaya başladı. Maçın kırılma noktası iki top kaybımızı değerlendirememeleri ve bizim Yiğit Hamza ile bulduğumuz ekstra basket oldu. Rakip farkı 5 sayıya kadar indirse de Yiğit Karalar'ın korkusuzca yolladığı üçlük rakibin direncini kırdı. Kalan sürede hata yapmayınca karşılaşmadan 78-71 galip ayrıldık.

 

Yorumlar Okunma: 2222