Alperen'in ceketindeki Türk bayrağından çıkardığımız anlam - BasketFaul.com

Alperen'in ceketindeki Türk bayrağından çıkardığımız anlam

30-07-21 09:38
Alperen Şengün'ün draft sırasında platformda yürürken cebinin iç kısmındaki Türk bayrağını göstermesi hepimizin hoşuna gitti. Bu jesti aynı zamanda "Her zaman Milli Takımın emrindeyim." mesajı olarak kabul ediyoruz. Biliyoruz ki senede 80-90 maç yapan NBA takımları, 3-5 maç için milli takıma davet edilen oyuncularına, "ya sakatlanırsa" kaygısıyla her türlü zorluğu çıkarmakta, konu oyuncunun direncine ve sigorta primine kalmaktadır.

Alperen'in "yeşil" renkli ceket giymesini ise memleketi Giresun'u unutmadığı şeklinde algıladık.

İngilizcesi yeterli olmadığı için draft sırasında röportajları çevirmen vasıtasıyla yapıldı. Aslına bakarsanız son derece akıllı ve zeki olan Alperen kısa sürede İngilizceyi öğrenebilirdi ancak işlerin bu kadar hızlı gelişeceğini o da tahmin edemedi. Paket programla geldiği Beşiktaş'ta büyük gelişim gösterdi ve ligi domine etti. Tabii Alperen'i Giresun'dan bulup getiren, onu yetiştiren, kapandığında ise kimsenin kılının kıpırdamadığı Banvit organizasyonunun rolü çok büyük. Alperen'le gurur duyarken, bir yandan da Banvit'i kaybetmenin acısını hissedeceğiz.

Alperen Şengün'ün klasik 5 numara kavramının giderek azaldığı NBA'de üzerinde en fazla geliştirmesi gereken konu kuşkusuz "şut". Çok iyi bir şut mekaniğine sahip olan Alperen pota altındaki ayak oyunlarına, istikrarlı bir dış şutu da eklediğinde değeri daha da artacaktır.

Erken uyanmak için nedenlerimize bir yenisini ekleyen Alperen'e kariyerini yeni bölümünde başarılar diliyoruz. (Basketfaul) 

Yorumlar Okunma: 5184