Tutku Açık: Tempolu basketbolla izleyenlere keyif vermek istiyoruz - BasketFaul.com

Tutku Açık: Tempolu basketbolla izleyenlere keyif vermek istiyoruz

14-08-21 19:54
Gaziantep Basketbol Koçu Tutku Açık ile yeni sezon için beklentilerini konuştuk. "Çok mücadele eden, tempolu basketboldan keyif alanlar bizi seyretmeliler." diyen Açık, sistem içinde herkesin özgürlüğü bulunduğunu, süre almak için en önemli şartının iyi savunma olduğunu söyledi.

Tutku Açık'tan pasajlar...

* Kadromuzu potansiyelli, hedefi olan oyuncularla oluşturduk. Savunma kaynaklı sayılar bulabilecek, agresif ve tempolu oynayacak bir oyuncu grubumuz var.
* 1'den 5'e kadar herkesin koştuğu bir takıma sahibiz ve büyük olasılıkla bizim maçlarımızda hücum sayısı fazla olacak. Tempolu basketbol oynayarak bu takımı herkese izletmek, keyif vermek istiyoruz.
* Sistem içinde herkese özgürlük tanırım. Yerlilerden de önemli katkılar bekliyorum, özgüvenle oynasınlar. Ancak sahadaki herkes, iyi savunma yapmak zorunda olduğunu bilmeli.
* Kadromuza kattığımız yabancıların hepsi takip ettiğim oyuncular. Sezon sona erdiğinde yerlilerle birlikte onların da gelişim göstermiş olmaları bana büyük mutluluk verir.
* Gulley çok tecrübeli, Eurolegue potansiyeli olan bir oyuncu. Onu uzun süredir izliyordum. Çok çalışmak istediğim bir oyuncuydu.
* Luther kendi pozisyonu için iyi bir görev adamı, Şutu var, ribaundu var ve birebir savunması da çok iyi.  
* Kaba çok enteresan özellikleri olan, atletik, koşan, pick and roll oynayabilen, belli seviyede post up'ı olan, savunmacı bir uzun. Geçen sezon Eurocup'ta rakip olmuştuk.
* Doyle combo guard tarifine uyan bir kısa. Hem skor yapar, hem etrafını da oynatır. NBA deneyimi var.
* Peterson çok kuvvetli, skorer. savunma kapasitesi müthiş, çok atlet.
* TB2L'de oynayacak pilot takım kurduk. Gaziantep, BGL yoluyla A takıma  4 genç verdi. Gençlerin gelişimi açısından TB2L'nin katkısı olacak. 
* Sıralama için belli bir hedefimiz yok. Keskin hedefler koyup ulaştığınızda bu durum takımda doygunluk yaratabiliyor. Kazanılacak hangi maç varsa kazanmak, yakalanacak ne varsa yakalamak için mücadele edeceğiz.

GAZİANTEP BASKETBOL'UN KADROSU
GELENLER: Dusan Cantekin (Konyaspor), Jarmar Gulley (Darüşşafaka Tekfen), QJ Peterson (Bakken Bears), Ryan Luther (Darüşşafaka), Alpha Kaba (Nanterre 92), Leon Harun Apaydın (DI Afyon Belediye), Milton Doyle (Trieste), Tevfik Akdamar (Frutti Extra Bursaspor)

KALANLAR: İsmail Cem Ulusoy, Orhan Hacıyeva, Alp Karahan, Furkan Özkan, Hüseyin Emre Yılmaz, Koray Çekici 

Yorumlar Okunma: 2844