Fenerbahçe-Bahçeşehir Koleji işbirliği - BasketFaul.com

Fenerbahçe-Bahçeşehir Koleji işbirliği

24-08-21 18:55
Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nun, 2021-22 sezonu boyunca Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü’nün, ING Basketbol Süper Ligi ve FIBA Europe Cup’ta oynayacağı iç saha mücadelelerine ev sahipliği yapacağına dair iş birliği anlaşması iki kulüp yöneticileri ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşti.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenlenen basın toplantısına Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Yücel ile Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, Fenerbahçe Beko’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Danabaş, Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Maurizio Gherardini, Fenerbahçe Beko Genel Menajer Yardımcısı Derya Yannier ve Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Genel Sekreteri Alpaslan Aydın’ın katılımıyla gerçekleşti.

Bu iş birliğine dair imzaların atılmasının ardından iki kulüp yöneticisi de birbirlerine iki kulübün atkılarını takdim etti.

Fenerbahçe Beko’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sertaç Komsuoğlu: Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nun yarattığı basketbol atmosferine, ülkemizi Avrupa’da temsil eden bir değerli takımı daha eklemiş bulunuyoruz

Basın toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren Sertaç Komsuoğlu, “Bu iş birliği sayesinde Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nun yarattığı basketbol atmosferine, ülkemizi Avrupa’da temsil eden bir değerli takımı daha eklemiş bulunuyoruz. Ülkemizin en önemli spor merkezlerinden biri olan Ülker Spor ve Etkinlik Salonu, yeni konuğuyla birlikte heyecanlı maçlar listesine yenilerini ekleyecek ve Kulübümüz için de önemli bir maddi kaynak yaratılacak. Ben burada Bahçeşehir Koleji’ne, hem ligimizde hem de Europe Cup’ta oynayacağı karşılaşmalarda başarı dileklerimi iletmek istiyorum.” dedi.

Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Genel Sekreteri Alpaslan Aydın ise “Evinin kapılarını bize açtığı için başta Sayın Başkan Ali Koç’a ve bu süreçte hiçbir şekilde desteğini esirgemeyen Sertaç Bey ve Samer Bey’e çok çok teşekkür ediyorum. Her ne kadar ligde rakip olsak da bu iş birliğinin iki takıma da başarı ve şans getireceğine inanıyorum. Maçlarımıza bu sezonda daha önce çok heyecan yaşamış, başarılı olmuş, çok iyi maçlar izlemiş Fenerbahçe seyircisine ve Ataşehir halkını da davet ediyorum.” diye konuştu.

Ali Koç ise şunları söyledi:
“İki senedir uğraşıyoruz. Geçen sene pandemi vardı, mümkün olmadı ama bence bu sene aramızda tesis edilen iş birliğini ben son derece kıymetli buluyorum. Bu salonun çok daha fazla kullanılması gerekiyordu. Basketbol amaçlı böyle bir iş birliğine gitmiş olmamız bizi fazlasıyla mutlu etti. Sadece maçlarınızı burada yapmayacaksınız, idmanlarınızı da burada yapacaksınız. Toplamda önümüzdeki sezon aşağı yukarı 70 küsur maç, Avrupa maçlarını da sayarsak 70 küsur maç burada olacak. Kombine sorusu doğru bir soruydu; ‘ortak kombine olacak mı?’ dendi. Sertaç Bey, topu güzel çevirdi. Ama bana da gelen sorular bu: ‘Biz Fenerbahçeliler, Bahçeşehir maçlarına da gidebilecek miyiz? diye sorular geliyor. Onun da adını koymakta fayda var. Tabii bu sene salon yarı yarıya kullanılacak. Belli ki belli başlı medya kuruluşlarıyla iş birliğiniz var, çok güzel haberleriniz çıkıyor. Dolayısıyla markanız eğitim dalında zaten aldı başını gidiyor, her sene daha da büyüyorsunuz. Orada da başarılar dileriz. Zaten kuvvetli olan markanızı spor vasıtasıyla daha da kuvvetlendiriyorsunuz. Aynı zamanda Türkiye’de basketbolun yayılmasına, daha çok benimsenmesine, sevilmesine katkı sağlıyorsunuz. Sizin gibi takımlar, biz, Efes başarılar geldikçe Avrupa’da, aynen kadın voleybolda olduğu gibi gençlerin, miniklerin bu alana ilgili artacak. Biz de eğitim sektöründe varız, daha butik bir eğitim sektöründeyiz. Bakarsınız iş birliğimiz eğitim alanına da sirayet edebilir."

Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Yücel de, “Başkanım ben de ufak bir müjde vereyim: Önümüzdeki sezon Bahçeşehir Koleji maçlarında tabii kısıtlı bir şekilde ve aşılara göre alacağız ama biz her çocuğumuzun, her gencimizin maçlara gelmesini teşvik etmek amacıyla Bahçeşehir Koleji maçlarında eğer velisi çocuğuyla beraber geliyorsa herhangi bir ücret talep etmeyeceğiz, yanındaki kardeşimizden, çocuğumuzdan, kızımızdan, oğlumuzdan… 12 yaş üstü olmak şartıyla diyelim. Bu bilgiyi de kamuoyuyla paylaşalım. Ortak kombine çalışmasını da Sertaç Bey ile konuşmuştuk.  Onunla ilgili çalışacağız.” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar Okunma: 2177